Корисні поради дачникам та городникам

Як посадити і виростити персик з кісточки

Про те, щоб виростити персик з кісточки в домашніх умовах, напевно замислювався кожен садівник. При бажанні садити і потім виростити із звичайної кісточки можна не тільки персик, але і гранат або лимон. І якщо є терпіння і необхідні знання, дійте!

Вибір сорту

Як проростити кісточку персика, неважко розібратися навіть новачкові в садівництві. Однак далеко не всі плодоносні дерева можна розмножувати таким способом. Саме тому необхідно спочатку відібрати сорти, з якими варто експериментувати. В першу чергу надавайте перевагу тим різновидам садового персика, які в більшості своїй вирощені садівниками вашого регіону. Вони набагато більш пристосовані до місцевих температурних режимів.

Як просто і правильно посадити і виростити персик з кісточки
Щоб знати, як виростити персик з кісточки на дачі, враховуйте наступні рекомендації при виборі сорту:

Величезне значення має зимостійкість. Для пророщування дерева з кісточки і гарного плодоносіння краще всього вибрати сорти, що відрізняються непоганою стійкістю до низьких Температур. Якщо персик добре переносить навіть сильні морози, то і в догляді він не буде надмірно вимогливим;
Самозапилення – ще один ключовий фактор. Більшість різновидів цього фруктового дерева без проблем запилюються самостійно. Однак краще все ж посадити поряд кілька таких дерев;
Ранньостиглість – обов’язкова вимога. Ростити персик в домашніх умовах необхідно так, щоб урожай можна було зібрати в першій половині літа.
Знаючи, як виростити персик з кісточки, ви з часом розмножите свою фруктову колекцію без зайвих витрат.

Вибір і підготовка садивного матеріалу

Як правильно посадити персикове дерево? В першу чергу рекомендується вибрати і підготувати сировину для висадки. Не думайте, що для посадки садового персика з кісточки підійде магазинний фрукт.

Як просто і правильно посадити і виростити персик з кісточки

Якщо вам у подарунок привезли плоди з жарких країн, їх кісточки можна навіть не намагатися пророщувати в домашніх умовах – вони просто не зможуть звикнути до абсолютно інших кліматичних умов. До того ж привабливі на вигляд магазинні фрукти часом виявляються щедро обробленими хімікатами. Щоб виростити персикове деревце успішно, найкраще купіть плоди сортів, активно вирощуваних в конкретно вашому регіоні.

Кісточку з вирощеного нектарина або персика потрібно уміло підготувати до висадки. Для цього її ретельно промивають водою і повністю очищають від м’якоті, потім висушують. Безпосередньо перед посадкою кісточку рекомендується замочити на кілька днів у воді, додавши туди стимулятор росту.

Правила і способи посадки

Вирощування персика з кісточки – досить трудомісткий процес. Але якщо завчасно розібратися в основних рекомендаціях щодо посадки насіння, ви досягнете бажаного результату.

Як просто і правильно посадити і виростити персик з кісточки

Здійснити висадку ви можете за допомогою наступних методів:

Посіву в осінній період. У добре підживлену і пухку землю можна посадити відразу кілька кісточок, щоб їх стратифікація пройшла в природних умовах, тобто вони змогли перезимувати у субстраті, а навесні випустити паростки. Не забудьте зверху прикрити місце посіву листям або хвоєю – так ви не забудете, куди посіяли насіння, так і захист зростаючому матеріалу від морозів і птахів буде забезпечений;

Шляхом стратифікації. Кісточки персика необхідно гарненько очистити від м’якоті, змити у воді і висушити. Після цього в горщик або ящик насипте вологого піску і помістіть туди посадковий матеріал. Там кісточки перезимують без проблем;

Вилучення насіння. Розколупайте кісточку звичайним ножем, а потім витягніть звідти насіння. Їх рекомендується помістити у воду на пару днів. Коли зерна набухнуть, їх можна буде висіяти в окремі стаканчики з субстратом і заздалегідь передбаченим дренажем.

Знаючи, як виростити персик з кісточки в домашніх умовах, ви зможете й надалі забезпечувати догляд за своїми саджанцями.

Як просто і правильно посадити і виростити персик з кісточки

Необхідні умови для вирощування

Як виростити персик з кісточки в домашніх умовах, зможе розібратися навіть новачок. Серед факторів, здатних сприятливо позначитися на інтенсивності росту персика, варто виділити освітленість, регулярні поливи, а також своєчасне внесення поживних сумішей. Наприклад, в домашніх умовах сонячного світла пророщеним саджанцям не вистачає. В такому випадку вам доведеться придбати для додаткового освітлення фітолампу.

Подальший догляд

Знати, як правильно виростити персик з кісточки, щоб він родив, недостатньо. Необхідно також забезпечити грамотний догляд за рослиною. Наприклад, величезне значення має регулярний полив. Правда, не варто забувати, що з зрошенням субстрату потрібно бути обережніше в період формування плодів або коли персик перебуває в стані спокою. До підгодівлі даний фруктовий примірник завжди вимогливий.

З настанням весни вносити в грунт поживні суміші рекомендується раз в два тижні. Можна використовувати як мінеральні, так і органічні добрива? Їх навіть необхідно чергувати! Коли ж саджанець зміцніє, його варто пересадити в горщик побільше. Необхідна пересадка або на початку весни, або з приходом вересня.

Як просто і правильно посадити і виростити персик з кісточки

Труднощі і поради садівника

Вирощування садового персика з кісточки в домашніх умовах буде цілком ефективним, якщо дотримуватися базових рекомендацій садівника. Проте знати, як посадити персик і виростити дерево – це ще не весь набір знань. Повноцінний догляд за посадженими кісточками куди важливіше. Труднощів може виникнути чимало, але якщо не забувати про основні правила, ви залишитеся задоволені результатом.

Дуже важливо також дотримуватися режиму зимового спокою, про що новачки, прагнучи скоріше посадити і проростити кісточку персика, забувають.

Між тим у цей час бажано скоротити інтенсивність поливів і частоту внесення поживних сумішей. Досвічувати фітолампою саджанці також необов’язково.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована