Корисні поради дачникам та городникам

Секрети вибору мінітрактора

Ключовим параметром при виборі машини для таких цілей є тяговий клас, який розташовується в діапазоні від 0,2 до 1. Тяга мінітрактора визначається його вагою і потужністю силової установки, яка варіюється від 10 до 24 к.с. Крім тягового класу, фахівці радять звертати увагу і на інші технічні характеристики, можливості машини.

Має значення розмір сільськогосподарських угідь – чим вони більші, тим потужніший мінітрактор знадобиться. Так, для обслуговування ділянок до 5 га і простих робіт досить моделі на 12 к.с., для 5-9 га – машина повинна мати 12-30 конячок, при угіддях понад 10 га знадобиться агрегат на 35-40 к.с. Дізнатися характеристики тракторної техніки вам допоможе портал tractorid , який в своїй базі налічує велику кількість даних про сільськогосподарську техніку.

 1. Потужність – параметр, що визначає коло робіт, які зможе виконувати техніка, навісне, яке зможе вона агрегатувати, розмір оброблюваних площ.
 2. Маневреність машини і радіус розвороту – чим вище дані показники, тим якісніше зможе мінітрактор обробляти ділянки зі складною конфігурацією.
 3. Вага техніки – легкі машини використовуються для простих завдань – перевезення невеликих вантажів, підгортання рослин, косіння газонів і т.д., середні і важкі – для більш складних робіт – заготівлі сіна, оранки землі, корчування пнів.
 4. Матеріали кузова (оптимально – оцинкований метал) і ключових вузлів (бажано поменше пластика).
 5. Ширина захоплення, яка може доходити до 2 м – чим ширше прохід, тим потужніше техніка потрібна.
 6. Можливість агрегатувати навісне обладнання – деякі моделі можуть працювати з будь – якими навісками, інші – тільки з деякими з них (дана інформація вказується в техпаспорті машини).
 7. Особливості привода. Мінітрактори можуть мати задній привід (побутові та напівпрофесійні моделі) і повний (професійна техніка), а також задній з можливістю підключення повного приводу при необхідності.

Секрети вибору мінітрактора

Виробник і стан мінітрактора

На українському ринку присутній величезний вибір продукції як вітчизняних, так і зарубіжних виробників. Місцева техніка пропонується за нижчою ціною, до неї доступні всілякі запчастини, комплектуючі та навісне обладнання. Імпортні агрегати дорожчі, але часто мають кращу якість і сервісне обслуговування. Окремо варто згадати про китайські машини – це хороший бюджетний варіант, який доступний разом з комплектуючими і здатний виконувати широкий спектр завдань.

При покупці мінітрактора слід дізнатися вартість обслуговування. Так, техніка європейського та американського виробництва вимагає для обслуговування кваліфікованих співробітників, які пройшли спеціальне навчання, якісних матеріалів і оригінальних запчастин. Машини білоруського, українського або китайського виробництва часто мають багато уніфікованих і взаємозамінних деталей.

Мінітрактор придбати в Україні можна новим і бувшим в використанні. Нова техніка, однозначно, краще, так як всі її деталі незношені, машина знаходиться на гарантії і сервісному обслуговуванні, у неї висока продуктивність і низьке споживання ресурсів. Беушна техніка буде частіше ламатися і простоювати, що вкрай збитково в розпал сезону, ремонтні роботи повністю оплачуються власником. А ще у б / у машин коротший термін експлуатації, менша ефективність роботи при більшій витраті ресурсів.

Щоб вибрати хороший мінітрактор за доступною ціною варто звернутися за допомогою до професіонала.

Секрети вибору мінітрактора

Комплектація і опції мінітракторів

Сучасні мінітрактори пропонуються в базових комплектаціях, на яких опціонально можна встановити додаткові пристрої. До таких корисних доповнень відноситься:

 • ВВП, який відбирає частину сили обертання, що виробляється двигуном, і передає її на робочі органи гідросистеми;
 • блокування диференціала;
 • триточкове навішування для підключення спеціального обладнання;
 • гідравлічна трансмісія для більш легкого управління технікою;
  гідроклапани, які уможливлюють використання гідрообладнання;
 • кабіна з опалювальною технікою, яка дозволяє працювати в холодну пору року (для прибирання снігу) і під час опадів.

Такі опції підвищують можливості мінітрактора, а також його вартість. Крім того, вони відбирають на себе частину ресурсу, тому машина повинна володіти певним запасом потужності.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована