Корисні поради дачникам та городникам

Які рослини вибрати для квіткових арок

У наших садах найбільш часто оформляють арки дівочим виноградом, плетистими трояндами, амурським виноградом, хмелем або клематисами. Але для вертикального озеленення підходять і інші рослини нашої кліматичної зони. Їх можна розділити на 4 групи.

Контейнерні літники

З допомогою пеларгонії, бакопи, петунії кущової, лобелії і плюща можна прикрасити не тільки терасу або альтанку, але і будь-яку садову арку.

Квіти в контейнерах можна використовувати тимчасово, поки основні рослини не закриють арку, або в якості основного елемента дизайну. Їх також використовують для декорування художньої арки, щоб арки була видна із-за рослин.

Які рослини вибрати для квіткових арок

Іпомея на арці

Ліани

У середній смузі найчастіше для декорування арок використовують однолітні ліани: іпомею, кобею, настурцію, запашний горошок, квамокліт, родохітон, декоративну квасолю і тунбергію. Багато великих ліан, які виростають до двох метрів і більш (іпомея, кобея, квасоля), потрібно вирощувати розсадним способом. Цей процес досить трудомісткий, але результат більш ефектний.

Для оформлення альтанок, парканів та пергол найчастіше використовуються багаторічні ліани. Тут сама популярна культура — дівочий виноград: він добре росте в нашій кліматичній зоні, восени дуже декоративний.

Які рослини вибрати для квіткових арок

Арка з дівочого винограду

З ліан для прикраси арок також підходять клематиси, плетисті троянди, гортензія черешкова, хміль, лимонник, актинідія коломікта, актинідія аргута і древогубець.

Великою популярністю в оформленні арок останнім часом користується плодовий виноград, який вирощують на опорі. Ця рослина додасть саду південний відтінок. Для декорування найкраще підходять американські сорти або амурські.

Які рослини вибрати для квіткових арок

Арка з плетистими трояндами

Плетисті троянди

Для декору плетистими трояндами потрібні міцні арки з деревини твердих порід (сосни, акації), стійкі до вологи, або конструкції з металу, покриті антикорозійними засобами. Таку арку потрібно міцно закріпити, а краще забетонувати.

При виборі троянд для опори, зверніть увагу на форму куща, а не на квітки. Багато сортів плетистих троянд мають жорсткий прямостоячий кущ з товстими пагонами, які майже не гнуться, тому вони не застосовуються для арок (буде проблематично підв’язувати пагони, рослини будуть погано рости у висоту).

Які рослини вибрати для квіткових арок

Сорти плетистих троянд з великими квітками і досить гнучкими пагонами підійдуть для оформлення невеликих арок. Дрібноквіткові плетисті троянди мають гнучкі пагони, тому вони найкраще підходять для тонких, ажурних кованих арок. Сорти з більш «жорсткою» фактурою підійдуть для оформлення стін, сіток, екранів, їх пагони можна буде розтягнути віялом уздовж опори. До таких сортів відноситься більшість великоквіткових плетистих троянд з групи клаймерів (Climber).

Найкраще висадити по одній троянді з кожної сторони арки, при більш щільній посадці повітря буде застоюватися, що може призвести до розвитку грибних хвороб.

Які рослини вибрати для квіткових арок

Троянди з відкритою кореневою системою висаджують, коли рослини перебувають у стадії спокою: квітень або жовтень. У період вегетації рослин купуйте саджанці в контейнерах. При посадці в саду відстань між рослинами і будівлями повинна становити не менше 0,7-1 м, їх розміщують подалі від вологих місць, куди стікає волога або навесні сходить сніг.

Які рослини вибрати для квіткових арок

По мірі зростання пагони потрібно періодично підв’язувати до опори арки, щоб вони не заважали ходити під нею і не стелилися по землі.

Готуючи троянди до зими, пагони відв’язують від арки, пригинають до землі і в 1-2 шари вкривають щільним нетканим матеріалом. Деякі садівники на зиму витягують арку з землі і разом з пагонами кладуть на землю. Також можна підв’язувати троянди до з’ємної решітки, закріпленої на арці, а на зиму знімати грати з арки разом з трояндами.

Які рослини вибрати для квіткових арок

Арки з живих дерев

У наших садах арки з живих дерев зустрічаються дуже рідко. Це дорогий елемент дизайну, який в перші роки вимагає ретельного догляду.

Готові арки з живих дерев можна купити в розпліднику, де їх формують з пластичних культур (берези, глоду, липи, ірги або горобини). Процес формування такої арки займає багато часу, тому такі елементи ландшафту коштують дуже дорого.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована