Корисні поради дачникам та городникам

Посадка полуниці: поради професіоналів

Полунична плантація – особлива гордість і радість садівників. Таке задоволення спостерігати, як незміцнілі кущики йдуть в зростання і незабаром покриваються великими блискучими ягодами. А який солодкий смак у першої, соковитої, пахне сонцем полунички-таке не забути!

Так що не покривимо душею, якщо скажемо: полуниця-це перше, що садять, коли обзаводяться своєю ділянкою. Однак, щоб зібрати максимальний урожай, однієї любові до культури мало. Треба ще знати, як садити, де і коли. І повірте, це дуже важливо!

Час посадки

Садити навесні або восени – головне питання, яким задаються садівники. І їх сумніви зрозумілі, у кожного терміну є свої плюси і мінуси. Так, посадка полуниці восени хороша тим, що спеки вже немає, але земля тепла і легка для садових робіт – в ній кущики швидко наростять кореневу масу перед зимою і після дадуть ранній урожай. Однак земля збіднена і є велика ймовірність загибелі кущів взимку.

Посадка полуниці

Навесні такої загрози вже немає, та й до наступних холодів полуниця встигає зміцніти набагато краще.

Ще один плюс – весняні талі води вирішують проблему частого поливу. Однак плодоносити такі кущі будуть занадто мляво. Так що терміни посадки кожен садівник вибирає сам: вкорінювати культуру в квітні-травні або на початку вересня.

Місце посадки

Хороший садівник, перш ніж укоренити полуничні кущі, задовго до цього підготує грунт і ділянку вибере найкращий. Яке ж воно, ідеальне місце для ягоди?

По-перше, рівне і без ухилів, щоб сніг рівномірно прикривав розсаду взимку, а дощова вода як слід просочувала грунт, не стікаючи. Однак перебір води теж несприятливий, тому полуницю не слід вирощувати в низинах або на ділянках з високим рівнем грунтових вод.

По-друге, місце повинно бути добре освітленим і захищеним від вітру. І наостанок – рясність врожаю буде прямо залежати від складу і типу грунту. Суглинні, супіщані і чорноземні грунти нейтральної кислотності – гарант гарного плодоносіння, а всі інші види можна скорегувати, внісши необхідні компоненти.

Глинистому грунті знадобиться пісок, піщаної-порошкова глина, підгодівлі або висадка сидератів, торф’яної-внесення органіки і суглинку, а знизити кислоту або зайву луг допоможуть вапно і гіпс відповідно.

Способи посадки

Правильна посадка полуниці – як це робиться професіоналами? Абсолютно по-різному. Можна розсадити кущі поодинці з дистанцією в півметра або цілими рядами – на відстані в 20 см один від одного і міжряддям в 40 см.

Ці способи дозволяють отримати багатий урожай і знизити ризики зараження і загнивання, тому що кожен кущ отримує багато вільного місця для свого формування і краще провітрюється. Правда, таку розсаду доведеться весь час позбавляти вусів, прополювати і мульчувати. Набагато простіше буде укоренити полуницю цілими гніздами (у формі 6-кутника з центральним кущем посередині) або посадити суцільним килимом.

Посадка полуниці

У цих випадках кущики переплетуться і створять свій внутрішній мікроклімат, зберігає вологу і не вимагає особливого догляду за грунтом. Технологія посадки при цьому буде однаковою. Земля очищається від бур’янів, викопуються досить великі за параметрами лунки, а землю з них змішують з гноєм, компостом та іншими потребами.

Отриманий субстрат засипається на дно ямок горбками. На них ставиться розсада і по схилах акуратно розправляються коріння, які були заздалегідь замочені у воді. Кожна рослина акуратно присипається землею і одночасно поливається, щоб виключити порожнечі, потім присипається мульчею. Робиться це ввечері або вдень при відсутності сонця. Якщо всі умови враховані, а розсада була спочатку якісної (мала 4 міцних листа і 10-сантиметрові коріння), то подальших проблем не буде.

Головне-стежити, щоб кущі всі сили кинули на вкорінення, ніж на цвітіння і плетіння. Тому восени будьте обережні з добривами – ніякого азоту! А ось поливати плантацію доведеться регулярно.

Висадка на агрополотно

Агротекстиль став справжньою знахідкою в справі висадки полуниці. Їм не тільки накривають кущі, але ще і висаджують ягоду на саме волокно. Плюсів такого способу – маса: ягоди чисті, не гниють, земля зігріта, бур’яни і паразити відсутні, пропускна здатність – відмінна, та й садити простіше.

Посадка полуниці

Полотном вкривають землю внапуск, закріплюють його “шпильками” з дроту, потім роблять хрестоподібні надрізи в місцях лунок і поміщають туди розсаду, але не дуже глибоко.

Потім гарненько поливають – плантація готова! Правда, робити це краще навесні. Восени доведеться додатково утеплювати кущі, накривши їх ще одним пластом агроволокна. І, як радять профі, на землю краще укладати чорний спанбонд, а на саму полуницю – білий.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована