Корисні поради дачникам та городникам

Кислиця садова: як вирощувати квітку у відкритому грунті

Більшість садівників краще садити на своїх клумбах помітні квіти з яскравим цвітінням. Але деякі з них все ж не забувають про таких скромницах, як кислиця садова. Шикарним зовнішнім виглядом і великими суцвіттями вона не здивує, зате характер у рослини самий невибагливий. Високорослі види як ніби створені для альпійських гірок. Компактні мініатюрні сорти створюють ніжний килим з цікавих листочків з дрібними квіточками.

Одним з головних достоїнств садової кислиці є природна захист від шкідників. Кислі листя не за смаком жодному комасі.

Де садити

Від того, де буде рости кислиця, залежить безпосередньо і її забарвлення. В цілому вона віддає перевагу півтінь, де листочки набувають насичений темний колір. Крім того, в таких місцях і волога затримується довше, що життєво важливо для квітки.

Як садити кислиці на клумбу

Завести на ділянці кислиці можна двома способами:

  1. Насінням. У південних регіонах їх можна висівати відразу у відкритий грунт. В інших же краще спочатку виростити розсаду, а в другій половині травня пересадити її на клумбу.
  2. Дітками або деленками. Їх також можна відразу посадити на вулиці, так і спочатку проростити в приміщенні. При посадці сильно поглиблювати не потрібно, достатньо і 10 див. Таку ж відстань залишають і між бульбами.

Як доглядати за садовими кислицею

При правильно підібраному місці залишається подбати тільки про одне: вчасно поливати кислиці садову. Без вологи вона не виживе, а от без підживлень цілком зможе. Але, щоб стимулювати пишне і тривале цвітіння, краще 3 рази за сезон внести мінеральний комплекс.

Кислиця садова: особливості зимівлі

Оксалисы за своєю природою є багаторічними рослинами, проте наші зими у відкритому грунті вони навряд чи перенесуть. Хоча деякі види зимують у південних регіонах за умови укриття.

З настанням осені у кущиків, що ростуть на клумбі, починає в’янути листя. З цього моменту слід поступово знижувати полив. Перед заморозками кислиці необхідно викопати. Бульби або підсушують, або садять у широку ємність з легкої грунтом і заносять останню в приміщення. Якщо квітка росте в горщиках, зробити це ще простіше, просто переставивши кашпо в підвал. Вже в квітні місяці бульбочки почнуть випускати молоденькі листочки. Тоді ємність можна виставити на світло. З приходом тепла можна знову пересадити кислиці на клумбу.

У період зимівлі в підвалі оксалис не поливають.

Деякі садівники просто переселяють кислиці в будинок, переводячи її у статус кімнатної рослини. Це цілком можливо, але краще дати квітці час перепочити між цвітіння.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована