Корисні поради дачникам та городникам

Чому сохне малина і що робити

Малина – досить не вимоглива культура, але і вона потребує вашої турботи і догляду, інакше стає вразливою для атак шкідників і різних недуг. Ви можете помітити, що малина у вашому саду почала жовтіти і в результаті знизилася її врожайність, щось з рослиною не так. Щоб вона не загинула, важливо з’ясувати причину такого явища і надати першу допомогу якомога раніше.

Чому сохне малина і що робити

Малина може сохнути з кількох причин: захворювання, шкідники і причини, з цим не пов’язані (кліматичні і неправильний догляд).

Захворювання

До хвороб, через які може початися всихання малини, відносять:

Кореневий рак – бактеріальне захворювання, що вражає кореневище культури. Може бути викликаний рядом причин: вирощування на одному місці тривалий період, посушливий клімат при відсутності поливів, земля з підвищеною кислотністю. Хвороба призводить до загибелі рослини.

Таку малину потрібно викорчувати і спалити, а землю пролити розчином мідного купоросу і не висаджувати на ділянці нічого протягом декількох років.

Для профілактики утворення кореневого раку, перед висадкою таким засобом обробляють і коріння, і землю під посадку. Малину підгодовують калійними і фосфорними добривами.

Чому сохне малина і що робити

Чому сохне малина і що робити

Чому сохне малина і що робити

Іржа – хвороба, що викликається грибками. Виникає в умовах підвищеної температури і вологості повітря. Лікують заражені кущі за допомогою обробки фунгіцидами, а також потрібно обов’язково знищити пошкоджені пагони. Навесні саджанці малини обробляють розчином бордоської рідини.

Хлороз – вірусне захворювання, що передається попелицею і кліщами. Лікують хворі кущі спеціальними препаратами, а також видаленням і спалюванням вражених пагонів.
Можна також вибирати стійкі до захворювання сорти малини.

Шкідники

Малину можуть вражати шкідники:

Чому сохне малина і що робити

Павутинний кліщ. Якщо ви виявили на малині павутину, скручування листя, в’янення і опадання, потрібно негайно обробити кущ колоїдної сірої або Карбофосом.

Чому сохне малина і що робити

Чому сохне малина і що робити

Галиця. Дуже небезпечний шкідник, якого виявити на ранніх термінах дуже непросто. Якщо в червні в тріщинах на стеблах Ви знайшли личинки, а гілки при цьому в’януть, листя жовтіє, це, швидше за все, стеблова галиця. Для профілактики потрібно навесні малину обприскувати розчином бордоської рідини.
Попелиця. З цим шкідником найефективніше боротися хімічними засобами. Можна і народними, проте ефект може бути менш помітний.

Неправильні умови вирощування

Чому сохне малина і що робити

Чому сохне малина і що робити

Існують причини, не пов’язані з різними хворобами і атаками шкідників. Наприклад, при нестачі сонячного світла, кущі слід гарненько проріджувати. Жовтіти листя може і в посуху, малина вимагає рідкісних, але дуже рясних поливів.
Якщо у вас на ділянці низький вміст корисних речовин в землі, вона збіднена, то це може позначитися на культурі. Слід застосовувати комплексні добрива. Якщо ви регулярно підгодовуєте свої кущики, а вони продовжують засихати, перевірте кислотність грунту на вашій ділянці.
При підвищеному її показнику, листя на малині жовтіє. Щоб виправити ситуацію, вносьте навесні крейду, гашене вапно або доломітове борошно.

Щоб не стикатися з проблемою висихання малини, потрібно дотримуватися агротехнічних заходів: проводити поливи і підгодівлі, мульчувати грунт до холодів, регулярно оглядати рослини на наявність хвороб і шкідників, а в разі виявлення — вчасно надавати першу допомогу.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована