Корисні поради дачникам та городникам

Підгодівля і внесення добрив під яблуні восени

Добре відомо про позитивний вплив внесення підгодівлі і добрив під яблуні восени. Це і можливість підвищити закладання бруньок на наступний рік, і вийти на нову якість плодів, і запасти поживні речовини в гілках і корінні, а отже, зміцнити імунітет і без проблем перенести зиму. Тому, як і коли це зробити правильно, особливості підживлення молодих і старих дерев, а також осінні заходи щодо догляду за плодовим деревом ми і розглянемо.

Для чого потрібна осіння підгодівля яблуні

Багато починаючих садівників помилково вважають, що в осінній підгодівлі немає ніякого сенсу, адже рослина йде на спочинок. Однак підживлення яблуні восени входить у перелік рекомендованих та обов’язкових заходів по підготовці дерева до зими.

Власне, необхідність щорічного осіннього підживлення яблунь обумовлена тим, що перед зимою дерева повинні зміцнити свою кореневу систему, так би мовити, підвищити зимостійкість (особливо це стосується молодих дерев), щоб вони могли легше перенести сильні зниження температури (заморозки), а також підвищити імунітет дерев, їх опірність до різного роду захворювань.

Як правильно підгодовувати яблуні: види та правила

Зверніть увагу! Восени яблуні потрібні тільки фосфорно-калійні добрива, ніякого азоту.

Кореневе підживлення – добрива вносять безпосередньо під корінь рослини, тобто в його пристовбурні кола (по периметру).

Підгодівля і внесення добрив під яблуні восениНайбільш ефективний спосіб внесення добрива восени під яблуню

Коренева підгодівля може бути рідкою (добрива попередньо розчиняються у воді) чи сухою (розкидаються біля стволового простору). При цьому сухі підживлення зручно виконувати в сезони дощів, наприклад, тієї ж осені. Однак, що стосується молодих дерев, то їх краще підгодовувати рідкими розчинами.

Позакореневе підживлення вносяться через надземну частину дерева, тобто через поверхню листя шляхом їх обприскування.

Підгодівля і внесення добрив під яблуні восени

Зверніть увагу! Як правило, восени не проводиться позакореневе підживлення яблуні, хіба що обробки (обприскування) від шкідників і хвороб. Для цього вам потрібно буде, наприклад, залізний купорос. А ось вже під час весняної обробки рекомендуються будь-які мідьвмісні препарати — той же мідний купорос, або спеціальні препарати – “Хом”, «Оксихом», а також «Хорус», «Скор», «Ордан» і т. д.

Коли ви виконуєте кореневу підгодівлю, то добриво потрібно вносити не під стовбур, а обов’язково відступивши від дерева на 50-70 см. Саме на такій відстані розташовані корені дерева, які ви хочете підгодувати. При цьому добрива раціональніше закопувати в грунт невеликими дозами або просто розсипати по периметру (діаметру) крони, далі перекопати на 1/2 штика лопати (10-15 сантиметрів).

Підгодівля і внесення добрив під яблуні восени

Важливо! Удобрювати можна тільки по вологому ґрунті, тому до і після підгодівлі дерево слід полити.

Коли проводити підгодівлю яблуні восени: оптимальні строки

Остання підживлення яблуні в сезоні виконується на самому початку осені, вже після збору врожаю, коли земля ще тепла, і рослина ще не спить (коренева система відмінно працює), тобто до настання заморозків, хоча б за 2-4 тижні.

Підгодівля і внесення добрив під яблуні восениКоротше кажучи, приблизні строки осінньої підгодівлі яблуні — це друга половина серпня — вересень.

Особливості підживлення молодих і старих яблунь восени: чим і як удобрювати

Молоді і вже дорослі яблуні потребують відмінних одна від одної підгодівлей, точніше в їх різну концентрацію (чим більше дерево, тим більше йому потрібно харчування).

Як правило, яблуні починають плодоносити на 5-8-й рік. Старі (дорослі) — це дерева, що вже вступили у фазу плодоношення (віком 5-8 років).

Молоді яблуні

Молоді яблуні восени можна підгодувати наступними фосфорними і калійними добривами:

  • приготувати комплексний рідкий розчин: 3-4 ст. ложки (45-80 грам) фосфорно-калійних добрив (наприклад, по 2 ст. ложки суперфосфату і сірчанокислого калію або сульфату калію) на 1 відро води або по 1 ст. ложки кожного добрива на 1 кв. метр пристовбурового кола;

Зверніть увагу! Суперфосфат дуже погано розчиняється у холодній воді, тому бажано спочатку розчинити його в гарячій воді.

  • або комплексний розчин монофосфату калію (10 грам на 10 літрів води на 1 кв. метр).
  • також в якості калійної підгодівлі можна використовувати розчин деревної золи (1 склянка на 10 літрів води).

Старі (дорослі) яблуні

Дорослі плодоносні (вже пагони) яблуні можна підгодувати восени такими добривами:

  • 6-14 ст. ложок (90-250 грам) фосфорно-калійних добрив — 4-6 ст. ложки суперфосфату і 2-8 ст. ложки сірчанокислого калію (або сульфату калію) — на 1 дерево, або по 2-3 ст. ложки кожного добрива на 1 кв. метр пристовбурового кола.

Логічно! Якщо ви хочете використовувати подвійний суперфосфат, то норму внесення слід зменшити в 2 рази.

  • або комплексний розчин монофосфату калію (15 грамів на 10 літрів води на 1 кв. метр).
  • в якості окремої калійної підгодівлі можна розкидати (насипати) біля стволового простору суху деревну золу (десь 250 грам на 1 кв. метр).

Підгодівля і внесення добрив під яблуні восениДля лінивих садівників вже давно спеціально придумали спеціальне готове комплексне осіннє підживлення для плодових дерев і чагарників.

Зверніть увагу! Якщо осінь видається дощовою, то можна просто розкидати підгодівлю навколо дерева (сухе кореневе), якщо ж суха, то краще розчинити у воді і полити (рідке кореневе).

Якщо врожай у цей рік був рекордним, то яблуні в обов’язковому порядку буде потрібно побільше калію для відновлення сил після рясного плодоношення.

Які ще заходи входять в осінній догляд за яблунею

За пару тижнів до початку осінніх заморозків постарайтеся як слід замульчувати пристовбурне коло дерева, для цього підійде як добре перепрілий гній, так і компост. Це буде не тільки додатковим захистом від промерзання грунту, але і свого роду майбутньою весняною підгодівлею.

Підгодівля і внесення добрив під яблуні восени

Важливо! Крім того, що вам обов’язково потрібно підживити дерево, яблуню ще треба правильно підготувати до зими (обрізати і вкрити).

Підгодівля і внесення добрив під яблуні восениЩоб вас не розчарував урожай яблук на наступний рік, подбайте про внесення добрив і підживлення восени. Цим ви допоможете яблуні без втрат пережити зиму і закласти основу для нового врожаю.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована