Корисні поради дачникам та городникам

Як позбутися від землерийок: найефективніші способи боротьби з землерийки

Як позбутися від землерийок: найефективніші способи боротьби з землерийки

Землерийка – невелика тварина загону гризунів. Її вага рідко перевищує 150 грам, а харчується вона в основному комахами, хробаками і дрібними хребетними, як жаби та інших гризунів. Рослини землерийок не цікавлять, тому безпосередньо ці пухнасті звірята городнім культурам не шкодять. Навпаки, невеликі популяції землерийок можуть бути навіть корисні:

  • вони розпушують ґрунт, насичуючи її киснем;
  • знищують комах-шкідників;
  • борються з дрібними шкідливими гризунами начебто мишей.

Не варто бити тривогу, якщо у вас на городі завелося кілька землерийок. А ось велика популяція звірів шкодить саду, тому що своєю бурхливою діяльністю з видобутку їжі вони можуть нашкодити коріння рослин і залишити на ділянці безліч норок. Також крім шкідників, землерийки можуть знищувати і корисних комах на зразок бджіл. У такому випадку варто спробувати їх злякати або навіть перейти до більш радикальних методів.

Народні засоби боротьби з землерийки

У цих пухнастих звірят слабкий зір, але дуже чутливе нюх і слух. Можна використовувати цю особливість землерийок проти них же і змусити гризунів покинути дільницю за допомогою наступних простих, бюджетних, але дієвих методів:

  1. Встановіть на ділянці арматурні штирі під кутом 45 градусів і на них насадити скляні пляшки або пластикові ємності, наповнені камінчиками. Створювані ними при поривах вітру гул і вібрації будуть дуже лякати землерийок.
  2. Можна влаштувати атаку на землерийок за допомогою сильних і неприємних запахів. У викопаними ними норки і тунелі киньте котячі або собачі екскременти – гризуни інстинктивно бояться запахів хижаків. Деякі дачники йдуть ще далі і використовують тухлі яйця або гнилу рибу, але такий запах здатний відлякати від городу не тільки гризунів, а й самих садівників.
  3. Звірків дуже легко викурити з їх норок за допомогою димових шашок або просто диму від підпаленої паперу.

Як позбутися від землерийок: найефективніші способи боротьби з землерийки

ультразвукові прилади

Це найпростіший, ефективний і гуманний спосіб позбавлення від гризунів. Ультразвукові прилади видають дуже неприємні для звірків звуки, змушуючи їх залишати город. Звичайно, коштують вони значно дорожче, ніж пляшка на арматурі, але зате не доведеться возитися з саморобними пастками або прибирати трупи, як після використання зооцидов.

Пастки і хімікати

Це найрадикальніші і досить бюджетні в порівнянні з ультразвуковим приладом способи. Капкани або отрутохімікати проти гризунів можна придбати в будь-якому господарському магазині. До їх плюсів відносяться висока ефективність, до мінусів – те, що цей спосіб все-таки досить жорстокий, що може припасти до смаку не всім садівникам. Також пастки і отрути можуть бути небезпечними для дітей і домашніх тварин. Правда, бувають окремі родентициди, які діють тільки на гризунів і не заподіюють шкоди людям і домашнім вихованцям. Але в будь-якому випадку, застосовувати їх потрібно дуже акуратно і строго слідувати інструкції. Серед найбільш ефективних хімікатів – «Лускунчик», «Хантер Антігризун» і «Смерть щурам».

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована