Корисні поради дачникам та городникам

Народні та хімічні методи боротьби з попелицями

Народні та хімічні методи боротьби з попелиць

Попелиця — одна з найнебезпечніших загроз для врожаю фруктово-ягідних і овочевих культур на городі. Комаха-шкідник восени відкладає яйця на молодих пагонах, а вже навесні з них вилуплюються тисячі личинок, які починають активно харчуватися соками рослини, завдаючи йому непоправної шкоди і погрожуючи знищити весь урожай. Попелиця може бути завезена на ділянку разом з покупними саджанцями або привізним грунтом, або ж доставлятися симбионтами-мурахами і літаючими комахами. Іншими переносниками яєць попелиці може служити шерсть тварин і навіть одяг людини.

Діагностувати паразита на рослинах можна неозброєним поглядом: якщо молоді зелене листя раптом стали жовтіти, згортатися і покриватися білястим нальотом, гілки деформуються, а плоди явно відстають у рості, то саме час дізнатися про перевірених прийомах боротьби з попелиць на городі.

Народні та хімічні методи боротьби з попелиць

Знищення попелиці народними методами

Якщо на городі завелася попелиця, можна вирішити проблему, обприскуючи рослини водним розчином нашатирного спирту. Городники люблять цей метод за його доступність і дієвість: просто розведіть 1 ст.л. нашатирного спирту в 10-12 л води і регулярно обробляйте уражені ділянки як мінімум один раз в день. Повторне обприскування через кілька годин тільки посилить ефект і не зашкодить культурам.

Рослинні відвари теж вельми ефективні: заваріть 1 кг висушеного деревію в 2 літрах води на водяній бані протягом півгодини. Отриманий відвар розбавте ще 8 літрами води і після дводобовій витримки в захищеному від світла місці використовуйте для зрошення уражених рослин. Відвари можна робити також з чистотілу, бадилля помідорів, стручкового перцю і тютюну.

Народні та хімічні методи боротьби з попелиць

Хімічні методи боротьби з попелиць

Щотижневі обприскування рослин для знищення попелиці виробляють з використанням таких препаратів:

Тип Назва Принцип дії
контактні «Фуфанон», «Арріво» і «Карфабос» Хімічні засоби потрапляють на покриви тіла комах, проникають всередину і діють як моментальний отрута.
кишкові «БІ-58 Новий» та «Комфідор» Потрапляючи всередину організму, засоби отруюють тлю.
Системні «ВДГ» і «Актара» Впливають на рослину, роблячи його отруйним для комах-паразитів, але не завдаючи шкоди самій городній культурі.

Народні та хімічні методи боротьби з попелиць

Як позбавити від попелиці окремі рослини

  • Кущі смородини. Якщо листя вкрилися бордовими плямами і згорнулися, то пора обробити рослина інсектицидними препаратами «Фітоверма», «Актара», «Корбафокс» або «Вофотокс», приділяючи особливу увагу зворотному боці листя, де мешкає тля. Можна використовувати і народний засіб — настій деревної золи і тютюнового пилу.

Народні та хімічні методи боротьби з попелиць

  • Садові троянди. Врятувати красиві квіти від паразита допоможе натуральний препарат — масло дерева ним, що перешкоджає відкладанню яєць комахами. Можна також використовувати пестициди кишкової дії або народний метод — обприскування водним розчином натертого господарського мила.
  • Кріп і зелень. Попелиця підніме білий прапор вже після перших пудрових обробок зелені сухою сумішшю з гірчиці, меленого перцю і деревної золи. Важка артилерія — препарати «Біотлін», «Фитоверм» або «Ентеробактерін» — допоможе швидко впоратися навіть з дуже великою армією шкідників.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована