Корисні поради дачникам та городникам

Грядки своїми руками: ТОП-5 найкрасивіших і зручних

Грядки своїми руками: ТОП-5 найкрасивіших і зручних

Територію землі потрібно ділити на зони – грядки, щоб домогтися врожайності, забезпечуючи рослині конкретного виду індивідуальний догляд. Попереду представлено кілька видів огорожі для городу.

Перший варіант грядки – короб

Грядки своїми руками: ТОП-5 найкрасивіших і зручних

Самий класичний вибір, але улюблений усіма городниками. На підготовлене місце ділянки встановлюється огорожа у вигляді щитків.

Використовуються: непотрібні дошки, шифер, будь непридатний матеріал, який може витримати більше одного дачного сезону, листи полікарбонату.

В готовий відсік спочатку засипається шарами органіка, потім грунт. Взимку грядку можна не розбирати, а навесні знову засаджуються насіння або ж розсада тих чи інших культур. Даний підхід виглядає естетично і дуже практичний.

Бордюрна стрічка

Грядки своїми руками: ТОП-5 найкрасивіших і зручних

Гарна ідея для борта грядки. Слід пам’ятати: її потрібно добре поглибити і над поверхнею повинно залишатися лише кілька сантиметрів. Це не допустить проростання бур’янів на гряду.

Грядка з високими бортами

Грядки своїми руками: ТОП-5 найкрасивіших і зручних

Або ж «тепла». Підходить для вирощування огірків, кабачків, гарбуза та інших баштанних культур, навіть деяких сортів картоплі.

Створюється така грядка на один сезон, і переваги в тому, що для неї використовуються всі відходи від обрізки виноградних кущів, садово-ягідних культур, бур’янів, гною. Навесні грунт прогріється на 2-3 тижні раніше за рахунок її приподнятия, і протягом літа найкраще зберігається потрібне тепло і волога.

По-друге, не потрібно знову готувати грунт для подальшого використання, адже завдяки височини земля не втоптується, залишається пухнастою і повітропроникною.

По-третє, не вимагає мінеральних добрив. Це дозволяє отримувати екологічно чисту продукцію.

Також є недоліки: полив потрібен 2 рази в тиждень, тому що шар грунту швидко пересихає під сонячними променями і потребує вологи, яку використовують висаджені на ній культури рослин. Взимку в них селяться миші та інші шкідники, і необхідно приймати всі необхідні заходи застереження від їх поселення в шарах грунту.

Багатоярусна вертикальна грядка

Грядки своїми руками: ТОП-5 найкрасивіших і зручних

Ідеальна для огірків, томатів, суниці, бобових (наприклад, квасоля). Спрощений догляд за рослинами – не потрібно нахилятися, економія місця, швидкий прогрів грунту і чистота. Дозволяє контролювати кількість вологи.

В основному застосовують для виготовлення грядки старі комоди (висунувши ящики драбинкою, але це варіант пірамідки), покришки. Якщо вибір зупинився на автопокришки, то слід зробити по всьому її діаметру отвору, щоб кущика рослин було куди проростати.

Грядка з цегляними бортами

Грядки своїми руками: ТОП-5 найкрасивіших і зручних

Надійний варіант, цегла можна викласти горизонтально, однак тут знадобиться цемент, якщо рядів планується більше 3-х, так як тиск грунту високою грядки розвалить насухо складені стінки. Розрахована на один сезон, але для наступного разу цеглини легко вийняти з землі і можна розбити в іншому місці.

Прийшовши до кінця, стаття дозволяє зробити висновок, що без грядок город неповноцінний, вони допомагають відокремити одні рослини від інших, друге – це те, що під кожне конкретне рослина можна підібрати підходящу грунт, третє – зменшується ймовірність появи бур’янів. Четверте – виглядають обгороджені грядки естетично і акуратно, що додатково не може не радувати.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована