Корисні поради дачникам та городникам

Побутові осушувачі повітря: який вибрати

Здоровий мікроклімат-умова гарного самопочуття всіх проживаючих в будинку. Складається він з декількох компонентів. Один з них вологість. Її надлишок призводить до найнеприємніших наслідків. Тому розберемося, який осушувач повітря вибрати для будинку.

Для чого потрібен осушувач

Для багатьох квартир і для приватних будинків надмірна вологість стала постійним гостем. Констатувати цей факт можна тільки після серії вимірів спеціальним приладом. Але є спосіб простіше.

Ознаки зайвої вологості

 • Поява цвілі на стінах, в кутах, стиках поверхонь.
 • Підлогове покриття з дерева або плит здувається і жолобиться.
 • Шпалери відходять від стін.
 • Приходить в непридатність побутова техніка.
 • Домашні рослини хворіють і гинуть, оскільки грунт в їх горщиках завжди мокрий.
 • Дерев’яні меблі псуються.
 • На стеклах з’являються краплі води, на підвіконнях калюжі конденсату.

Все це говорить про те, що повітря в будинку перезволожене. Може здатися, що нічого страшного в цьому немає. Всього лише дрібні побутові неприємності. На ділі все не так. Надлишок вологи запускає процеси руйнування оздоблювальних матеріалів, дає сприятливі умови для росту і розвитку хвороботворних мікроорганізмів. Так, в теплому вологому середовищі відмінно себе почуває цвіль, різні грибки. Їх спори провокують важкі алергічні реакції і захворювання.

Особливо погано почувають себе в такій атмосфері літні люди і діти. Різке зниження імунітету призводить до зростання захворюваності. Малюки частіше хворіють вірусними інфекціями, застудами, у них загострюється або вперше з’являється алергія. У літніх членів сім’ї загострюється астма, серцево-судинні та легеневі захворювання. Навіть здоровим людям складніше впоратися з сезонними хворобами. Вони протікають важче, переходять в хронічні форми.

Вогкість згубно впливає на здоров’я. Позбавлятися від неї можна по-різному, але найкраще з цим впорається спеціальний прилад. Деяким здається, що його функції може виконати інша техніка. Тому вони вибирають, що краще: осушувач або кондиціонер. Кожний з цих пристроїв виконує певне завдання. Кондиціонер підтримує задану температуру, охолоджує повітряні потоки. Він може частково позбавити від вогкості, але розраховувати на ефективне видалення вологи не доведеться.

Критерії вибору хорошого осушувача повітря

Щоб отримати хороший результат від роботи кліматичного обладнання, потрібно правильно вибрати побутові осушувачі повітря. Перерахуємо основні параметри, на які важливо звертати увагу.

Осушувач повітря для будинку
Осушувач повітря для будинку

Продуктивність

Продуктивність складається з двох компонентів: інтенсивності осушення і повітрообміну. Перший показує, скільки вологи в літрах пристрій може поглинути за добу. Визначити необхідну інтенсивність просто. Для цього є формула: площа кімнати множиться на 0,7. Але результат буде усередненим, без урахування умов, в яких буде експлуатуватися прилад.

Так, для спальні та ванної або, наприклад, кімнати з басейном будуть потрібні різні за інтенсивністю осушення пристрої. В останньому випадку рекомендується враховувати площу відкритої водної гладі. Її при розрахунку множать на 2. Вибирати обладнання треба “з запасом”. Особливо, якщо в приміщенні вогкість, на вулиці часті дощі і тумани, близько знаходиться море. Для нечастого використання у відносно сухому приміщенні досить розрахованого середнього значення.

Інтенсивність повітрообміну показує, яку кількість повітря пристрій обробляє за певний час. Зазвичай величина вимірюється в куб.м / год. Вважається, що повітрообмін хороший, якщо за годину повітряні маси в кімнаті оновляться 3-4 рази. Тому для розрахунку повітрообміну беруть таку формулу: площа приміщення множиться на його висоту і на три. Виходить середня величина без урахування умов експлуатації. Тому її коригують у бік збільшення, якщо в кімнаті сиро.

Наявність гігростата

У комплектацію ряду моделей входить гігростат. Це датчик, що визначає рівень вологи в атмосфері. Його наявність дає можливість обладнанню працювати в автоматичному режимі. Гігростат через певний період часу самостійно проводить виміри, порівнює отримані значення з заданими параметрами. На підставі цього вимикає або, навпаки, включає пристрій. В результаті виробляється індивідуальний режим, точно відповідний умовам в приміщенні.

Можливість зміни швидкості вентилятора

Наявність цієї опції дає можливість змінювати інтенсивність осушення. Так, чим вище швидкість вентилятора, тим ефективніше осушувач видаляє вологу. Таке регулювання знадобиться, якщо техніку купують для декількох кімнат з різними умовами. Тоді можна буде підібрати відповідний режим для кожної з них.

Рівень шуму

Передбачається, що пристрій буде працювати якщо не постійно, то тривалий час. Тому рівень видаваного ним шуму повинен бути мінімальним. Враховуючи, що конструкція включає вентилятор, це не завжди можливо. Середня гучність обладнання знаходиться в межах 40-45 Дб. Її можна порівняти з розмовою в спокійних тонах. Чим потужніше техніка, тим голосніше вона звучить. Доходить до 50-55 Дб, що нагадує гучну мову, в таких умовах перебувати зовсім не комфортно. Кращі виробники випускають моделі з рівнем шуму в межах 40 Дб.

Очищення повітряних мас

Для поліпшення мікроклімату, що надходить всередину обладнання потік може додатково очищатися. Для цього встановлюються фільтри тонкого очищення. Вони затримують великі і дрібні частинки бруду, пил. Це дуже корисна функція, якщо в будинку є алергіки. Забруднений фільтр підлягає утилізації. Замість нього ставлять новий. Випускаються моделі з вугільними фільтрами, які утримують запахи.

Осушувач повітря для будинку

Наявність функції іонізації

Виробники вбудовують в деякі моделі іонізатор, який випускає негативно заряджені іони. Частинки прикріплюються до найдрібніших забруднень, включаючи пил, шерсть і навіть бактерії. В результаті всі частинки бруду осідають на поверхні. З цієї причини рекомендується проводити вологе прибирання або хоча б протирати пил відразу після сеансу іонізації. В результаті отримують безпечний, особливо сприятливий мікроклімат для людей, які страждають від астми і різних алергій.

Можливість ароматизації

Ще одна корисна опція. Її використання дозволяє не тільки насолоджуватися приємним запахом, але і проводити сеанси ароматерапії. Так, в сезон простудних захворювань буде дуже корисно додавати в ароматизатор масло чайного дерева, ялиці або евкаліпта.

Корисні рекомендації по вибору

Ми зібрали корисні поради, як вибрати осушувач.

 1. Щоб пристрій працював ефективно, рекомендована площа його використання повинна бути більше площі реальної кімнати.
 2. Чим вище продуктивність техніки, тим більше повинен бути обсяг резервуара для конденсату. Наприклад, для обладнання з 35 л / добу. потрібна ємність на 7-8 літрів, для 10 л/добу. досить 2,5 літрового резервуара.
 3. Перед тим як купити агрегат, вивчіть інструкцію. У ній вказані особливості експлуатації та обслуговування, адреси сервісних центрів. Бажано, щоб останні розташовувалися поблизу.
 4. Якщо обладнання планується постійно використовувати в одній кімнаті, вибирають стаціонарну модель на сайті інтернет-магазину осушувачів повітря osushiteli.ua. Вона кріпиться на стіну, що дуже зручно. Для декількох приміщень купують мобільний варіант. Це підлогова система, яку можна переставляти на інше місце.

Який осушувач повітря купити для квартири, вирішує користувач. Він точно знає, в яких умовах агрегату належить працювати. Виходячи з цього і потрібно робити вибір. Не варто купувати техніку невідомого виробника на найближчому ринку. Можливо, на покупці вдасться заощадити, але гарантій довгої і безпроблемної служби обладнання ніхто не дасть. У підсумку доведеться купувати нову техніку, тобто платити більше.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована