Корисні поради дачникам та городникам

Міжкімнатні двері: дизайн, матеріали виготовлення і роль в інтер’єрі

Без міжкімнатних дверей інтер’єр набуває незавершеного вигляду. Це настільки важливий елемент обстановки, що підібрати двері буде не так просто, як здається на перший погляд. На чому ми акцентуємо увагу, вирушаючи в магазин? На кольорі і ціні, потім на матеріалі виготовлення і конструкції; але дуже важливо знайти двері, які підходять до стилістики приміщення.

Міжкімнатні двері в інтер’єрі

Дизайн, вид обробки і колірна гамма дверей неодмінно повинні гармоніювати зі стилем оформлення приміщення, «підігравати» йому і підкреслювати характерні риси.

Атмосферу представницького і розкішного класичного інтер’єру підтримають двері з масиву дуба і бука, їх насичені кольори наповнять обстановку солідністю і теплом. Для елегантної і вишуканої вітальні підійдуть двері з цінних порід модрини або ясена.

міжкімнатні двері з масиву дуба
Міжкімнатні двері з масиву дуба

Різноманітність глибоких і багатих відтінків горіха і вишні допоможуть висловити багатогранність модерну, а двері світлих відтінків і лаконічної форми ідеально впишуться в концепцію хай-тека. Міжкімнатні двері, пропоновані інтернет-магазином SuperMart http://www.supermart.com.ua, дозволяють повною мірою побачити, наскільки різноманітним і цікавим може бути їх дизайн, уявити, яким неординарним стане інтер’єр після їх установки.

Особливості матеріалів виготовлення та дизайну

Декорування дверей надає дизайнерам невичерпні можливості висловити свій творчий потенціал. Суцільні і фільончасті, зі скляними вставками, інкрустацією і різьбленням, з масиву, оброблені шпоном і ламіновані – в такому різноманітті дверей зорієнтуватися важко. І якщо зовнішній вигляд ще можна оцінити самостійно, то в інших характеристиках без допомоги фахівця обійтися складно.

Найдорожчі і представницькі двері-фільончасті, вироблені з масиву цінних порід. Міцніше всіх двері з дуба і бука, за ними йде ясен, декоративні властивості якого багатші перших двох порід. Але ціна на них відлякує рядового покупця, до того ж натуральна деревина більш “примхлива” до впливу вологи. Сосна відноситься до м’яких порід, тому двері з неї не дуже міцні.

міжкімнатні двері фільончасті фото
Фільончасті міжкімнатні двері

Фільончасті конструкції дверей набагато привабливіше щитових і тому дорожче. Міцними і престижними вважаються двері з граба, тика, горіха, дуба. Набагато доступніше комбіновані двері з фільонками, які обробляють шпоном цінних порід. Багата фактура і висока міцність дозволять отримувати задоволення від таких дверей кілька десятиліть.

Найбільш продаваними є щитові двері завдяки доступній ціні і різноманітності видів декору. Їх внутрішнє наповнення може бути суцільним і стільниковим. У другому випадку – це полегшені двері, але досить міцні, і вони не провисають. Фінішна обробка проводиться різними способами: це шпонування натуральною деревиною, ламінування або скління. Для будь-яких кімнат підійдуть двері з МДФ; вони практичні, довговічні, не деформуються і вартість їх досить демократична.

Корисні поради

Доцільніше купувати двері не по одній, а відразу всі – інакше потім важко буде знайти потрібний відтінок або модель вже можуть зняти з виробництва.

Для отвору шириною до 90 см можна купувати стандартну одностулкову модель двері, при ширині 110 см доведеться або розширювати отвір, або шукати двостулкову конструкцію.

Високі двері мають більш ефектний вигляд і вони змінюють кардинальним чином сприйняття простору і інтер’єру, тому має сенс збільшити отвори у висоту.

Бажано, щоб двері були схожі за стилем, кольором і текстурою, особливо, якщо всі вони виходять в один коридор. Повного збігу не потрібно, вони можуть бути різних конструкцій, але витримуються в одному стилі.

Колір дверей необхідно підбирати, відштовхуючись від кольору меблів, відтінку плінтуса або під колір підлоги: але відтінки дверей і підлоги повинні злегка відрізнятися, щоб їх межі не зливалися.

Щоб двері виглядали бездоганно, підбирають відповідну фурнітуру і наличники. Вони повинні стилістично поєднуватися не тільки один з одним, але і з дизайном квартири.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована