Корисні поради дачникам та городникам

Чи потрібно поливати картоплю

Добрий день. Все життя купував картоплю на ринку, але недавно придбав собі дачу і ось вирішив посадити картоплю. Ніколи до цього цим не займався. Хотів дізнатися, чи треба поливати картоплю? Дякую. Микола.

Вітаємо, Миколо. Картоплю поливати треба. Всі процеси життєдіяльності рослини прискорюються і проходять тільки в тому випадку, якщо їй достатньо води.

І це правило стосується картоплі, адже приблизно на 80% бульби складаються з води.

Якщо корені не можуть споживати достатню кількість вологи, поживні речовини в клітинах рослини не будуть розчинятися, а також порушиться розвиток кореневої системи і гички.

У той час як правильний полив на всіх етапах зростання флори веде до:

  • Прискоренню вбирання мінералів, вітамінів та інших корисних сполук на 30%.
  • Інтенсивному росту бадилля і формуванню у рослини імунітету до впливу шкідників.
  • Підвищенню врожайності в середньому на 45%.
  • Приросту ваги кожної бульби приблизно на 65-75%.
  • Наближенню зовнішнього вигляду бульби до ідеального.
  • Збільшення числа надземних пагонів і столонів на не менше ніж на 15%.

Чи потрібно поливати картоплю

Поливати картоплю необхідно

До цвітіння

У період, коли на картоплі ще тільки починають зав’язуватися квіточки, відбуваються і зміни в її підземній будові. Справа в тому, що йде інтенсивне формування бульб картоплі, тому вона потребує не лише внесення органічних добрив, але і в достатнього поливу.

Тому поливати картоплю під час появи перших квіточок просто необхідно. В іншому випадку плоди не досягнуть достатнього рівня якості.

Після цвітіння

Найбільшу потребу у волозі рослина відчуває в період бутонізації і після цвітіння. Але навіть після нього зростання вторинних бульб і нових столонів не зупиняється.

Так що поливати грунт, де росте картопля, необхідно. Але з часом кількість води, що надходить має скорочуватися: її надлишок здатний нашкодити плодам.

Вода повинна бути лише на кілька градусів тепліша, ніж температура грунту на ділянці, і цей параметр обов’язково контролювати.

Чи потрібно поливати картоплюПеред збиранням

Для кожного сорту картоплі встановлений свій термін збирання, на який, до того ж, впливають клімат, час посадки і якість догляду за рослиною в період найбільш активної вегетації.

Полив майже не проводиться, тільки якщо зелена частина кущика починає сохнути раніше дев’яностого дня. І навіть в такому випадку полив повинен відбуватися строго у вечірній час. Але найкраще взагалі уникати його безпосередньо перед прибиранням, щоб не пошкодити бульби.

В липні

В період розвитку і появи бутончиків картоплі потрібно забезпечити достатнє зволоження. Сонце в липні вважається “злим”, тому особливість літнього поливу полягає в тому, що здійснювати його треба в прохолодну пору доби.

Найкраще підходить вечір, коли сонце починає сідати, це убезпечить молоду зелену гичку від «згоряння» під прямими променями через випаровування води.

В серпні

Важливо забезпечити рослині рясний полив в першій декаді серпня. У цей період бульби картоплі найбільш інтенсивно набирають масу, формуються майбутні смакові якості, а також змінюється форма.

Як говорилося раніше, більш ніж на 80% плоди складаються з води, тому навіть маленький дефіцит рідини в серпні веде до погіршення товарного виду і інших характеристик овоча як їжі.

У вересні

Правила поливу у вересні відповідають нормам для ранньої картоплі. Рослина потребуватиме полуторної дози дехлорованої води, щоб закінчити формування повноцінних бульб.

Але потрібно вчасно припинити полив, тому як порушення терміну поливу призведе до зниження врожайності, гниття коренів і погіршення якості плодів. Але, в той же час, якщо перервати полив раніше терміну, бульби залишаться маленькими і несмачними.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована