Корисні поради дачникам та городникам

Як обробити виноград препаратом Квадріс

В ході вирощування винограду, садівник може стикатися з різними хворобами і шкідниками культури. Для продуктивної боротьби з ними знадобляться спеціальні інсектицидні та фунгіцидні препарати, серед яких добре зарекомендував себе «Квадріс». Що варто знати про даний склад і як правильно використовувати його на виноградниках — про це далі.

Що таке “Квадріс”?

Препарат “Квадріс” – системний фунгіцидний препарат для боротьби з грибковими недугами культурних рослин в саду і на городі.

Як обробити виноград препаратом Квадріс

При використанні на виноградниках він ефективно бореться з:

 • альтернаріозом;
 • мілдью;
 • сірою гниллю;
 • борошнистою росою;
 • паршею;
 • оїдіумом;
 • чорною плямистістю;
 • пероноспорозом;
 • фітофторозом;
 • інфекційним засиханням (виникає через ураження винограду чорним раком).

Як обробити виноград препаратом Квадріс

Підібравши відповідну концентрацію робочого розчину, “Квадріс” можна використовувати як для лікування вже наявних захворювань, так і для профілактики їх появи. Він пригнічує спори грибка і перешкоджає їх поширенню на території виноградника. Загибель грибків на поверхні листа практично миттєва, причому незалежно від конкретного місця обробки листових пластин: з зовнішньої або внутрішньої сторони.

Дотримуючись рекомендованих виробником доз застосування, ймовірність резистентності та фітотоксичності препарату зводяться до мінімуму.

“Квадріс” належить до групи стробілуринів, так як забезпечує ефективне знищення грибів 4 класів: ооміцетів, базидіоміцетів, аскоміцетів, дейтероміцетів. Висока ефективність препарату пояснюється присутністю в його складі основного активного компонента азоксистробіну. Він включений до складу багатьох пестицидів і зовні представлений у вигляді безбарвних кристалів, без вираженого запаху.

Плюси і мінуси використання

Переваги використання “Квадрісу” помітні вже на початкових етапах його застосування, а з часом кожен садівник дізнається про повний список його достоїнств.

Перш за все, це:

 • висока ефективність в боротьбі з найпопулярнішими грибками рослин;
 • збереження захисного ефекту протягом тривалого часу (до місяця);
 • повне знищення не тільки гіфів, а й спор грибка;
 • низька токсичність (для винограду, комах, людини та інших рослин в саду);
 • збільшення тривалості фотосинтезу в листі винограду;
 • підвищення врожайності винограду і поліпшення якості самих плодів;
 • сумісність з великою кількістю інших фунгіцидних та інсектицидних препаратів для саду та городу (може використовуватися в бакових сумішах).

До слабких сторін препарату відносять неможливість знищення грибниці патогена (міцелію гриба), через що потрібне чергування речовини з препаратами інших хімічних груп. Це також допоможе знизити ймовірність появи стійкості винограду до обраного складу і зниження його ефективності. Мінусом “Квадрісу” можна вважати і його приналежність до хімічних складів другої групи небезпеки, що вимагає застосування індивідуальних засобів захисту при обробці рослин.

Правила застосування фунгіциду

Основні вимоги до застосування Квадріс грунтуються на підборі оптимальних термінів його використання і дотриманні вимог до приготування робочого розчину. Обробка винограду має свої особливості, тому не варто використовувати рекомендації, що відносяться до городніх культур.

Лікувальне або профілактичне обприскування виноградних кущів виконується переважно водним розчином препарату. Для з’єднання речовини з водою використовується чиста, не харчова ємність або бак пульверизатора. В останньому випадку резервуар заповнюють водою спочатку на ¼ обсягу, потім додають препарат і ретельно перемішують. Як тільки фунгіцид розчиниться, можна долити ще рідини, заповнюючи весь бак.

Як обробити виноград препаратом Квадріс

Закривши кришку резервуара ще раз добре струсіть його і дозвольте суміші трохи настоятися.

В процесі обприскування виноградних кущів потрібно періодично струшувати каністру, намагаючись використовувати весь приготований обсяг суміші протягом 24 годин після її приготування. Концентрація робочого розчину на виноградниках в період вегетації становить 0,06-0,08%, норма витрати 0,6–0,8 л препарату на 1 га.

Під час заповнення бака, що подає воду шланг повинен знаходитися над рівнем води в резервуарі.

Терміни обробки винограду

Обприскування культури приготованим складом може виконуватися до цвітіння, після нього і на етапі горошенія ягід, поки вони не перевищили розмірів горошини. Інтервал між послідовними обробками і термін очікування – не менше 3 тижнів, але не варто використовувати «Квадріс» більше двох разів за сезон.

Як обробити виноград препаратом Квадріс

Запобіжні заходи

З огляду на високу хімічну активність описаного фунгіциду, дотримання запобіжних заходів при роботі з ним цілком зрозуміле. Як і при контакті з іншими фунгіцидними або інсектицидними складами, варто використовувати респіратор, рукавички і одяг з щільної тканини, що обмежують пряму взаємодію препарату зі шкірою або слизовими оболонками тіла людини.

Якщо ж такого контакту уникнути не вдалося або речовина потрапила всередину організму, можлива поява запаморочення, нудоти, головного болю. Полегшити свій стан людина зможе, викликавши блювоту, промивши шлунок і випивши сорбент (наприклад, активоване вугілля). Дітей і домашніх тварин рекомендується ізолювати від хімічних речовин ще до початку приготування робочого розчину.

Правила зберігання

Залишкипрепарат рекомендується зберігати тільки в темних, добре провітрюваних приміщеннях, з температурою повітря в межах -5…+35 °C. Упаковку зі складом щільно закривають і залишають далеко від харчових продуктів, поза досяжністю дітьми і домашніми вихованцями. Купуючи “Квадріс”, завжди звертайте увагу на термін придатності речовини, позначений на упаковці. Гарантувати ефективність внутрішнього вмісту флакона можна лише в тому випадку, коли з дня його виготовлення пройшло не більше трьох років.

Дотримуючись загальних правил приготування, використання і зберігання робочого розчину «Квадріс», кожен садівник зможе регулярно захищати виноградні кущі від грибка протягом довгого часу.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована