Корисні поради дачникам та городникам

Підживлення ремонтантної малини навесні, влітку і восени

В нечорноземних регіонах підживлення ремонтантної малини починаються з моменту посадки саджанця. Щоб швидше виростити плодоносні пагони і отримати хороший урожай, ремонтантній малині потрібно набагато більше поживних речовин, ніж звичайній літній. Чим удобрювати вимогливу ягоду? Особливою любов’ю користуються у ремонтантної малини підживлення з вмістом азоту: досвідчені садівники кажуть, азотом її перегодувати неможливо. Без калію, фосфору і органіки теж не обійтися.

Сьогодні поговоримо про можливі варіанти підживлення ремонтантної малини на різних стадіях її розвитку.

Підживлення ремонтантної малини під час посадки

Підживлення ремонтантної малини навесні, влітку і восени

Отже, перший раз ремонтантну малину підгодовують на етапі висадки саджанця. Тут є кілька варіантів:

2-3 відра перегною (перепрілого гною) чи верхового торфу, 1 склянку суперфосфату і 1 склянку сірчанокислого калію.

4 кілограми компосту, 3 кг перегною, 1 склянка золи, 50 грам суперфосфату і жменя сечовини.

Після посадки землю навколо саджанців мульчують компостом або перегноєм (в ідеалі) або соломою, травою, тріскою, тирсою, стружкою (що є в наявності). На перший рік життя цього цілком достатньо, якщо дотримуватися рекомендацій і не допускати цвітіння.

А наступної весни можна сміливо включати ремонтантну малину в графік підживлень.

Чим удобрювати ремонтантну малину навесні і на початку літа

Підживлення ремонтантної малини навесні, влітку і восени

Весняні підживлення завжди спрямовані на прискорення вегетації, на ріст стебел і листків. З цією метою використовують азотовмісні добрива. Ремонтантна малина не виняток, тому з ранньої весни починаємо годувати азотом, чергуючи органічні і мінеральні підгодівлі. Інтервал між підгодівлями — 14 днів.

Варіанти органічних підживлень

Настій пташиного посліду. Готується так: 1 кілограм посліду 7 днів настоюється в 10 літрах води, а потім розводиться водою 1:10.

Підживлення з гною і трави. Настій, приготовлений за першим рецептом, змішується з рідким трав’яним добривом в пропорції 1:1.

Коров’як. Рідкий коров’як розводиться з водою в співвідношенні 1:10.

Гній із золою. Відро на третину заповнюється послідом або гноєм, потім доливається вода. Настій настоюється 2 дні. Потім його потрібно розбавити водою (1:10), і в кожне відро розведеного підживлення додати по склянці золи.

Варіанти мінеральних підживлень

Сечовина. Вноситься 40 грам сечовини (карбаміду) на квадратний метр. Можна навіть розсипати сечовину в малиннику по снігу ранньою весною.

Аміачна селітра. Необхідно 10 грамів аміачної селітри + 8 грам сечовини на квадратний метр.

Сульфат амонію. На квадратний метр достатньо 15 грамів сульфату амонію + 1 склянка золи. Вносяться сухим способом безпосередньо в землю.

Азофоска. На 10 літрів води потрібно 3 столові ложки комплексних добрив. Підживлюють з розрахунку літр розчину на кожен кущ.

Суміш добрив. На один квадратний метр посадок в 10 літрах води розчиняються 40 грамів калійної солі, 30 г аміачної селітри і 60 грам суперфосфату.

Багато садівників у якості весняних і ранніх літніх підгодівель застосовують мінерально-органічні суміші. Вони особливо ефективні для зрілого малиннику (старше чотирьох років). Наприклад, до півтора кілограмів гною додають 3 г сечовини, 2 грама суперфосфату і 3 г калійної солі. Ще один варіант — сірникова коробка сечовини + 1 лопата коров’ячого гною на 10 літрів води.

Підживлення ремонтантної малини під час цвітіння і плодоношення

Підживлення ремонтантної малини навесні, влітку і восени

Під час цвітіння на перший план завжди виходять калійні або комплексні добрива. Достатньо однієї підгодівлі із запропонованих нижче варіантів:

  • Сульфат калію. На 10 літрів води знадобиться 30-40 грам добрива.
  • Зольний настій. Для приготування 1 склянка золи перемішується у відрі води і настоюється добу.

Дуже ефективно обприскування борною кислотою (10-20 грам на 10 літрів води). Після цвітіння, коли починають з’являтися перші ягоди, рекомендують підгодувати ремонтантну малину нітрофоскою — 30-45 грам добрива на 10 літрів води на один квадратний метр.

Осіння підгодівля ремонтантної малини

Підживлення ремонтантної малини навесні, влітку і восени

Після плодоношення пізньої осені ремонтантну малину або обрізають під корінь або залишають зимувати в розрахунку на урожай в наступному сезоні. У першому випадку підгодовувати малину не має сенсу, а от у другому осіння підгодівля допоможе рослині краще підготуватися до зими.

Восени ремонтантну малину удобрюють так: по чайній ложці суперфосфату і сульфату кальцію розкидають під кожен кущ. А потім мульчують грунт перегноєм, компостом (по кілограму на кожен кущ) або товстим шаром стебел і листя кропиви.

Сподіваємося, що ви не заплуталися у всіляких варіаціях на тему підживлень ремонтантної малини. Не намагайтеся застосувати все і відразу, краще підберіть самі зручні і найменш витратні варіанти, складіть чіткий і конкретний план підживлень і дотримуйтеся його. І малина неодмінно віддячить вам за турботу високим урожаєм.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована