Корисні поради дачникам та городникам

Кращі сорти абрикосів для вирощування в Україні

Абрикоси зараз ростуть практично на кожному дачній ділянці. Однак багатим урожаєм цих фруктів вдається насолодитися далеко не кожне літо. Адже абрикос – фрукт теплолюбний і раніше його вирощували тільки на півдні України. Для того, щоб отримувати хороший урожай в інших регіонах, важливо правильно підібрати сорти абрикоса.

Існує велика кількість сортів абрикоса, тому варто розібратися, які з них краще всього підходять для вирощування у вітчизняному кліматі. Найкраще фруктове дерево підбирати по терміну дозрівання.

Залежно від терміну дозрівання абрикоси діляться на три групи – ранньостиглі, середньостиглий та пізньостиглі.

  1. Ранньостиглі: Червневый, Самбурський ранній, Цунамі, Ерлі Блаш;
  2. Середньостиглі: Олександрійський чорний, Голдридж, Запорожець, Особливий Денисюка, Червонощокий, Поліський крупноплідний, Шаламарк, Цегледи Бібер;
  3. Пізньостиглі: Ветеран Севастополя, Витривалий, Київський красень, Київський консервний, Костюженский, Сирена та інші.

Давайте розглянемо найпопулярніші сорти у кожної з цих груп.

Олександрійський чорний

Загальна назва для цілого ряду черноплодных сортів. Вони відрізняються хорошою врожайністю та оригінальним кольором плодів – темно-бордовим. За зовнішнім виглядом більше нагадують аличу, хоча за смаковими якостями є типовими абрикосами. Краще всього підходять для південних районів України, плоди дозрівають у другій половині липня. Основний недолік – нестійкі до моніліозу.

сорти абрикосів для вирощування в Україні

Ветеран Севастополя

Пізньостиглий великоплідний сорт абрикоса, який відрізняється стійкістю до весняних заморозків і загальною стійкістю до несприятливих факторів навколишнього середовища. Плоди кисло-солодкі, гарні для транспортування. В умовах центральних та північних регіонів України дозрівають абрикоси цього сорту до початку серпня.

сорти абрикосів для вирощування в Україні

Витривалий

Повністю відповідає своїй назві, стійкий до заморозків, посухи і захворювань. Один з кращих сортів для вирощування на продаж, плоди дуже ароматні і відрізняються підвищеною цукристістю.

сорти абрикосів для вирощування в Україні

Київський красень

Абрикос Київський красень – пізній сорт абрикоса, який підходить як для аматорського, так і для промислового вирощування. Плоди відрізняються дуже хорошою транспортабельністю, годяться як для вживання в їжу в свіжому вигляді, так і для консервації. Є самим зимостійким з українських сортів абрикос, відмінно підходить для північних і східних областей країни.

сорти абрикосів для вирощування в Україні

Колгоспний

Від інших сортів відрізняється невибагливістю до умов, стійкий до захворювань і заморозків. Менше інших сортів пошкоджується моніліозом, не вимогливий до умов. Плоди дуже солодкі.

сорти абрикосів для вирощування в Україні

Кримський Амур

Ранній сорт абрикоса з високою врожайністю. Стійкий до посухи та морозів, плоди кисло-солодкі, гарні для транспортування.

сорти абрикосів для вирощування в Україні

Любава

Стійкий до захворювань середньостиглий сорт, відрізняється дуже ароматними плодами. Добре плодоносить, стійкий до морозу. Плоди дозрівають в першій половині липня.

сорти абрикосів для вирощування в Україні

Лютізький

Рекомендується до вирощування в північно-західних і центральних областях України. Це зимостійкий сорт, який непогано пручається поширеним захворюванням. Лютізький є частково самоплідних сортом абрикоса.

сорти абрикосів для вирощування в Україні

Поліський крупноплідний

Дуже популярний у північних областях країни сорт. Плоди великі, дозрівають в липні. Нирки і деревина стійкі до заморозків. В цілому сорт є одним з найбільш стійких до несприятливих погодних умов.

сорти абрикосів для вирощування в Україні

Самбурський ранній

Пізно цвіте, що виключає пошкодження весняними заморозками, дозріває вже в червні, особливою стійкістю до морозів і захворювань не відрізняється, зате дає врожай до 35 кг з одного дерева. Це кращий ультраранній сорт абрикоса для вирощування в Україні.

сорти абрикосів для вирощування в Україні

Крім названих сортів, існують менш популярні сорти абрикоса, але не менш цікаві пізні сорти абрикосів, придатних для вирощування в Україні – наприклад канадський сорт Харгранд, який дозріває в кінці липня і відрізняється добре вираженим медовим смаком і ароматом.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована