Корисні поради дачникам та городникам

Поради як не можна поливати розсаду

Без поливу дерево або рослини засохнуть. Це одна з головних складових догляду. Але і занадто частий теж погано впливає на молоді пагони. Коріння від великої кількості вологи можуть загнити.

При поливі головне – не робити помилок, які роблять початківці садівники.

Занадто багато води в перший місяць

Поради як не можна поливати розсаду

Перші 14 днів не можна рясно зволожувати молоді пагони. Таким чином можна викликати розвиток цвілі або поява грибка, який зжере ще нерозвинений рослина. Тому грунт підтримують в напівсухому стані.

Не потрібно поливати прям з лійки і заливати. Досить кропити грунт пульверизатором, щоб вона стала вологою. Робити це раз день через кожні 24 години.

Занадто рідкісний полив

Недолік вологи призведе до припинення росту рослини. Воно не зможе приймати в себе поживні речовини з грунту. Тому буде дуже кволе і дасть мало врожаю в майбутньому. А можливо взагалі нічого не родить.

Не можна, щоб земля навколо рослини пересихала. Необхідно щодня перевіряти вологість грунту.

Яким повинен бути полив, якщо молоді пагони вкриті плівкою

Поради як не можна поливати розсаду

Провітрювання при вирощуванні під плівкою – обов’язкова процедура. Якщо грунт рясно поливати і не провітрювати, то можуть утворюватися грибки і цвіль. Це призведе до загибелі рослини.

Раз в день на 1 годину після зволоження необхідно відкривати плівку і провітрювати грунт. Якщо розсада знаходиться вдома, то регулярно відкривати вікно хоча б на годину. Навіть, якщо на вулиці ще морозно. Цим рослина не вбити, але зате воно може загартуватися і йому легше буде протистояти весняних заморозків.

Розчин з добривами

Підживлення не вносять суху. Її розчиняють у воді. Тому раз на тиждень потрібно розчиняти у воді мінеральні добрива і поливати розсаду. Це допоможе засвоювати рослиною необхідні речовини для росту.

Полив після посадки насіння або висадки розсади

Поради як не можна поливати розсаду

До пересадки розсаду не слід поливати протягом 3 діб. Тому що, коли земля волога, вона стає важкою. А важкий грунт може легко пошкодити молоді корені.

Після висадки необхідно відразу зволожити землю. Удобрювати слід після проходження 7 діб. За цей час рослина встигне зміцнитися в грунті і з легкістю буде засвоювати мінеральну підгодівлю.

Якщо вчасно не полити розсаду після висадки, коріння не зможуть закріпитися в грунті. Рослина загине.

Розпушування та поливання на відкритому грунті

На відкритому грунті грунт розпушують. Це робиться для того, щоб повітря потрапляв всередину грунту і рослина могла дихати. Полив повинен бути рівномірний. Кращий час для нього – це ранок перед сходом сонця і вечір, коли сонце вже на заході.

Потрібно стежити, щоб краплі води не потрапляли на листя. Вони діють як збільшувальне скло, коли сонце встає в зеніт. Пекучі промені, пройшовши через ці краплі, випалять молоде листя рослин.

Ідеальною вологістю для розсади вважається 90 відсотків. Для перевірки – взяти грунт в руку і стиснути його. Якщо вийшов грудку, то вологість відповідає зазначеній.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована