Корисні поради дачникам та городникам

Чим небезпечний сніг для городу і як врятувати рослини

Коли заходить мова про зиму, ми відразу згадуємо про снігові забави і катання з гірок, абсолютно забуваючи про інший бік медалі, далеко не такої веселої – як почувають себе наші городи під покривом снігу. Давайте поговоримо про те, як убезпечити багаторічні рослини від згубного впливу снігу і морозу.

Небезпека снігу для рослин

Зрозуміло, під сніговою ковдрою грядки відчувають себе зовсім непогано. Але тільки в тому випадку, якщо сніг пухнастий і м’який. Якщо ж він злежується або покривається крижаною скоринкою, наслідки можуть бути дуже неприємними, так як такий покрив перестає пропускати повітря і рослини під ним дуже швидко задихаються або замерзають.

Не меншу небезпеку становить велика кількість важкого мокрого снігу. Він накопичується на гілках дерев, а з приходом відлиг – покривається товстою крижаною скоринкою, яка запросто може обламувати гілки.

Крім того, налипання снігу здатне обрушити козирки будівель на вашій ділянці, обірвати водостік або навіть порвати електричний кабель. Тому від великих покладів снігу слід позбавлятися по мірі можливості.

Чим небезпечний сніг для городу і як врятувати рослини

Як захистити

З настанням перших холодів не варто панікувати. Справа в тому, що незначне зниження температури до -7 градусів – спокійно витримують навіть найбільш теплолюбні рослини. Крім того, коренева система рослин страждає лише тоді, коли земля промерзає на глибину більше 5 см. Саме така ситуація (морози нижче -7 градусів і глибоке промерзання ґрунту) є показанням до укривання рослин. Якщо зробити це раніше, ваші насадження постраждають не від холоду, а від перегріву.

В першу чергу вкривати слід молоді саджанці – саме вони найбільш схильні до дії низьких температур.

Чим небезпечний сніг для городу і як врятувати рослини

Оптимальним варіантом укриття є ялиновий лапник – він не тільки захищає від морозу, але і затримує сніг. Якщо ж поїздка в найближчу лісопосадку за необхідним матеріалом неможлива, в якості альтернативи можна використовувати залишки зібраних багаторічників, тирсу, торф і навіть мішковину. Єдине, чого використовувати не варто – це сухе сіно або солому: в них часто заводяться гризуни.

Що робити при обмерзанні

Але головну небезпеку для рослин представляє не сам мороз або сніг. Найбільше вони страждають від дрібних крижаних кристалів, які утворюються в тканинах при замерзанні. Якщо температура опускається повільно, а потім так само повільно піднімається – городні культури, як правило, легко переносять такі ситуації, і легко відновлюються.

Якщо ж холоди наступають різко, наслідки можуть бути непоправними.

Фермеру варто стежити за метеорологічними прогнозами, і вчасно організовувати захисні укриття для своїх насаджень, щоб не допускати їх обмерзання.

Важливо максимально затримати сніг на грядках – саме він відіграє роль своєрідного ізолятора, який не дає холоду дістатися до кореневої системи або ніжних молодих пагонів.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована