Корисні поради дачникам та городникам

Збірка кухонного гарнітура – секрети майстерності

При покупці кухонних меблів зазвичай всі елементи замовляються у одного виробника і виконуються в єдиному стилі. Придбання не обходиться дешево, тому багато хто намагається скоротити витрати проводячи збірку кухонного гарнітура самостійно. Такий підхід дозволяє заощадити від шести до десяти відсотків його вартості.

Сборка кухонного гарнитура – секреты мастерства

Підготовка до роботи

Сборка кухонного гарнитура – секреты мастерства

Після того як вся меблі доставлена і плоскі картонні ящики заполонили кухню, потрібно приступати до роботи.

Спочатку слід підготувати інструмент для складання кухні:

 1. Шуруповерт обов’язково потрібен, тому що елементи конструкції, а також фурнітура кріпляться за допомогою гвинтів і шурупів. Можна обійтися і набором викруток повинні бути як мінімум плоска і хрестова.
 2. Шестигранний ключ. Спеціально купувати не треба, зазвичай він йде в комплекті з гарнітуром.
 3. Молоток та плоскогубці можуть згодитися на всіх етапах складання.
 4. Макетний ніж потрібен для розпакування коробок і інших допоміжних робіт.
 5. Косинець, рівень і олівець знадобляться при встановленні шаф.
 6. Дриль або перфоратор нагоді, коли знадобиться прикріпити навісні шафи і полички до стіни.
 7. Ножівка, лобзик або електролобзик необхідні для розпилювання стільниці, вирізування в ній отворів під мийку і варильну поверхню.

Розпакування стане нескладним другим етапом. Не викидайте папери, виявлені в ящиках. У них вказані характеристики виробу та наведено схеми складання кухонних шаф.

Рекомендується збирати і встановлювати шафа відразу після розпаковування. Так можна заощадити місце і уникнути плутанини з деталями від різних виробів. Перед початком складання слід уважно вивчити інформацію, зазначену в документах. Знання інструкції по збірці кухонного гарнітура допоможе правильно зістикувати елементи.

Якщо стіна замовлений після встановлення каналізаційних труб і укладання електропроводки, то всі отвори, вирізи під комунікації повинні бути враховані під час виготовлення.

Якщо залишилися питання, то варто звернутися до тематичних статей в інтернеті. У них докладно описуються нюанси складання. Майстри розповідають про секрети своєї роботи. Також можна знайти відеоінструкції з поетапною складанням кухні.

Порядок складання і встановлення кухонного гарнітура

Сборка кухонного гарнитура – секреты мастерства

Який шафа розпакувати першим? Здавалося б, не самий складний питання, але, щоб не захаращувати простір, потрібно знати точну відповідь на нього.
Слід починати з елементів, що розташовуються, згідно плануванні гарнітура, в кутку або біля стіни. Якщо першою встановити іншу тумбу, то згодом не вдасться з’єднати гарнітур зі стінами приміщення. Цей нюанс потрібно обов’язково пам’ятати, починаючи складання кухонного гарнітура.

У питанні: «які елементи встановлювати першими верхні або
нижні?» існує два відмінних підходу.

Сборка кухонного гарнитура – секреты мастерства

З одного боку, прийнято встановлювати спочатку нижні шафи. Їх простіше зібрати, а розміщення не потребує монтажу настінних петель. Також вони стануть базою для визначення висоти навісних шаф. З іншого боку, встановлені першими нижні, будуть заважати при монтажі більш складних верхніх.

Обидва підходи впевнено використовуються досвідченими майстрами, тому з чого почати збірку кухні – кожен визначає сам. Новачкам рекомендується почати зі складання й установки нижніх тумб.

Навішування фасадів (дверцят) виконується після установки кухонного гарнітура на місце експлуатації. Подібний підхід дозволяє істотно спростити роботу.

Поетапна збірка короби для тумби або шафи

Сборка кухонного гарнитура – секреты мастерства

Сучасні меблі являє собою набір модульних конструкцій. Способи збирання окремих частин типові для різних моделей.

Робота над кухонним гарнітуром починається зі складання короби шафи:

 1. Елементи з ДСП монтуються гвинти під стяжки-ексцентрики.
 2. Бічні стінки розміщуються вертикально щодо днища.
 3. Головки гвинтів поміщають в спеціальні отвори в торцях днища.
 4. Всі гвинти фіксуються стяжками-ексцентриками.

Сборка кухонного гарнитура – секреты мастерства

Аналогічні операції проводять з верхньою частиною шафи. В результаті повинен вийти короб – основа майбутньої тумби. Залишилося тільки закріпити конструкцію встановивши задню стінку. Стінки накладаються на короб з боку, де немає ламінованої стрічки, і кріпляться тонкими шурупами або прибиваються цвяхами. Іноді задня стінка вставляється в спеціально підготовлений для неї паз.

Стежте, щоб обидві елементи були встановлені однаково правильно. З лицьового боку торець закритий ламінованої стрічкою, із задньої сторони відкритий спіл ДСП.

Сборка кухонного гарнитура – секреты мастерства

Є й інший варіант збірки короби. У цьому випадку стяжка-ексцентрик не використовується, а кріплення стінок виробляється з допомогою євро-гвинти. Конструкція також надійна, але погано переносить багаторазову збирання-розбирання. ДСП може почати фарбували, паз розбовтуватися тумба починає хитатися.

Збірка кухонних ящиків являє собою процес ідентичний зборці шафи. Спочатку створюється короб, потім встановлюється стінка з ДВП. У випадку дана стінка ящика є днищем. Крім того, ящики мають полози тієї або іншої конструкції. Як правило їх монтаж проводять на заводі виробнику.

Потрібно додати кілька слів про те, як зібрати кутову кухню. Є два типи подібних кухонних гарнітурів. Для першого типу кут оформляється двома звичайними прямокутними шафами. Для другого, застосовується спеціальна кутова тумба. Її збірка нічим принципово не відрізняється від складання будь-якого іншого шафи. Часто на кутові шафи встановлюється вбудована мийка.

Монтаж елементів кухонного гарнітура

Сборка кухонного гарнитура – секреты мастерства

Основний обсяг роботи становить складання коробів. Але багато часу забирають інші важливі роботи. Як зібрати шафа під мийку на кухні можна розповісти всього в двох словах, але зробити роботу так само швидко може не вийде.

Для миття може використовуватися звичайна тумба, а може застосовуватися спеціальний шафа. Але збірка корпусу, в цілому проходить за стандартним планом. Єдина відмінність – у шафи для мийки немає задньої стінки. Це зроблено для полегшення підводки води і монтажу каналізаційного зливу.

Мийка встановлюється в спеціальний отвір у стільниці, які, при складанні кухонного гарнітура своїми руками, доведеться робити самостійно. Тут стане в нагоді лобзик.

Сборка кухонного гарнитура – секреты мастерства

Інший варіант установки мийки – кріплення безпосередньо до тумбі. В цьому випадку достатньо просто зафіксувати металеву частину спеціальними затискачами, а потім шурупами.

Як встановити стільницю на кухонний гарнітур? Монтаж стільниці починається з розмітки. Її рівний розкрій визначає зовнішній вигляд кухні.

Але серйозну помилку допустити складно, так як для маскування всіх можливих стиків передбачені спеціальні елементи:

 1. Планка для закриття стику при монтажі стільниць кутової кухні;
 2. Плінтус для закриття щілини між столом і стіною.
 3. Після розпилу, стільницю виставляють щодо стіни і тумб. Потім саморізами кріплять до нижніх шаф. При цьому вони також додатково фіксуються.

Стільниця повинна мати припуск спереду близько 3 див. При розпилі припуск по краях залишають за 1 див.

Для того, щоб з’єднати між собою кухонні шафи використовують меблеві стяжки. Монтаж самих елементів надзвичайно простий. Складніше всього виставити шафи і правильно просвердлити наскрізні отвори. Фахівці струбцини використовують, щоб закріпити шафи один щодо одного і тільки потім використовують дриль.

Установка фурнітури і регулювання

Сборка кухонного гарнитура – секреты мастерства

Для правильної установки стільниці необхідно, щоб підлогові тумби були вирівняні. Це досягається з допомогою регульованих ніжок. Установка ніжок на кухонні меблі проводиться за допомогою саморізів, йдуть в комплекті з гарнітуром. Місця під установку зазвичай визначені заздалегідь, під час контрольної зборки на заводі-виробнику. Регулювання здійснюється за допомогою рівня.

Сборка кухонного гарнитура – секреты мастерства

Щоб гарнітуром було зручно користуватися, необхідно провести регулювання навісних кухонних шаф. В першу чергу вибирають висоту підвіски. Вона повинна становити не менше 450 мм. найпопулярніший метод навішування на рейку. До шаф кріпляться потужні металеві гачки в декоративному пластиковому корпусі, які чіпляють за рейку. Вони називаються «навіси» або «підвіси». У цьому випадку регулювання проводиться за допомогою спеціального гвинта в корпусі пристрою. Можна компенсувати похибку установки до 15 мм.

Сборка кухонного гарнитура – секреты мастерства

Зібрати кухню своїми силами зовсім не складно. Для цього важливо вивчити інструкції, поради досвідчених фахівців і ретельно спланувати свої дії. Дотримуючись схему і порядок складання кухонного гарнітура можна уникнути безлічі дрібних неприємностей і вберегти себе від великих проблем. Результатом роботи стане неоціненний досвід, чудовий кухонний гарнітур і вдало зекономлена велика грошова сума.

Сборка кухонного гарнитура – секреты мастерства

Відео-інструкція по збірці кухонного гарнітура
Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована