Корисні поради дачникам та городникам

Сорти абрикоса, які не бояться моніліозу

Моніліоз – небезпечне і неприємне грибкове захворювання, якому особливо схильні кісточкові та зерняткові культури. Пропонуємо вам перелік сортів, стійких до моніліозу.

Проблема зараження абрикосів моніліозом

Моніліоз став швидко поширюватися з середини 90-х років ХХ століття. Проявляється зараження грибом монилией так: після цвітіння дерева молоді листки за кілька днів всихають, ніби згоряють.

Масове зараження відбувається під час цвітіння. Інфекція проникає через рильце маточки, звідки міцелій гриба йде в зав’язь і цветоножку, а з квітконіжки — в плодову гілочку. Як тільки міцелій охоплює гілку кільцем, вона відмирає. З часом може загинути і саме дерево.

Методи запобігання хвороби можуть бути різними, але насамперед це правильний догляд за деревом. Щоб хвороба не прогресувала, потрібно обрізати всі сухі гілки з «запасом», попереджати механічні пошкодження, знищувати хворі плоди і гілки, перекопувати пристовбурні круги і створювати підвищений сприятливий агрофон.

Захист за допомогою хімічної обробки

 1. Давно вже практикується обприскування абрикоса мідьвмісними препаратами. Першу обробку проводять у стадії рожевого бутона, другу — через два тижні після цвітіння дерева.
 2. В період цвітіння абрикоса обприскують дерева 0,1-процентним розчином фундазолу (10 г на відро води). Якщо в минулі роки у вашому саду дерево сильно було уражено моніліозом, краще провести дворазове обприскування — на початку та в середині цвітіння. Його роблять і при вологій, і при дощової весни. Потрібно тільки пам’ятати, що після обприскування суха погода без дощу повинна простояти хоча б 2-3 год, щоб препарат встиг вбратися в тканини рослини і маточки квіток. Фундазол малотоксичний для теплокровних тварин і комах-запилювачів, що дозволяє використовувати його для обробки квітучих дерев. Як правило, обрізки та дворазової обробки фундазолом вистачає, щоб виключити ураження абрикоса моніліозом в поточному році.
 3. У сучасному арсеналі для захисту рослин використовують фунгіциди. За 3-4 дні до цвітіння, в період розпушення бутонів, обприскайте абрикос отрутохімікатами: «Незабаром», «Топазом», «Топсином», «Хорусом», «Байлетон». Наступна обробка — відразу після цвітіння, третя — через 2-3 тижні після другого. З кожним роком розробляються більш дієві препарати для захисту рослин, треба тільки стежити за новинками і любити свій сад.

Сорта абрикоса, которые не боятся монилиоза

Стійкі до моніліозу сорти абрикоса

«Особливий Денисюка» — один з кращих сортів. Це сорт пізнього терміну дозрівання (ІІІ-я декада липня). Дерево середньоросле, з середньозагущеною кроною, високоврожайна. Зимостійкість у нього дуже висока. Плоди великі, з соковитою м’якоттю відмінного смаку. Унікальною особливістю сорту є здатність зберігати плоди на дереві (вони не обсипаються) дуже тривалий період. Так, у 2004 р. частина плодів з медовою солодкістю була зібрана з дерева на початку жовтня.

Сорта абрикоса, которые не боятся монилиоза

Стійкі до моніліозу сорти абрикоса

«Монастирський» — отриманий від схрещування сортів «Березняковский» і «Шабловський», середнього терміну дозрівання (ІІ-я декада липня). Гідний конкурент за смаком «Особливому Денисюка». Відрізняється самим сильним ароматом і чудовим смаком. Плоди великі, помаранчеві, без рум’янцю. Дерево середньоросле, з округлою кроною, високоврожайна. Зимостійкість його дуже висока.

Сорта абрикоса, которые не боятся монилиоза

Стійкі до моніліозу сорти абрикоса

«Голдрич» — сорт середнього строку дозрівання, виведений в 1971 р. у Вашингтоні, США. Один з найбільш великоплідних сортів, середня маса яких — 60-90 г, окремі — до 150 р. Плоди овальні, трохи приплюснуті з боків, помаранчеві, з невеликим червоним рум’янцем. М’якоть абрикосів темно-рожева, щільна, з легким ароматом, відмінного смаку. Дерево середньоросле, формує широку, розлогу крону. «Голдрич» — це зимостійкий, урожайний, стійкий до шарке сорт.

Сорта абрикоса, которые не боятся монилиоза

Стійкі до моніліозу сорти абрикоса

«Петропавлівський» – сорт з дуже великими плодами, масою 70-80 г, окремі – більше 100 р. Дозріває у ІІ-й декаді липня. М’якоть соковита, щільна, приємного смаку, з ароматом. При дуже високій врожайності зберігає товарні якості плодів — вони не дрібнішають. Також відрізняється винятковою стійкістю до жорстких погодних умов. Після зими 2005-2006-го р. з пониженням температури до -30 °С у відкритому і незахищеному від вітру саду тільки цей сорт дав повноцінний урожай.

Сорта абрикоса, которые не боятся монилиоза

Стійкі до моніліозу сорти абрикоса

«Оболонський» — перспективний сорт середнього терміну дозрівання. Плоди у нього великі, ошатні, помаранчеві, з темно-червоним рум’янцем. М’якоть солодка з приємною кислинкою, ароматна, соковита, відмінного смаку. Кісточка відділяється легко. Сорт самоплідний, морозостійкий і урожайний.

1 Коментар
 1. алексей написав(а)

  Писал статью человек не бывший в руки лопаты и переписал статью из интернета.(такого же горе агроном
  Фундазолом он брызгает абрикос
  Фундаменте запрещён уже и им не прыскают а обрабатывают под корень
  Сорт Монастырский болеет ещё как !
  На Оболони(я живу там) все!!
  повторяю все! абрикосы болеют уже третий год!

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована