Корисні поради дачникам та городникам

Хвороби розсади помідор, опис та фото

Зібрати багатий урожай томатів хоче кожен городник. Можна купити розсаду на ринку, де не самий великий вибір сортів і немає ніякої гарантії, що виросте те, що хотіли при покупці. Вихід один – виростити розсаду вдома. Які недуги зустрічаються при вирощуванні розсади? А які є хвороби є у помідорів можете прочитати в цій статті.

Жовтіє листя

Причина Як боротися?
Різка зміна температурного режиму Таке можливо при висадці розсади у відкритий грунт. Згладити температурний контраст допоможе укриття розсади. Можна накрити всю грядку цілком, а можна індивідуально кожну рослину.
Мало місця Рослину потрібно пересадити у велику ємність.
Дефіцит корисних речовин Удобрити розсаду азотними добривами в рідкій формі.
Помилки, вчинений при пересадці Рослина не отримує потрібну кількість живлення, при пересадці стежити за тим, щоб коріння були розправлені.

Скручуються листя

Причина Як боротися?
Нестача вологи Полити розсаду, обприскати листя.
Температура повітря дуже висока По можливості знизити температуру навколишнього середовища обприскуванням або провітрюванням.
Шкідники Оглянути нижню сторону листя і при виявленні шкідників обробити препаратом, придатним для закритих приміщень.
Надлишок вологи Зменшити поливи, розпушити грунт.
Захворювання Передпосівна обробка грунту і насіння, мульчування поверхні сухим піском з додаванням золи.
Недолік поживних речовин Своєчасно вносити удобрювальні суміші в рідкому вигляді.

Чому сохнуть і обпадають листя

Причина Як боротися?
Надлишок вологи Поливати розсаду варто рясно, але не часто. У перервах між поливами земля повинна просохнути. При виникненні проблеми рослини, рекомендують, пересадити в свіжий грунт. При цьому варто оглянути коріння розсади і видалити загнилі частини. Пересаджені томати для профілактики пролити розчином марганцівки і через день помістити на освітлене місце.
Недостатнє освітлення Вирощувати розсаду помідорів необхідно на добре освітленому і по можливості прохолодному місці. Підійде опалювальна теплиця або засклений балкон.

Чорна ніжка

Чорна ніжка – захворювання, що виникає на будь-якій розсаді. Збудники – грибки і бактерії, активізація яких відбувається при підвищеній вологості і низьких температурах. Посилюють це захворювання недостатнє освітлення, густа посадка розсади після пікіровки.

Для запобігання або обмеження розповсюдження хвороби необхідно: знезаражувати насіння і грунтову суміш перед посівом, сходи поливати помірно теплою водою, поверхню ґрунту присипати сухою сумішшю піску і золи, витримувати відстані у розпикированої розсади, забезпечувати достатнє освітлення і повітрообмін сіянців.

Хвороби розсади помідор, опис та фото

Фіолетова розсада

При недоліку фосфору, особливо на тлі низьких температур навесні листя і стебла набувають фіолетового відтінку.

У цьому випадку рекомендується підгодувати розсаду витяжкою суперфосфату: 2 ст. л. добрива заливають 1 л окропу, перемішують і залишають на ніч. Вранці розчин знімають з осаду, отриманий розчин доводять до 10 л. Поливають розсаду під корінь. Іноді досить посипати кущики суперфосфатом.

Розсада особливо чутлива до нестачі фосфору.

Хвороби розсади помідор, опис та фото

Вирощуючи розсаду помідорів в домашніх умовах можна зіткнутися з захворюваннями сіянців. З більшою частиною можна впоратися не вдаючись до використання хімічних препаратів. Досить забезпечити розсаді комфортні умови для зростання: помірний полив, достатнє освітлення і пікіровку сіянців на достатню відстань. Прогрівання насіння і ґрунту забезпечать додатковий захист від інфекцій.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована