Корисні поради дачникам та городникам

Ефективні способи очищення каналізаційних труб від жиру

Жирові відкладення на внутрішніх стінках каналізаційних труб часто спричиняють їх засмічення, завдаючи чимало проблем. І хоча у випадку з гладкими пластиковими трубами ця неприємність відбувається набагато рідше, ніж з чавунними, вони також можуть засмічуватися. Які засоби ефективні в цій ситуації і чим можна користуватися для усунення засмічення?

Способів його ліквідації багато, вибір конкретного залежить від місця розташування та характеру засмічення: або він точковий, або забилася протяжна ділянка труби, і тоді без виклику спеціальної служби не обійтися. З професійними біозасобами боротьби з засміченням каналізаційних ситем ознайомитись та придбати можливо в інтернет-магазині Step2Clean.

Із засміченням можна спробувати впоратися самотужки, оскільки проблема вимагає негайного вирішення, і в більшості випадків це вдається.

Механічні способи ліквідації засмічення

Повністю позбавитися осідання жиру в каналізаційній системі неможливо, оскільки посуд доводиться мити щодня, але профілактика допоможе не доводити ситуацію до аварійної. Гарячої води та миючих засобів буває цілком достатньо, також періодично можна засипати або заливати в злив спеціальні засоби: хімічні засоби, що випускаються, або соду зі столовим оцтом.

Коли пробка невелика і розташована неподалік зливного отвору, може допомогти вантуз, яким закривають злив, заповнюють раковину водою так, щоб вона закривала гумовий клапан вантуза, і кілька разів роблять ним сильні поштовхи.

Якщо засмічена ділянка труби, яка знаходиться далі, необхідно скористатися сантехнічним тросом. Його тримають за ручку, і, обертаючи за годинниковою стрілкою, загвинчують у засмічення, руйнуючи його «монолітну» структуру. Пробка або проштовхнеться далі трубою, або з тросиком витягнеться назовні.

Трос для прочищення каналізації
Особливість будови інструменту дозволяє використовувати його як у професійному, так і в побутовому прочищенні

На тросі можуть кріпитися різні насадки; головне, щоб його кінець не був гострим, інакше можна зашкодити трубі. Оскільки робота ця брудна, необхідно приготувати цебро з водою, клейонку та ганчірку.

Ефективність хімічних та біо препаратів у боротьбі із засміченнями

Вони ефективно і швидко діють, безпечні як для чавунних, так і пластикових труб, але при їх використанні необхідно подбати про власну безпеку та працювати як мінімум у гумових рукавичках. Принцип дії у хімічних однаковий, але за складом вони можуть бути лужними чи кислотними. Випускаються у вигляді гелів чи гранул.

Засіб заливають або засипають в каналізаційну трубу через зливний отвір, додають рекомендований в інструкції об’єм води, залишають на зазначений проміжок часу і потім промивають великою кількістю води. Застосовувати можна будь-який засіб, головне – не змішувати два різні склади. Це ще й хороша профілактика для запобігання засміченням.

Професійний біо засіб EVOGEN G.T. для очищення жирових відкладень в каналізаційних трубах, призначений для розкладання всіх їх типів. Він очищає поступово, так як дія  за допомогою виділенню мікроорганізмами спеціального ферменту, що може розчиняти жири.

Професійний біозасіб для боротьби з жирами
Професійний біозасіб для боротьби з жирами в каналізаційних системах EVOGEN G.T.

Побутові засоби, що використовуються для очищення труб

Спробувати впоратися із засміченням можна за допомогою окропу, соди, столового оцту чи лимонного соку. У зливний отвір заливають літр гарячої води, залишають на 30 хв, висипають у нього склянку соди і додають окропу. Лугове середовище, що створюється содою, успішно бореться з жировими відкладеннями.

Можна в рівних частинах перемішати соду із сіллю, висипати в злив, додати гарячої води та 9 год не користуватися зливом. Цей засіб також дає відмінний результат.

Ефективні способи очищення каналізаційних труб від жиру
Сода в поєднанні з гарячою водою розм’якшить жирову пробку в трубі

Необхідно знати, що з’єднання соди з оцтом викликає багато піновиділення. Насамперед у зливний отвір засипають харчову соду (200-300 г), потім виливають пляшку столового оцту, раковину обов’язково затикають пробкою і залишають на 2-3 години. Потім промивають невеликою кількістю окропу.

Свіжий лимонний сік, доданий у гарячу воду, теж допомагає вирішити проблему засмічення.

Гідродинамічний спосіб

Цей метод передбачає прочищення труб від жирових та інших засмічень сильним тиском води. Для цього використовуються спеціальні установки з компресором та шлангом, який всовують у трубу. Такий спосіб ефективний як для домашніх каналізаційних мереж, так і для виробничих.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована