Корисні поради дачникам та городникам

Осіння підгодівля для смородини – чим і як

Початківці садівники часто після збору смородини залишають кущі без уваги, а в наступному сезоні отримують в якості врожаю стаканчик дрібних ягід з куща. Підживлення смородини після збору врожаю дуже важливий момент її вирощування. Внісши правильні добрива в потрібних дозах, отримаєте хороший врожай на наступний рік.

Осіння підгодівля для смородини - чим і як

Мета осінньої підгодівлі

Кущі, виснажені плодоношенням, потребують додаткового харчування.

Осіння підгодівля смородини дозволяє досягти наступних результатів:

 • сформуються нові плодові бруньки, значить, урожай буде більш рясним;
 • покращиться якість дозрівають ягід, вони будуть більшими і солодкими;
 • кущі зможуть відновити свої сили і зміцнити імунітет для протистояння захворюванням і шкідникам;
 • заповнення відсутніх поживних елементів підвищить морозостійкість смородини і полегшить зимівлю кущів.

Осіння підгодівля для смородини - чим і як

Досвідчені садівники рекомендують проводити осінню підгодівлю смородини тільки кореневим способом і в два етапи: відразу після повного збору врожаю і після облітання листя.

Добрива для смородини

Виходячи з потреб кущів в осінній період, зі списку добрив виключають всі азотовмісні.

Осінні добрива можуть бути як мінеральними, так і органічними, також можна використовувати перевірені часом народні засоби:

 • Мінеральні добрива фосфорної групи (суперфосфат простий і подвійний, фосфоритне борошно). Сприяють формуванню і зміцненню кореневої системи рослин, допомагають клітинам накопичувати і утримувати вологу.
 • Калійна група добрив (калійна сіль, сірчанокислий калій, калімагнезія) сприяє підвищенню стійкості до патогенів і збудників захворювань, зміцнює імунітет рослин.
 • Комплексні мінеральні добрива містять одночасно і калій, і фосфор (монофосфат калію, фосфорно-калійні гранули).
 • Деревний попіл. У золі хвойних рослин більше фосфору, а в листяних – калію. Якщо осінь суха, це добриво краще вносити у вигляді зольного розчину для кращої засвоюваності.
 • Гній і пташиний послід. Їх використовують в перепрілому вигляді, коли азот вже вивітриться. Такі підгодівлі восени радять проводити в два етапи: перший раз – в розчиненому вигляді, другий – в сухому, розсипаючи послід навколо коренів на відстані близько 10 см.
 • Картопляні очистки. Хороший народний засіб для осіннього підживлення смородини. Вносять це добриво різними способами: можна підсипати або підкопувати в свіжому або сухому вигляді під кожен кущ, а можна залити їх окропом в пропорції один до двох, дати настоятися кілька днів і полити посадки таким настоєм. На кущ потрібно близько 5 літрів.
 • Сидерати. З сидеральних рослин для смородини найкраще використовувати бобові – вику, люцерну, горох. При осінньому перекопуванні складіть зелені добрива в пристовбурному колі: вони і наситять грунт, і захистять коріння кущів від морозу.

Осіння підгодівля для смородини - чим і як

Для якісного догляду за смородиною внесення осінніх добрив є обов’язковим заходом. Але крім цього також необхідно провести весь комплекс підготовки до зими: санітарну обрізку,  полив, обробку від шкідників, мульчування, утеплення за потреби.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована