Корисні поради дачникам та городникам

Як правильно закрити щілину між дахом і димоходом

Для виведення труби на даху необхідно зробити отвір. Але який би майстер не був професіонал, все одно буде зазор між трубою і самим дахом. Щілину потрібно відразу закрити, щоб в неї не потрапили опади у вигляді дощу або снігу і не заподіяли шкоди горищу. Додатково зазор може сприяти тому, що будинок буде швидше “остигати”, так як тепле повітря буде виходити через щілину в даху. Тому до вирішення проблеми потрібно підійти з усією серйозністю.

Що буде, якщо щілина залишиться?

Спосіб заробки щілини залежить від її розміру, форми і матеріалу самого даху. Якщо розмір зазору невеликий і становить не більше пів сантиметра, то досить скористатися герметиком. В інших умовах краще використовувати розчин або зробити спеціальний фартух.

Як правильно закрити щілину між дахом і димоходом

Але якщо залишити все як є, то можна зіткнутися з такими наслідками:

  • швидкий знос покрівлі (всі покрівельні матеріали добре захищають від погодних умов зовні, а не зсередини, тому під впливом вологи вони починають поступово руйнуватися);
  • гниття стропил через вологість;
  • утеплювач поступово ставає неефективним;
  • підвищена вологість на горищі може провокувати розвиток цвілі в приміщенні.

Основна причина по якій потрібно обов’язково закрити зазор між дахом і трубою – вологість. Від неї починають псуватися матеріали.

Закладення щілини за допомогою розчину

Якщо зазор на даху великий, то краще його закрити за допомогою цементу і додатково закрити коміром, оскільки даний спосіб економічний і ефективний. Для того щоб своїми руками все зробити потрібна вода, куточки, комір і будівельна суміш.

Як правильно закрити щілину між дахом і димоходом

Всі роботи виконуються за наступним алгоритмом:

  • зазор з боку труби обкладають куточками або ущільнювачем на гумовій основі;
  • через димохід надягають комір і прикріплюють його;
  • після чого в зазор заливають попередньо підготовлений розчин;
  • дають розчину застигнути (краще роботи виконувати в суху погоду);
  • на остаточному етапі перевіряють якість розчину.

Додатково можна зробити поверхню для відведення рідини з нержавіючої сталі. У процесі роботи важливо використати якісну будівельну суміш, оскільки інакше вона зруйнується і роботи будуть безглузді.

Закладення гумовим або сталевим фартухом

Сталевий фартух можна зробити самостійно зі сталі. Єдине, що саморобний фартух виглядає не так естетично, як заводський виріб. Для кріплення фартуха використовують саморізи для покрівлі.

Як правильно закрити щілину між дахом і димоходом

Естетичним варіантом вирішення проблеми є використання гумових фартухів (такі можна купити в будівельному магазині). Вони бувають різній формі, але всі мають каучукову основу. Додатково їх легко монтувати, так як вони приймають будь-яку форму.

Як правильно закрити щілину між дахом і димоходом

Порада: якщо планується використовувати гумовий фартух, а зазор великий, то краще попередньо щілину заповнити спеціальним наповнювачем (піною чи ущільнювачем).

Який би спосіб вирішення проблеми не був обраний, головне – герметичність. Саме її відсутність може згубити горище, покрівлю та крокви, навіть незважаючи на “красивий” комір.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована