Корисні поради дачникам та городникам

Як вибрати якісну вогнетривку цеглу для печі або каміна

Складно уявити собі затишний і функціональний приватний будинок без хорошої печі або каміна. Для когось це можливість створити в будинку правильну атмосферу або отримати чудовий елемент декору, інші люблять готувати прекрасні пічні страви або випічку, а хтось просто розслабляється і відпочиває дивлячись на вогонь. Цілі можуть бути різними, але одне бажання точно збігається піч або камін повинні бути зручними і довговічними. Що для цього потрібно? Безумовно-досвідчений пічний майстер, який зможе зрозуміти правильно ваші потреби і можливості. Потім, ваше бажання доглядати за «джерелом затишку», іншими словами, правильні експлуатація і догляд. І нарешті, правильний вибір матеріалів, і в першу чергу основного компонента – вогнетривкої цегли.

Причому, мова в нашому матеріалі піде саме про внутрішніх стінках печі, тому як питання обробки – це дуже індивідуальна справа, а при нинішньому розмаїтті різних декоративних цегли, плиток, кахлів, щоб розглянути всю цю красу, потрібно написати не одну статтю.

Так от, повертаємося до вогнетривкому, або як його ще називають, шамотні цеглини. Його основні переваги – він витримує температуру практично до 1700°С, володіє прекрасною теплопровідністю, швидко прогріває навколишнє середовище, але повільно остигає, довго зберігаючи тепло. Але це все стосується, звичайно, тільки якісного продукту, виробленого за всіма правилами і стандартами. Давайте поговоримо про те, як вибрати такий і, навпаки, не купити відвертий брак.

    1. Звук. Одним з найважливіших показників, який одночасно легко перевірити – це звук, який вогнетривку цеглу «віддасть» вам при ударі. Він повинен бути дзвінким, в чомусь майже металевим. Це підтвердить, що шамотна цегла правильно обпалений, має хорошу щільність.
    2. Геометрія. На відміну від рядового цегли, який, як правило, має не дуже рівні грані, відколи і т. п. вогнетривка цегла повинен володіти рівними, навіть гострими краями. Взагалі така цегла не може кришитися, а від удару він розсипається на кілька великих частин, майже не даючи «крихти». Як вибрати якісну вогнетривку цеглу
    3. Вага. Цей показник важливий, так як при стандартних геометричних розмірах покаже, наскільки порист конкретний зразок. Це важливо, адже при топці печі, ви хочете, щоб нагрівалося приміщення, а не шамотна цегла. Чим більше пір, тим більше затримується тепло і потрібний ефект не досягається. Крім того, продукт з підвищеною пористістю менш довговічний, так як більше схильний до деформації і поступового руйнування. Тому для одного з найпопулярніших марок шамотного цегли ША-5 характерна Вага 3,5 кг, брати більш легковажні одиниці не рекомендується.

Чим хороші ці правила, тим, що навіть людина, яка не є фахівцем в пічному справі, зможе з їх допомогою відокремити хороший шамотна цегла від відвертого шлюбу. Проте, звичайно, для оптимального вибору всіх необхідних матеріалів для будівництва печей і камінів радимо вам бути на зв’язку з досвідченим пічним майстром.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована