Корисні поради дачникам та городникам

Кращі сорти полуниці для домашнього вирощування в Україні

Соковиту, солодку, корисну полуницю люблять практично всі. Сортів цієї ягоди існує багато, але більшість з них мають свої кліматичні вимоги. Ми вибрали кращі сорти полуниці, які дозволять отримувати багатий урожай майже повсюдно. Почнемо з полуниці “Королева Єлизавета II”. Це молодий сорт, який був виведений в 2001 році. Переваги – стійкість до заморозків, підходить для вирощування в нашому кліматі, ягоди великі, красиві, солодкі, з яскравим ароматом.

Плодоносить “Королева Єлизавета II” два-три рази за сезон, це ремонтантний сорт. З мінусів – потрібен регулярний полив і підгодівля калієм і азотом, інакше ягоди будуть дрібними.

Кращі сорти полуниці для домашнього вирощування в Україні

«Гігантелла». Як зрозуміло з назви, головна особливість цієї полуниці-великі ягоди, які виростають до 10 сантиметрів в діаметрі. Кущі теж великі, можуть підніматися у висоту до 50 сантиметрів.

Серед інших плюсів цієї полуниці – великий врожай з одного куща, смачні, щільні ягоди і період плодоношення з червня по середину липня. Досвідчені дачники радять підгодовувати “Гігантеллу” курячим гноєм.

Гігантелла

“Зенга Зенгана”. Як і два попередніх сорти, ця полуниця відмінно підходить для отримання врожаю в Україні, стійка до заморозків. Особливість ягід – за формою вони нагадують ананас, аромат теж незвичайний. Зацвітає даний сорт пізно, але урожай приносить до кінця липня. Їй потрібні сонячні ділянки, навіть в півтіні врожайність може впасти.

Зенга Зенгана

«Маршал». Виведений ще в 1890 році даний сорт полуниці вважається самим невибагливим. Вона добре переносить посуху, росте на бідних грунтах, вже в перший рік після посадки приносить непоганий урожай.

Кращі сорти полуниці для домашнього вирощування в Україні

«Ламбада». Це ранній сорт. Ягоди і зовні, і за смаком більше схожі на суницю, відмінно підходять для варення. Мінус – “Ламбада” схильна до грибкових захворювань, кущики потрібно обробляти.

Кращі сорти полуниці для домашнього вирощування в Україні

«Фестивальний». Добре переносить посуху і встигає дати урожай навіть в дуже холодне літо. Кущики пухнасті і, що важливо, цвітуть одночасно. Ягоди червоні, смачні і ароматні.

Красуня Загір’я

“Красуня Загір’я”. Ягоди темно-червоні, ароматні, солодкі. Ця полуниця легко переносить зими і плодоносити починає вже в перших числах червня.

Кращі сорти полуниці для домашнього вирощування в Україні

“Сударушка”. Висока морозостійкість дозволяє отримувати до 7 кілограмів ягід з квадратного метра, хороший смак, стійкість до хвороб — плюси цієї полуниці. Але ягоди опускаються низько і починають підгнивати, потрібно мульчувати грунт або використовувати агроволокно, щоб цього уникнути.

Царськосільська

«Царськосільська». Ягоди глянцеві, блискучі, червоні, солодкі і ароматні. Морози даний сорт полуниці переносить добре, але схильний до нападів суничного пильщика.

Онега

«Онега». Не можна сказати, що це найсолодший сорт полуниці, але зате вона відрізняється підвищеною морозостійкістю. Втім, смак у ягід приємний, досить солодкий, а аромат рівномірний. Росте і плодоносить навіть при малій кількості сонячних днів.

Кращі сорти полуниці для домашнього вирощування в Україні

Звичайно, це далеко не всі сорти полуниці, які підходять для України. В цілому, в нашій країні можна вирощувати майже всі сорти полуниці.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована