Корисні поради дачникам та городникам

Правила догляду за кактусами в зимовий період

Хоча про живучість кактусів ходять легенди, помилки в догляді не йдуть їм на користь. Щоб ваші колючі вихованці правильно розвивалися і мали ідеальні форми, їм необхідний період спокою, який припадає на зиму.
Винятком з правил можна вважати шлюмбергеру, цвітіння якої відбувається саме взимку, тому їй необхідний щотижневий полив. Іншим ж слід забезпечити правильну зимівлю.

Навіщо потрібен період спокою?

Саме від нього залежить, чи зацвіте кактус навесні. Вже з жовтня кактуси починають відчувати зменшення освітленості, і негативний вплив цього фактора не може компенсувати ще відносно висока температура повітря. Якщо продовжувати полив, то у рослини не буде шансів сформувати повноцінну молоду тканину і «правильні» колючки в точках росту.

Відбувається деформація стебла, дегенерація колючок, призупиняється закладка квіткових бруньок. Тому потрібно свідомо уповільнити і призупинити подальшу вегетацію кактусів. Досягається це поступовим припиненням поливу і зниженням температурного режиму.

Полив

Період зимівлі у кактусів починається з середини осені і триває до початку березня. Скорочувати поливи потрібно поступово, до зими припиняючи їх зовсім. Але контролювати стан рослин необхідно: якщо кактуси починають зморщуватися, то грунт раз на місяць необхідно змочити декількома краплями води або трохи побризкати на неї з пульверизатора. Зайва волога здатна спровокувати загнивання коренів.

Молодих кактусят можна поливати два рази на місяць, але дози повинні бути мікроскопічними. Воду використовують тільки теплу, і пускають її по краях горщика. Збільшувати дози і кількість поливів можна тільки з березня, і теж поступово. Обприскують Кактуси лише в період вегетації, взимку, при прохолодному вмісті, в цій процедурі немає необхідності.

Температурний режим

Для різних видів кактусів будуть потрібні різні умови утримання. Якщо для ребуцій і маміллярій буде достатньо зниження температури до +12-15°С, то для пустельних видів необхідний більш прохолодний режим (до +5-8°С). Починаючи розводити кактуси, краще відразу підбирати види, яким ви зможете створити необхідні умови.

Ще одна вимога полягає у виключенні перепадів температури: навіть короткочасне потепління може стимулювати появу приросту, але пагони будуть викривлені, а похолодання призведе до підмерзання коренів. Краще, щоб під підвіконням не було батареї, але при її наявності кактусам облаштовують загородження з заскленою або затягнути плівкою рами, а від занадто холодного підвіконня захистить підкладений під горщики пінопласт.

Догляд за кактусом взимку

Природного освітлення, якщо Кактуси зимують на підвіконні, цілком їм вистачає. Але буває, що в лютому утримувати потрібну температуру вже не виходить, і рослини починають прокидатися. У цій ситуації їм необхідна підсвічування і поступове нарощування зволоження, щоб стебла не витягувалися.

Підживлення і пересадка

Будь-які підгодівлі в періоді спокою виключені; починають їх проводити не раніше весни. А з пересадками все навпаки – саме початок зими вважається найсприятливішим часом для цієї маніпуляції.

Проводиться вона при абсолютно сухому ґрунті, як в старому горщику, так і в новому. Полив не потрібен! Зі здорового кактуса стару землю з коренів можна не струшувати, лише трохи здавити руками земляний кому, щоб біля коріння не залишилося повітряних кишень. Після пересадки ємності з кактусами краще взагалі не чіпати до весни.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована