Корисні поради дачникам та городникам

Чи потрібно восени обрізати полуницю

“В мене ситуація така: посадив я значить полуницю, зібрав урожай, прибрав як то кажуть за кущиком, але от не знаю чи потрібно обрізати полуницю на зиму? і навіщо? Дякую.»

Чи потрібно обрізати восени?

Чи потрібно восени обрізати полуницю

Існує досить поширена думка про те, що садова полуниця не потребує осінньої обрізки. Ця думка помилкова, адже вона потребує обрізки не менше, ніж інші ягідники.

Полуниця є багаторічною рослиною, тому осіння обрізка сприяє природному омолодження кущів, підвищує врожайність, а що найголовніше — продовжує тривалість життя кущів.

Ті, хто займаються вирощуванням цієї культури, знають, що на суничної грядці можна зустріти цілі полчища шкідників, атакуючих рослина протягом усього сезону.

Методи боротьби з ними дуже різноманітні, але мова трохи не про це.

Допомогти полуниці захистити себе від нападок комах якраз покликана обрізка враженого листя, адже у шкідників не буде жодного шансу влаштуватися на зимівлю в комфортному місці, а значить, продовжити свій негативний вплив на кущі з настанням перших теплих днів.

За рахунок того, що полуниця має невелику висоту і протягом всього свого життя знаходиться близько мокрого і холодного грунту, її часто атакують і різні грибки.

Обрізка і в цьому випадку допоможе врятувати кущики — якщо зрізати їх своєчасно і правильно, то хвороба не буде поширюватися далі, від грибка буде набагато простіше позбутися, а інфекція не пошириться на здорові кущики.

 

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована