Корисні поради дачникам та городникам

На що звертати увагу при виборі дивана у вітальню

Особливе місце майже в кожному житловому приміщенні займає вітальня. Це острівець, де люблять збиратися разом члени сім’ї, де тепло проводять час і гості. Дуже важливо правильно вибрати дивани, щоб вони були естетичними, практичними, органічно вписалися в інтер’єр і гарантували комфорт.

Оббивка: тиснена тканина, вельвет або шкіра

Оббивка привертає увагу в першу чергу, це основна декоративна складова меблів. Стиль будь-якої: класика, ампір, модерн, ретро і безліч інших напрямків. У виборі варто звернути увагу на наступні моменти:

  • Тканина, що має тиснений малюнок, міцна, вона стійка до механічних впливів, її оптимальна щільність. Плюс, коштує вона цілком не дорого, купити такі меблі можуть дозволити собі практично всі бажаючі.
  • Часто зустрічається і вельветова оббивка, особливо, якщо конструкція створена в стилі бароко або нестаріючої класики. Це модне і практичне рішення, яке привносить в інтер’єр особливу розкіш, благородство, робить акцент на багатство обстановки, навіть якщо інші елементи в приміщенні прості. Але вельвет не найкращий матеріал для очищення, оскільки оксамитова фактура досить чутлива. Якщо необхідно почистити, привести в порядок меблі, то краще робити це не самостійно, а звертатися до професіоналів. На що звертати увагу при виборі дивана у вітальню
  • Впевнено входить в топ лідерів і оббивка зі шкіри, правда, вона відноситься до дуже дорогих варіантів в порівнянні з тканиною з тисненим малюнком, вельветом і деякими іншими матеріалами. Шкіра виглядає благородно, виділяє приємний характерний запах, вона зносостійка. Якщо вибирати штучну шкіру, то є ризик, що через 2-3 роки експлуатаційні властивості, естетика зовнішнього вигляду поступово зійдуть нанівець і прийдеться вживати заходів у вигляді заміни оббивки або покупки нових меблів. Заміну оббивки пропонують багато компаній, це послуга, поширена повсюдно, але вона має на увазі деякі фінансові витрати.

Розкладна конструкція з каркасом

Для продовження терміну служби дивана потрібно забезпечити належну якість каркаса. В ідеалі за основу беруться листяні породи дерев, вони міцні, надійні, стійкі до вібрацій і механічних впливів.

Поширені і каркаси з ДСП, він дешевше, але якість нижче в порівнянні з каркасом з цілісної деревини. Якщо є бажання максимально заощадити, але і зберегти якість на належному рівні, варто звернути увагу на комбіновані моделі, тобто тандем натуральної деревини та ДСП.

Конструктивно дивани бувають розкладними і цілісними. Якщо говорити про розкладні конструкції, то це виправдано в приміщеннях, де площа обмежена і потрібно максимально ефективно використовувати кожен сантиметр простору.

До розкладного механізму також пред’являються серйозні вимоги, вони створюються з міцних металевих сплавів, добре оброблених і пройшли антикорозійну обробку. Фурнітура забезпечує плавний безшумний хід, працює чітко, як годинник.

Велика різноманітність представлено на сайтах інтернет-магазинів, але крім вартості важливо зважити всі «за» і «проти», врахувати особливості матеріалів оббивки, каркаса, специфіку конструкції тієї чи іншої моделі м’якого дивана.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована