Корисні поради дачникам та городникам

Клопоти дачника на городі у вересні

До настання холодів залишаються лічені тижні, а у дачника ще так багато справ! Город у вересні вимагає і уваги, і додатка фізичних сил. Позаду прополки, значно менше рослин потребують поливі і підгодівлі. Тепер перед городниками стоять інші, не менш важливі завдання.

Збір і зберігання врожаю у вересні

Хлопоты дачника на огороде в сентябре

Початок осені завжди асоціюється зі збиранням врожаю. Приємно наповнювати корзини і відра власноруч вирощеними овочами, коренеплодами і зеленню. Але потім їх потрібно зберегти, а спорожнілі грядки підготувати до майбутнього сезону.

У перший місяць осені, поки тепло і сухо, на городі збирають:

  • томати;
  • солодкий і гострий перець;
  • баклажани;
  • цвітну, білоголову, савойську і пекінську капусту ранніх осінніх строків дозрівання;
  • редиску і редьку, посіяні у другій половині літа;
  • пряно-смакову зелень.

Поки не припинився років комах-запилювачів, активно плодоносить спаржева квасоля, зав’язуються кабачки і патисони. Ні один місяць року не зрівняється з вереснем різноманітністю і великою кількістю врожаю. На картопляних грядках, де бадилля вже поникла і підсохла, копають картоплю, заготовляють буряк, морква, настає пора збирати кореневу петрушку і селеру.

Хоча вдень ще дуже тепло, вночі перший осінній місяць може піднести сюрприз у вигляді заморожування.

Навіть короткострокове зниження температури загрожує зниженням якості та швидкої псуванням всіх плодів пасльонових культур, кабачків та огірків. Від заморозків страждають гарбуза і піднімаються над рівнем грунту верхівки коренеплодів. Це слід врахувати при залишенні графіка робіт на городі у вересні.

Хлопоты дачника на огороде в сентябре

Якщо наближаються холодні дощові дні, ще не звільнилися від рослин грядки корисно вкрити нетканим матеріалом або плівкою. Томати, перці, гарбуза можна зняти навіть незрілими. В домашніх умови, в сухості, вони поступово дозріють.

До того, як город повністю оголитися, заздалегідь готують сховище. Підвали та льохи до вересня повинні бути просушені і очищені, оброблені від грибка і гнилі, а стелажі і контейнери промиті. Щоб коренеплоди, картопля, капуста та гарбуза довго зберігалися, в підвалі потрібна дієва вентиляція. Наявні канали очищають від павутиння та пилу, а овочі розміщують так, щоб до них завжди був доступ свіжого повітря.

Земляні роботи на городі у вересні

Хлопоты дачника на огороде в сентябре

Город у вересні звільняється від рослин, готується до зими і майбутнього сезону. Як тільки викопано картоплю, прибрані буряк і морква, томати, перець та інші овочі, бадилля збирають і спалюють. В компост ці рослинні залишки відправляти не варто, щоб не накопичувати в натуральному добриві шкідливі грибки, бактерій і личинки комах.

Виняток складають бобові культури, накопичують у корені азот. Щоб він збагатив грунт, прибирають і компостують тільки надземну частину, інше перекопують або проходять грядки з культиватором.

До холодів є час, щоб:

 

  • прибрати і перекопати город;
  • поліпшити склад ґрунту;
  • провести боротьбу з грунтовими шкідниками;
  • внести добрива і доломітове борошно для розкислення.

Восени в грунт вносять гній та пташиний послід. За зиму свіжа органіка зможе перегнити і не завдасть шкоди кореневій системі рослин навесні.

Щоб поліпшити структуру грунту в піщаний грунт додають перегній, чорнозем, глину. Щільний глинистий субстрат збагачується торфом і піском, структурованим перегноєм. Це зробить ґрунт легше, коріння отримують більше кисню, волога не накопичується і не викликає загнивання культурних рослин. Під посадки з осені вносять деревну золу, яка м’яко знижує кислотність ґрунту і поповнює природні запаси калію та інших корисних елементів.

Хлопоты дачника на огороде в сентябре

Якщо ділянка окупований багаторічними кореневищними бур’янами, очищені від грядки овочів та проходи між ними можна обробити засобами хімічної боротьби, які навесні і влітку небезпечні для культурних насаджень.

Не можна забувати, що шкідлива мікрофлора накопичується і в закритому грунті. Грунт у теплицях і під парниками в теплу пору обробляють відновлюють родючість складами, наприклад, фитоспорином, удобрюється і перекопується.

У перші два тижні ще не пізно посіяти скоростиглі овочеві зеленні культури, наприклад, редис. У другій половині вересня на дачних городах починають посадку часнику і цибулі. Після того, як посівний матеріал закладено в ґрунт, гряди обережно поливають і густо мульчують.

Хлопоты дачника на огороде в сентябре

Перелік дачних робіт на городі у вересні залежить від кліматичних умов. На півночі подога завжди підстьобує дачника. А на півдні у нього значно більше часу, щоб завершити сезон, зібрати вирощену на городі урожай і підготуватися до приходу зими.

Не забуваємо про вересневих клопотах на дачі — відео

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована