Корисні поради дачникам та городникам

Чим обробити сливу: поради садівників

Щоб отримати хороший урожай слив, за ними потрібно правильно доглядати. І мова йде не тільки про підгодівлі, обрізку гілок і полив. Існує безліч шкідників, які також не проти поласувати солодкими фруктами або листям дерева. Нижче ми розповімо вам, як впоратися з найпоширенішими паразитами плодових культур в саду.

Кліщі плодові

Розмноження плодових кліщів припадає на літні місяці. У природі існує безліч різновидів цих мікро комах, але сливи найчастіше вражають червоні кліщі. За сезон вони дають від 4 до 8 поколінь. Кожна самка здатна відкласти до 100 яєць. Яйця варто шукати на жилках листя з внутрішньої сторони. На зиму кліщі відкладають яйця на кору. Тому взимку на деревах можна побачити червоні кладки. Ці комахи висмоктують соки з листя. Від втрати рідини страждають і плоди. Вони стають млявими і дрібними.

Для боротьби з дорослими особинами використовують особливі препарати інсектокарициди. Обробку проводять Данадимом, Фуфаноном, Фітовермом. Дані засобипотрібно використовувати в момент найбільшого народження личинок. Якщо зараження досить серйозне, зверніть увагу на препарати Санмайт, Ніссоран, Аполло, Омайт. Піретроїдні засоби для боротьби з червоним кліщем не застосовуються. Для профілактики атак плодових кліщів важливо проводити процедуру зняття старої кори і весняної побілки.

Попелиця

Ці маленькі зелені комахи можуть доставити вам чимало клопоту і позбавити врожаю слив. Яйця попелиці зимують на дереві. Навесні з них з’являються попелиці, які займаються розмноженням і розведенням колонії. Попелиця паразитує частіше на листках, але може добиратися і до плодів. Попелиця наносить подвійний удар сливі. Комахи висмоктують живлющі соки, а після себе залишають цукристі виділення, які утворюють сприятливе середовище для розвитку грибків.

Чим обробити сливу: поради садівників

Будь-які обробки, спрямовані на боротьбу з запиленою попелицею, важливо проводити ранньою весною, до того як на деревах почнуть розпускатися квіти і нирки. Для цього підійде 2% емульсія нітрафена або 1% розчин ДНОК. При необхідності повторних обробок, після розпускання бруньок крону обприскують олійною емульсією ДДТ, а після цвітіння можна використовувати Карбофос.

П’ядениця

П’ядун – це коричневий метелик, який відкладає на сливах яйця з гусеницями. Личинки харчуються бруньками і листям. При масовому зараженні дерево може сильно постраждати. Оскільки гусениці ростуть в грунті або в товщі опалого листя, то головним методом боротьби з ними вважається перекопування пристовбурних зон навесні і прибирання сухої падалі восени. Хімічні інсектициди використовують при масовому заселенні гусениць на гілках. Якщо їх більше 4-5 на 1 метрі гілки, значить, прийшов час радикальних заходів.

Плодожерка

Плодожерки вважаються одними з найпоширеніших шкідників слив. Найбільшу небезпеку для садівників представляють личинки цих сіро-бурих метеликів. Коли черв’яки з’являються з яєць, вони спрямовуються до плодів і поселяються всередині них. Якщо кісточка ще не дозріла, то личинки добираються до самої серцевини. Якщо ж вона вже затверділа, то паразити виїдають м’якоть навколо неї. При цьому порожнечі заповнюються екскрементами шкідників. Зрозуміти, що всередині сливи з’явився непрошений гість можна по невеликій дірочці з павутиною.

Більшість заходів по боротьбі з даними паразитами носять профілактичний характер. З дерев важливо вчасно знімати стару кору і дозволяти збиратися опалим листям навколо стовбура. Також потрібно проводити осіннє перекопування і обрізку пагонів. У період плодоношення, необхідно регулярно проводити збір падалиці. Якщо ж плодожерка таки з’явилася на вашій ділянці, слід звернути увагу на професійні інсектициди. Обробку проводять навесні за допомогою Карбофоса і Актеліка.

Товстоножка

Найбільше ця комаха поширена в лісостепових зонах. Зрілі товстоніжки починають свою згубну діяльність навесні, приблизно через тиждень після цвітіння слив.

Самки відкладають по одному яйцю на кожну зав’язь плода. Личинку вилуплюються приблизно через 3 тижні і прогризають тунель прямо всередину ще м’якої кісточки. Дорослі личинки виростають до 6 міліметрів в довжину і повністю спопеляють кісточку зсередини. Такий плід втрачає життєві сили і опадає завчасно. Вживати в їжу його ставати неможливо.

Чим обробити сливу: поради садівників

Найпоширеніший і безпечний метод боротьби – закопування уражених плодів. Сливи з хробаками збирають і закопують в грунт на глибину більше 10 сантиметрів. В таких умовах личинки не можуть вибратися назовні. Перераховані вище інсектициди застосовують в тих випадках, коли ураження дерева більше 10 %.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована