Корисні поради дачникам та городникам

Догляд за акваріумом: основні правила

Заводячи акваріум з рибками, варто усвідомлювати, що доведеться не тільки годувати риб, а й регулярно доглядати їхній «будинок», а це вимагає часу та елементарних знань. Акваріум, навіть невеликий, є відокремленою живою екосистемою з певними умовами проживання, тому при догляді за ним необхідно використовувати екологічні засоби, які можна придбати в в інтернет-магазині Step2Clean.

Саме від правильного догляду залежить здоров’я мешканців акваріума, тривалість їхнього життя та розмноження. Тому в акваріумі необхідно створити середовище, аналогічне природному, враховуючи при цьому:

  • кількість та види рибок;
  • розмір акваріума;
  • склад ґрунту;
  • характеристики води, організацію її очищення та пом’якшення.

Доглядати акваріум необхідно комплексно і крім щоденних процедур проводити «генеральне прибирання». Коли акваріум великих розмірів, догляд за ним ускладнюється, часу потрібно набагато більше і тоді можна запросити працівників спеціалізованої компанії, наприклад, – вони проведуть тестування води, додадуть «правильних» бактерій EVOGEN СLARITY AQUA та мікроелементів, поміняють воду, налаштують та відремонтують акваріумне обладнання, промиють грунт та почистять прикраси. Які заходи можна провести, самостійно доглядаючи акваріум?

Догляд за акваріумом

Долив та заміна води

Частота заміни води залежатиме від кількості риб, їх розмірів та апетиту. Доливати воду краще щотижня, відстоявши її перед цим добу. Щоб розробити графік доливання, потрібно регулярно тестувати воду на вміст у ній нітратів. Рекомендований рівень – 10-30 мг/л. За більш високої концентрації воду змінюють частіше.

Характеристики води, що доливається, повинні бути такими ж, як у акваріумної води. Воду зливають, використовуючи сифон – його кінець поміщають біля дна, а заливають за допомогою шланга або будь-якої ємності, спрямовуючи струмінь не на ґрунт, а на перевернуте блюдце або грот. Якщо вода стала каламутною, з неприємним запахом і зеленуватим відтінком, зі шматочками корму, що розклався, воду міняють негайно.

Риб прибирають у карантинний акваріум або в банку, а пересаджують назад, коли температура води в кімнаті та акваріумі порівнюється. Для повернення рибок в акваріум краще скористатися сачком, а не переливати їх із ємності разом із водою.

Підсвічування

Підсвічування в акваріумі більше слугує не декоративним цілям, а функціональним, забезпечуючи рибам комфортні умови. Необхідно знати, що ультрафіолетове та галогенне підсвічування призводять до швидкої смерті мікроорганізмів, що живуть на стінах акваріума.

Догляд за акваріумом: основні правила

Декоративні елементи

Чим більше в акваріумі буде корчів, камінців та гротів, тим довше доведеться прибирати з декору відходи життєдіяльності риб. Весь декоративний антураж ретельно очищають та промивають. Насипаний на дно акваріума пісок довго не використовують, тому що в ньому накопичуються всі відходи та токсичні речовини. Раз на три місяці його змінюють повністю. Найкраще взагалі його не використовувати, а як ґрунт підійде галька.

Добре справляються з очищенням акваріумних стінок сомики та равлики – вони чудові санітари. Самому можна їх почистити спеціальним скребком, інакше скляні стінки акваріума стануть такими каламутними, що риб не буде видно. Скребок може бути із лезом або магнітним.

Упорядковуємо рослини

Зазвичай під час щотижневого огляду контролюється стан рослин. Прибирають листя, пошкоджені рибами і оброслими водоростями, обрізають занадто довгі верхівки, підрізають траву, що підросла. Довгі водорості, що досягли поверхні, починають заплітати верх акваріума, але якщо їх обрізати кілька разів, вони перетворяться на компактні кущики.

Додаткові відомості

Якщо акваріум відкритий, вода з нього швидко випаровуватиметься, відповідно збільшується вміст мінеральних речовин. Тому його потрібно постійно доливати чи накрити акваріум склом.

У спеку, щоб риба та вода не перегрілися, потрібно обмежити доступ яскравого сонячного світла за допомогою штор або обережно додавати прохолодну воду.

В аераційному устаткуванні часто засмічується розпилювач: його потрібно чистити чи міняти. Шланги повітроводів, що стали твердими або крихкими від постійного знаходження у воді, обрізають або замінюють. Виконання цих базових принципів догляду дозволить утримувати акваріум у порядку, що сприятливо позначиться на здоров’ї його мешканців та зовнішньому вигляді самого акваріума.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована