Корисні поради дачникам та городникам

Промивання доїльного обладнання: навіщо потрібне і які системи застосовуються

Важливість промивання доїльного обладнання важко переоцінити. Молоко – це сприятливе середовище для великої кількості різних мікроорганізмів. З цієї причини несвоєчасне чи неретельне очищення доїльного обладнання може призвести до зниження якості продукції, швидкого його псування, а також до бактеріологічного забруднення. Для запобігання подібним проблемам необхідно постійно стежити за гігієною тварин.

Також важливо регулярно проводити чистку обладнання для доїння, яке необхідно для:

  1. Очищення устатковання від механічних домішок, які можуть забруднити продукцію.
  2. Запобігання розвитку шкідливої мікрофлори.
  3. Організації виробництва високоякісних молочних продуктів.

Процес миття доїльного апарату

Очищення доїльного апарату необхідно проводити після кожного доїння. При чисткі обладнання особливу увагу приділити необхідно ділянкам, де можуть накопичуватися рештки молока і для цього використовують спеціальні миючі засоби без фосфатів. Також важливим аспектом є дотримання правильної температури, оскільки в холодній воді жирові відкладення можуть тверднути, а дуже гарячі розчини можуть спричинити згортання молока та його осадження.

Ідеальний варіант для приведення до чистоти обладнання для доїння – це застосування лужних непінних миючих засобів з дезінфікуючим ефектом та кислотних агентів для миття. Лужні засоби призначені для ефективного видалення органічних забруднень, таких як жири та білки, тоді як кислотні засоби призначені для боротьби з неорганічними відкладеннями, такими як вапняний наліт та подібні.

Основні види систем промивання апаратів для доїння та доїльних залів

Системи промивання доїльного обладнання, які пропонуються в інтернет-магазині Tech-Area за посиланням спрямовані на вирішення трьох ключових завдань:

  • Забезпечення механічної чистоти та її постійну підтримку;
  • Запобігання утворенню та розмноженню патогенної мікрофлори;
  • Створення та підтримання оптимальних умов для виробництва високоякісної продукції.

Існують системи для промивання:

  1. Автоматичні;
  2. Напівавтоматичні.
Автоматична система промивки
Автоматична система промивки 3830

З точки зору структури та функціональності автоматичні та напівавтоматичні системи промивання надають схожі можливості. Головними цілями систем є:

  1. Приготування розчину правильної концентрації з урахуванням кислоти чи лугу.
  2. Забезпечення подачі робочого розчину до системи відповідно до заданого температурного режиму та тимчасових параметрів на кожному етапі процесу промивання.

Основна відмінність між автоматичною та напівавтоматичною системами промивання полягає у способі подачі кислоти або лугу в систему. Автоматична система промивання оснащена спеціальним дозатором, який автоматично додає миючі засоби у промивну ванну. У той час як напівавтоматична система промивання виконує ті ж функції, що й автоматична, але миючі засоби в ванну для промивання додаються вручну оператором.

Докладніше про вибір системи промивки доїльного обладнання та доїльних залів дізнавайтесь у консультантів компанії Tech-Area

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована