Корисні поради дачникам та городникам

Поливальні шланги: їх особливості та види

Неважливо, які рослини і в якій кількості ростуть на вашій ділянці – всі вони потребують додаткового поливу. Проводити його необхідно, інакше пишного цвітіння і багатих врожаїв можна не чекати; але робота ця трудомістка і забирає багато сил.

На великих територіях доцільніше з усіх точок зору організувати автополив, а на невеликих ділянках можна полегшити собі задачу, використовуючи поливальні шланги замість відер з водою.

Не варто купувати перший-ліпший шланг – ви чи витратите зайві гроші на розрекламовану “супер” модель або, навпаки, купите надто дешевий, який прослужить лише сезон і доставить масу незручностей.

Тому, хоча б елементарні знання про особливості різних шлангів потрібно мати, а придбати будь-які поливальні шланги і аксесуари для поливу ділянки можна в спеціалізованому інтернет-маркеті “Все для поливу” – polivaem.com.ua.

У торгових точках вам можуть зустрітися шланги для поливу з гуми, ПВХ, пластику, нейлону, силікону, дощовики і т. д.

Шланги з гуми

Вони в пріоритеті у багатьох дачників завдяки своїй еластичності і міцності, стійкості до ультрафіолетових променів і різниці температур. Межа тиску 10 атмосфер, доступні за ціною.

Що не подобається? По-перше, значна маса, через що його важко перетягувати по ділянці. По-друге, токсичність, що заважає використовувати його для подачі питної води, наприклад, тваринам. Прослужить 10 років.

Шланги з гуми

ПВХ шланги

Цей варіант можна вважати зручним і бюджетним. Потрібно тільки дізнаватися скільки є шарів, так як одношаровий прослужить лише рік, тому необхідно купувати багатошарові, армовані.

З мінусів: може скручуватися і перегинатися, на холоді погіршується гнучкість. Термін служби – близько 3-х років.

ПВХ шланги

Нейлонові шланги

Відразу потрібно зазначити, що вистачає їх на 2 сезони, так як матеріал нестійкий до тиску і температурних перепадів. Але зате він дуже легкий, тому проблем з переміщенням не буде. Також він міцний, гнучкий, легко скручується в бухту для зберігання.

Пластикові Шланги

Рідко знаходять собі застосування через непрактичність: трохи шланг зігнувся, він відразу заламується і деформується. Тиск обмежений показником 5 бар, схильний до вапняних відкладень. Плюс – тільки в легкості виробу.

Силіконові поливальні шланги

Особливістю цього шланга є розширення при впливі сонячних променів. Еластичний, доступний за ціною, витримує великий діапазон температур.

Широко поширений незважаючи на те, що може лопнути від сильного напору води. Він відмінно підходить для поливу посадок “самопливом”. На відміну від ПВХ шланга він не перегинається.

“Чудо-шланги”

Головна перевага такого “дива” – збільшуватися в довжину в 3 рази при підключенні до води. Виготовлений з латексної труби, пластику високої якості і поліефірного волокна, шланг не всихає, не тріскається, навіть якщо на нього наступили. Він не буде перекручуватися і заламуватися.

Має кілька режимів подачі води, а при її виключенні самостійно стискається до первісної довжини. Зручний і довговічний в експлуатації.

Вибираючи шланг, необхідно враховувати умови, при яких він буде експлуатуватися, одномоментне навантаження і тиск. Неправильний вибір призведе до того, що плюси тієї чи іншої моделі можуть перетворитися в мінуси.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована