Корисні поради дачникам та городникам

Як проростити кедровий горіх в домашніх умовах: поради фахівців

Кожному з нас під силу виростити власне кедрове дерево, досить знати декілька правил, як успішно проростити знайдений кедровий горіх в домашніх умовах.

Опис

Як проростити кедровий горіх в домашніх умовах: поради фахівців

Щоб у вас вийшло виростити кедр вдома, необхідно знати багато особливостей культури, який грунт любить посаджений горішок, в якому місці його краще посадити, як часто поливати і багато іншого. Вирощувати хвойного красеня, як і будь-яке інше деревце, можна двома способами, посадивши саджанець або спробувавши самостійно проростити горіх кедра. Зрозуміло, що другий спосіб займе набагато більше часу, зате зажадає менше фінансових витрат, як відомо, кедрові саджанці – це досить дороге задоволення.

Підготовка насіння

Щоб процес увінчався успіхом, пророщувати необхідно тільки якісний посівний матеріал:

  • вибране насіння повинно бути без пошкоджень, не видавати неприємного або гнильного запаху. Середня схожість горішків кедра успішно зберігається протягом 4-х років, а при належному догляді і зовсім може скласти близько десятка років;Як проростити кедровий горіх в домашніх умовах: поради фахівців
  • ще одна обов’язкова умова, яку необхідно дотримати, передпосадкова обробка матеріалу, яка допоможе убезпечити кедрове насіння від ураження грибком або іншими інфекційними захворюваннями. Для цього потрібно замочити відібрані горішки в слабкому розчині марганцівки (0,5%, слабо-рожевого кольору) на кілька годин. Після цього насіння можна висаджувати.
    Не варто очікувати миттєвого проростання, як правило, для того щоб з’явилися перші сходи, має пройти більше півроку.

Стратифікація насіння

Перед тим як виростити могутній кедр з маленького горіха, необхідно правильно посадити насіння, а ще раніше витримати всі правила попередньої обробки. Насамперед, потрібно замочити горішки в теплій воді на три доби, змінюючи воду кожні 24 години. Після цього воду зливають, а оброблене насіння змішують з добре зволоженим піском.

Як проростити кедровий горіх в домашніх умовах: поради фахівців

Підготовлену таким чином горіхово-піщану суміш поміщають в просторий ящик з виконаними вентиляційними отворами – це необхідно, щоб забезпечити безперешкодний доступ кисню. В такому вигляді і стані насіння поміщають в прохолодне темне місце, наприклад – холодильник. При цьому важливо не забувати регулярно зволожувати пісок, підтримуючи вологість на тому рівні, з яким ящик був залишений для пророщування.

Якщо раптом ви помітили появу цвілі на окремому насінні, його потрібно видалити, а зволожений пісок повністю замінити.

Посів в грунт

Проростання насіння відбудеться не раніше, ніж через 6-7 місяців. Як тільки це трапиться, насіння необхідно гарненько промити, і розмістити по окремих горщиках (найкраще здійснювати посадкові маніпуляції десь в середині весни).

Найкращим чином кедру підходить супіщаний грунт, при цьому заглиблювати насіння потрібно приблизно на 1 см. Горщики з посадженими горіхами поміщають в місце з постійним температурним режимом 20-22 градуси. Якщо всі умови дотримані, остаточне проростання майбутнього кедра має відбутися протягом півтора місяців. Коли сходи з’являться, помістіть ємності з саджанцями в добре освітлене місце, але таким чином, щоб уникнути попадання прямих сонячних променів.

Догляд

З приходом літа пророслі деревця необхідно привчати до відкритого повітря, регулярно виносячи ємності з паростками на вулицю. Через деякий час кедри можна поступово висаджувати в добре розпушену, поживну землю.

Як проростити кедровий горіх в домашніх умовах: поради фахівців

Як правило, саджанці добре переносять процедуру пересадки, при цьому садити їх можна на невеликій відстані один від одного: подальша зміна місця проживання їм належить вже через три роки. Робити це потрібно навесні, вибираючи постійне місце посадки, де дерево і проведе все своє життя. Обов’язково враховуйте реальні розміри дорослого дерева – середній кедр виростає у висоту до 40 м, тому на кожну рослину необхідно виділити близько 7 кв. м ґрунту.

І ще один нюанс – по досягненню деревами однорічного віку, їх потрібно притінити. Для цього можна вибрати відповідні ділянки на території вашого саду, або створити штучний бар’єр від сонячних променів.

Збирання врожаю

Незважаючи на те, що хвойні красені ростуть дуже швидко – в середньому на півметра кожен рік – плодоносити дерева починають тільки тоді, коли їх вік досягне 40-50-річної позначки. При цьому шишки, в яких і містяться горіхи, з’являються нечасто – один раз приблизно в 7 років. Але це в природних умовах дикої тайги. Якщо ж ви будете ростити дерево у своєму саду і забезпечите йому ідеальні умови розвитку, то репродуктивного віку рослина досягне приблизно до 20 років. І все ж максимально продуктивний урожайний період припадає на відрізок від 70 до 100 років, у той час одне дерево зможе подарувати близько 20 кг горішків.

Ось і все, що потрібно знати про те, як проростити кедровий горіх самостійно. Обов’язково спробуйте виростити це благородне дерево, хоча б для того, щоб на вашій ділянці красувався могутній хвойний красень на заздрість сусідам.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована