Корисні поради дачникам та городникам

Квітка жіноче щастя спатіфіллум – догляд та пересадка Фото

У квітникарів невибагливий спатифілум користується особливою популярністю. Пояснюється це, його абсолютно не вимоглива до рівня освітленості. Така рослина як спатіфиллум може успішно рости практично в будь-яких приміщеннях.

Чарівна прикраса підвіконня, ця рослина стане вашою улюбленою, адже при своїй невибагливості, дарує ніжно-білі квіти, незрівнянні ні з чим.

 

Ботанічний опис спатифілума

Спатифіллум — типовий представник численного сімейства ароїдних. Є наземною тропічною вічнозеленою рослиною. У природному вигляді поширений в Центральній і Південній Америці, а також на цілому ряді тропічних островів. Там його можна знайти в місцях з підвищеною вологістю, а також по берегах річок і струмків.

Квітка жіноче щастя догляд та пересадка Фото

Квітка жіноче щастя спатифілум характеризується дуже коротким кореневищем і овальними або ланцетоподібними цілісним листям. Стебло у нього відсутнє. Листя розташоване на подовжених черешках.
Суцвіття спатифілума — це початок з білим покривалом. Після відцвітання воно починає поступово зеленіти. Назва спатіфілум походить від двох грецьких слів spathe – покривало і phyllon – лист. Народні повір’я наділяють цю рослину магічними можливостями. Згідно з ними, якщо в будинку є спатифілум, то самотня жінка обов’язково знайде собі супутника життя.

Умови вирощування і догляд за спатифілумом

Спатифіллум є вихідцем з тропічних районів, тому для успішного росту і розвитку йому потрібна температура вище + 18 ° С. Також ця рослина зовсім не переносить протяги.

Освітлення, полив

Квітка жіноче щастя догляд та пересадка Фото

При виборі місця для розміщення квітки жіноче щастя перевагу варто віддавати вікнам північній орієнтації. Прямі сонячні промені для нього згубні. Також ця культура досить успішно може рости і навіть цвісти навіть в глибині кімнати або при штучному освітленні.

Як і всі тропічні рослини, спатифілум потребує рясного поливу в літній період. Також йому корисні періодичні обприскування теплою відстояною водою. Грунт в горщику завжди повинен знаходитися в злегка вологому стані, але при цьому дуже важливо не допускати застоювання води. Надлишок вологи для спатифілума згубний.

Грунт, підживлення і пересадка спатифіллума квітки жіноче щастя

Для вирощування цієї культури підійде грунтова суміш, складена з 2 частин дернової землі, 1 частини перегною, 1 частини торфу і 1 частини річкового піску. Якщо можливість для самостійного приготування субстрату відсутня, можна скористатися спеціальним грунтом для вирощування ароїдних рослин.

Щоб спатифілум рясно цвів, його необхідно систематично підживлювати. Для цього можна використовувати будь-яке універсальне добриво для квітучих кімнатних рослин. Розводити його слід відповідно до доданої анотації. У весняний та літній період добрива вносяться один раз в два тижні. До осені підживлення припиняють і відновлюють тільки з приходом весни.

Спатифілум відрізняється досить інтенсивним зростанням, тому він потребує щорічної пересадки. Здійснювати її найкраще методом перевалкою в більш просторий горщик. Роботи з пересадки найкраще планувати на весняний період. Новий горщик повинен бути трохи більше за попередній.

Основні способи розмноження квітки Жіноче щастя

Квітка жіноче щастя догляд та пересадка Фото

Розмножити спатифиллум квітку жіноче щастя можна як вегетативно, так і насінням. Насіннєвий спосіб розмноження досить трудомісткий, та й дістати насіння цієї рослини важко, тому він практично не використовується. З вегетативних способів розмноження найпоширенішим став поділ куща.

Квітка жіноче щастя догляд та пересадка Фото

Квітка жіноче щастя догляд та пересадка Фото

Квітка жіноче щастя догляд та пересадка Фото

Проводити його найкраще в весняний період під час запланованої щорічної пересадки. Для цього рослину, що розрослался, акуратно розділяють на декілька частин. Перший час після посадки їх рекомендується якомога частіше обприскувати. Подальший догляд за ними по суті нічим не відрізняється від догляду за дорослими рослинами.

Відео про правильний догляд за квіткою жіноче щастя:

Також спатіфуллум квітка жіноче щастя досить успішно розмножується верхівковими живцями. Цей спосіб дозволяє розмножити рослину без пошкодження кореневої системи. Для нього біля основи рослини за допомогою гострого ножа нарізають живці з невеликими зачатками коренів. Потім їх висаджують у пухкий живильний субстрат і накривають банкою або поліетиленовим пакетом. Створення парникового ефекту сприяє їх прискореному укоріненню.

Шкідники і хвороби квітки жіноче щастя

Квітка жіноче щастя догляд та пересадка Фото

Як і будь-яка інша рослина, спатифілум квітка жіноче щастя може піддаватися нападкам шкідливих комах. Найбільш часто на ньому можна зустріти шкідників, про яких далі піде мова в статті.

Трипси. Дрібні сисні комахи, які здатні завдати рослині істотної шкоди, а за відсутності обробки навіть привести до її загибелі. Основна ознака їх появи – це сухі знебарвлені ділянки на листках. Також при більш уважному розгляді можна побачити і самих комах.

Для знищення цих шкідників використовують різні інсектицидні препарати. Наприклад, можна використовувати «Актару», «Командор» або «Моспілан». Через два тижні обробку обов’язково повторюють.

Борошнистий червець. Також відноситься до групи сисних шкідників. Його характерною ознакою є білий борошнистий наліт, саме за нього цей шкідник і отримав свою назву. Для боротьби з ним використовують контактні інсектициди. Непогані результати показує «Актара», «Танрек», «Конфідор».

Квітка жіноче щастя догляд та пересадка Фото

При невеликій чисельності шкідника можна використовувати не хімічні методи боротьби. Наприклад, вельми ефективні обприскування рослини тютюновим настоєм або розчином зеленого мила.

Павутинний кліщ. Небезпечний і важко знищуваний сисний шкідник. Його характерною ознакою є липкий павутиноподібний наліт на листках. Павутинний кліщ найчастіше з’являється при занадто низькому рівні вологості повітря.

Для боротьби з ним потрібно використовувати тільки спеціальні інсекто-акарицидні препарати. Прості інсектициди для його знищення не підходять. З найбільш ефективних засобів для знищення павутинного кліща варто відзначити «Актеллік» і «Фітоверм».

Виростити квітучий екземпляр спатифілума квітки жіноче щастя в своєму будинку досить просто. У цієї рослини немає підвищених вимог до умов вирощування. Ця культура ідеально підійде для декорування практично будь-яких приміщень, а з її вирощуванням легко впорається навіть зовсім недосвідчений квітникар.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована