Корисні поради дачникам та городникам

Сорт помідорів Пузата Хата

Томат Пузата хата виділяється серед безлічі сортів цього овоча своєю назвою і незвичною, нетрадиційною формою.

Опис сорту

Вибираючи посадковий матеріал для майбутніх грядок, городники обов’язково затримують увагу на насінні цього сорту. Зазвичай перевагу віддають томатам високоврожайним, стійким до захворювань, посухи, володіючим хорошими смаковими якостями, а цей сорт цілком задовольняє такі вимоги.

Сорт помідорів Пузата ХатаНавіть поверхневі характеристики Пузатої хати викликають бажання познайомитися з сортом ближче, на своїй ділянці.

Можна коротко описати томат такими параметрами:

 • Відмінні смакові якості дивно поєднуються з раннім дозріванням. Як правило, ранні томати не відрізняються вишуканим смаком, Пузата хата – виняток.
 • Сорт добре протистоїть зимовим холодам.
 • Висока врожайність.
 • Перші плоди дозрівають з середини липня до початку серпня, в залежності від регіону і погодних умов.
 • Рослина індетермінантна, не штамбова, висоту куща можна регулювати.
 • Хороша переносимість більшості «помідорних» хвороб, навіть грози томатів – фітофторозу.

Звичайно, можна привести ряд негативних відгуків про пузату хату. Але на тлі позитивних висловлювань тих, хто вже не один сезон вирощує овоч, мінуси сорту непомітні. До того ж, якщо городник не приділяв належної уваги, або порушив агротехніку вирощування, в результаті урожай вийшов невдалий.

Справедливості заради, потрібно відзначити, що до негативних якостей відносять (несправедливо):

 • Необхідність підв’язки на шпалеру, що пояснюється крихкістю стебел (це потрібно для всіх високорослих овочів);
 • Залежність врожаю від характеристик грунту.

Помідори даного сорту з однаковим успіхом можна вирощувати в будь-яких регіонах на відкритих грядках, в парниках або теплицях.

Не багато сортів можуть похвалитися оригінальною формою плода – грушоподібною, сильно ребристою, щовикликає асоціації з торбою, в якій школярі носять форму і взуття на уроки фізкультури, або з гарбузом.

Незрілі плоди мають біло-зелене, дуже світле забарвлення. В міру дозрівання червоніють, і достиглі плоди стають приглушено червоного або яскравого рожевого кольору.

Давайте лаконічно узагальнимо основні показники і характеристики сорту:

 • Зрілі, насиченого червоного кольору плоди відмінного смаку, в них більше цукру, ніж кислоти, а в м’якоті мало насіння.
 • На одній кисті формується від 3 до 5 плодів.
 • Маса плоду може бути 250-300 г, але фанати городники піднімають цей показник в 2,5 рази.
 • Томати індетермінантні, вимагають підв’язки на шпалерах, їх зростання – від 150 см.
 • Середня кількість листів на кущі дозволяє плодам рівномірно дозрівати.
 • Рослина дає перший урожай через 85-100 діб після посіву, відноситься до ранніх сортів.
 • Пузата хата любить родючий грунт, на ньому розкриває всі свої можливості – високий урожай, великі плоди, відмінний «цукровий» смак. Однак непогані результати в порівнянні з іншими сортами, дає і на менш сприятливих грунтах.
 • Грушоподібна форма і виражені великі ребра дозволяють здалеку виділити їх серед інших томатів.
 • Щільна шкірка надійно утримує м’якоть і не дає плодам розтріскуватися.
 • Хороший овоч для консервування соків, салатів, соусів. Маринувати не виходить через розмір плоду – не проходить крізь шийку банки.
 • Стійкий до основних хвороб, але нехтувати профілактикою не варто.
 • Відмінний сорт для дитячого харчування.
 • Для транспортування і зберігання – томат підходить чудово. Можна сміливо везти на ринок.

Урожайність

Сорт помідорів Пузата ХатаГоловним показником цінності сорту, для овочівника є врожайність. Пузата хата «вдячний» сорт, і дбайливий догляд і акуратний полив кущ віддячить 10 кілограмами добірних (до 300 і навіть більш г), м’ясистих плодів.

Відгуки

Користувачі в своїх відгуках відзначають, що найкращий спосіб вживання овоча – в сирому вигляді, в салатах. Дуже смачний сік виходить з Пузатої хати, а ось для маринування томат слабо використовується через свої розміри (не всякий пролізе через горло банки). Але та ж «незручна», нетрадиційна форма, робить овоч зручним для прикраси страв.

Сорт помідорів Пузата ХатаВирощування та догляд

Пузата хата не вимагає особливих умов ні на відкритих грядках, ні в теплиці, і вирощується за технологією, стандартною для всіх сортів томата. Насіння можна купувати, або готувати, а потім висаджувати власне, або взяте «на пробу» у сусіда.

Сорт помідорів Пузата ХатаПеред посівом їх потрібно замочити розчином стимулятора росту, Цирконом, наприклад. Насіння сорту Пузата хата має малу енергію проростання.

Висівають насіння в розсадні ящики за 2 місяці до висадки розсади на постійне місце. Коли з’являються паростки, їм потрібно найбільш яскраве освітлення. Температура в цей час штучно знижується на 5-10 С, це сприяє розвитку сильної кореневої системи, підвищує імунітет розсади.

Після появи справжніх листків, кущики розсаджують в окремі ємності, а через 5-7 днів після пікіровки, розсада підгодовується добривами.

Томат Пузата хата вимагає підв’язки, висаджувати розсаду простіше поблизу готової шпалери – для спрощення підв’язки і обрізки. На квадратному метрі потрібно розміщувати не більше 3х кущів, тобто відстань між кущами в ряду має бути 30 см, а між рядами 1 м.

Формування куща – в 1 або 2 стебла:

 • Якщо формується 1 стебло, пасинки поступово видаляються, не чекаючи, коли довжина їх перевищить 10 см;
 • Спосіб вирощування в 2 стебла має на увазі другий формувати з пасинка під першою кистю цвіту.

Формування в один стовбур краще, якщо планується урожай плодів, або при дефіциті місця (в теплиці, парнику), коли кущі доводиться висаджувати гуще.

Після висадки в грунт необхідно кілька підгодівель. Рослині потрібен також регулярний полив теплою водою.

Оскільки стебла у рослини досить тонкі, то під вагою великих плодів можливе вилягання кущів. Щоб уникнути цього, робиться підв’язка до шпалери і формування кущів.

Хвороби і шкідники

Сорт помідорів Пузата ХатаПри посадці незнайомого сорту овоча, городників турбує питання – як переносять захворювання їх вихованці?

В цьому плані томат Пузата хата не доставляє клопоту городникам, сорт стійкий до захворювань, але перед посадкою грядку бажано пролити розчином мідного купоросу або марганцівки. Щоб уберегти рослини від кореневої гнилі, корисно мульчування грунту перегноєм, торфом, соломою.

У разі епідемії фітофторозу кущі обробляються препаратами, в складі яких є мідь.

Застрахувати грядки від шкідливих жуків-павуків допоможуть часті огляди рослин, періодичні обприскування розчином марганцівки слабкої концентрації, відваром чистотілу, промисловими інсектицидами. Від попелиці кущі томатів вбереже мильна вода.

Сорт Пузата хата зовсім молодий, але вже встиг завоювати собі репутацію – як позитивну, так і досить стриману, а то і негативну. Щоб перевірити справедливість доводів шанувальників, і розчарувалися в овочі, найкраще висадити томати на своїй ділянці.

Зверніть увагу, що Пузата хата – сорт, а не гібрид. І якщо не вдалося зняти хороший урожай з купленого насіння, спробуйте на наступний рік знову посадити розсаду вже «своїм» насінням.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована