Корисні поради дачникам та городникам

Ламелі для ліжка: як вибрати кращі?

 

Підстава ліжка відносять до одного з основних конструктивних елементів, від нього залежить якість сну і його комфортність. Якщо порівнювати ламелі з дерева з суцільним настилом або пружинним підставою, то вони набагато ефективніше справляються з цими завданнями. Вони доступні за ціною і створюють найбільш сприятливі умови для сну.

Ламелі: для чого вони потрібні

Ламелі, лати або латофлекси – це різні назви спеціальних дерев’яних пластин, з яких збирається рейкове основу. Такі планки, закріплені на каркасі або оснащені наконечниками, укладають поперек ліжка. Максимально комфортні ламелі, які мають вигнутий дугою профіль – при впливі на них вони пружинять, завдяки чому навантаження на матрац зменшується і його анатомічний ефект посилюється.

Виробляють ламелі з гнуто-клеєної фанери, виготовленої з декількох шарів натурального шпону. У справу йдуть різні породи деревини, пружністю і еластичністю вони розрізняються, але екологічна безпека гарантована в будь-якому випадку. Найміцніші і гнучкі – ламелі з бука, вони використовуються в більш дорогих підставах.

Ламелі для ліжка які краще

Більш бюджетний варіант – березові панелі, при цьому експлуатаційні характеристики у них досить хороші. Також ламелі можуть виготовлятися з липи, клена і ясена.

Переваги рейкової основи

  1. Завдяки проміжків між рейками матрац добре вентилюється, волога не накопичується всередині нього, а вільно випаровується, продовжуючи тим самим його термін служби і забезпечуючи прийнятні гігієнічні умови.
  2. Відбувається посилення ортопедичних властивостей матраца, спати стає зручніше і корисніше для хребта і м’язів.
  3. Вага розподіляється правильно, збільшується довговічність всієї конструкції.
  4. Вигнута форма ламелей забезпечує їм пружність. До того ж подібні конструкції не скриплять.

Важливі моменти при виборі ламелей

Ламелями ліжко зазвичай комплектується відразу, хоча можна придбати їх на стрічці (це вже застарілий варіант) і поштучно. Це важливо, якщо потрібно лише замінити деякі елементи. Навіть при одній зламаній рейці спати на ліжку вже не радять. Кріплення бувають різних видів, тому потрібно точно знати тип кріплення свого ліжка.

За кількістю планок рекомендація така – чим їх більше, тим краще. У односпального ліжка оптимальна кількість рейок 13-16, у двоспальному в два рази більше. Широкі лати набувають, коли матрац безпружинний або оснащений залежним пружинним блоком (Боннель). Вузькі елементи краще укладати під матраци, в яких пружинні блоки незалежні.

Ламелі для ліжка які краще

Ширина ламелей може бути від 4 см до 7 см, проміжки між ними рівні ширині рейок або можуть бути вже. Оптимальна товщина 8-10 см, більш тонкі, як і більш товсті, купувати не варто.

Якщо латофлекси розташовуються не на стрічці, а кріпляться до основи спеціальними власниками, то важливо, з якого вони матеріалу. Дешеві пластикові ненадійні, при великому навантаженні можуть тріснути. Більш пластичними і довговічними будуть поліпропіленові, але тільки каучукові тримачі дозволять ламелям гнучко підлаштовуватися під навантаження.

При проблемах зі спиною можна вибрати систему зі спеціальними перемичками на латах, за допомогою яких можна регулювати ступінь жорсткості на різних ділянках. Також активну зону можна посилити блоком з подвоєними і навіть потрійними ламелями. В результаті поперекова зона набуває додаткову жорсткість, ортопедичні характеристики матраца посилюються, а значить, поліпшуються самопочуття і настрій.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована