Корисні поради дачникам та городникам

Пасинкування огірків: формування огіркових батогів для збільшення врожаю

Огірки — південна культура, любляча достаток у всьому: у волозі, у сонці, у теплі. Тому при сприятливих умовах огіркові грядки швидко перетворюються в тропічні джунглі — зелені і квіток багато, а плодів — мало. Пасинкування огірків збільшує урожай огірків в 2-3 рази, завдяки своєчасному видаленню жируючих пагонів.

Жируючі пагони огірки формують на всяк випадок, щоб захопити якомога більшу територію. Огіркам невтямки, що у нас не Індія і скоро буде осінь, а за нею зима, тому вони розростаються, не дбаючи про формування плодів і насіння. Наше завдання допомогти огіркам «прийти в себе», нагадавши їм про швидкоплинність літа в помірному кліматі, усунувши за допомогою пасинкування конкуруючі пагони, щоб росли «вершки, а не корінці».

Пасинки — пагони, що ростуть в пазухах листків на головних огіркових батогах, відбирають стільки сил і корисних речовин у рослини, що багато огірків навіть перестають зав’язувати плоди, а цвітуть пустоцвітом. Середні втрати врожаю досягають 2-5 кг огірків. Так, уявіть собі, якщо у вас 15-20 рослин, то ви втрачаєте від 30 до 100 кг хрустких огірочків.

Таким чином, щоб підвищити врожайність огіркових батогів без зайвих підживлень і поливів треба видалити пасинки, щоб вони не забирали сили і не відволікали огірки від росту плодів. Пасинкувати треба акуратно, щоб не пошкодити основний батіг, квіти і зав’язі на ньому.

Як визначити і видалити пасинки у огірків

Огіркові пасинки знайти просто — достатньо уважно подивитися на огіркові батоги, там, де в пазухах листків формуються квітки, зав’язі і плоди. Побачили стебло, зростаюче з пазухи, і воно не підпадає під цвіт, зав’язь або плід, треба видалити його терміново, чим швидше, тим краще. Видаляти треба гострим ножем або ножицями, уникаючи виламувати додаткові стебла, навіть якщо дуже хочеться.

Пасинкування огірків бажано проводити в суху погоду, в середині липня (у відкритому грунті), щоб рани встигли затягнутися до моменту поливу. Допитливі дачники-городники можуть помазати зрізи зеленкою (так, звичайною діамантовою зеленкою), щоб не занести інфекцію в огіркові батоги.

Досвідчені городники стверджують, що достатньо видалити пасинки в пазухах перших 5-8 листів і зав’язі в пазухах перших 2-4 листків. Я вважаю, що якщо є час і можливості, то можна продовжувати пасинкування огірків до самої осені, поки рослини не відплодоносять остаточно.

Пасинкування огірків: формування огіркових батогів для збільшення врожаю

Найпростіше пасинкувати, коли пасинок досяг розміру 3-5 см або менше, чим раніше ви видалите пасинки, тим менше буде шкоди для врожаю огірків. Деякі стверджують, що якщо пасинки досягли довжини 20-25 см, то втрати врожаю становлять 2-3 кг.

Також, при бажанні можна видаляти «вуса», але видалення вусів не впливає на врожайність, зате впливає на зручність роботи з огірковими батогами.

Підіб’ємо підсумок, пасинкувати огірки треба, якщо рослини почали відрощувати жируючі пагони в пазухах листя замість формування плодів. Пасинкування огірків прискорює дозрівання плодів і зростання зав’язей, збільшуючи врожайність. Нехитра агротехніка і простота операції під силу кожному дачникові.

Видаляти пасинки треба гострим ножем або ножицями, намагаючись не пошкодити основне стебло, листки, квітки і зав’язі. Зрізи можна обробити «зеленкою», щоб в ранки не потрапила інфекція.

Збільшення врожайності від правильного пасинкування допоможе переконатися в користі процедури.

Пасинкування огірків: формування огіркових батогів для збільшення врожаюПасинкування огірків, хрестиком позначено пасинок, що вимагає видаленняПасинкування огірків: формування огіркових батогів для збільшення врожаюПасинкування огірків, хрестиком позначено пасинок, що вимагає видаленняПасинкування огірків: формування огіркових батогів для збільшення врожаюПасинкування огірків, хрестиком позначено пасинок, що вимагає видалення

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована