Корисні поради дачникам та городникам

Типи силових кабелів та їх призначення

Силові кабелі служать засобом передачі струму промислових частот від джерела електричної енергії через розподільчий пристрій до кінцевого споживача. З їх допомогою живляться електроприлади та різноманітні системи, відбувається електрифікація будь-яких промислових та цивільних споруд, проводиться підключення пересувних установок та стаціонарних об’єктів до мережі. У каталозі компанії «Італ-Техно» за посиланням https://ital-tecno.com.ua/ru/kabelyno-providnikova-produktsiya/kabely/ekranirovanie/net/marka/fg7r-fg7or/ представлені силові кабелі різної конструкції для прокладання на висоті, під землею, у воді та на поверхні.

Типи силових кабелів та їх призначення

Призначення силових кабелів

Якщо звичайні кабелі у 90% випадків використовуються для підключення освітлювальних приборів та контролю роботи ЛЕП, то силові практично не мають обмежень в експлуатації. Їх застосування доцільне у промислових і побутових системах, зважаючи на високий рівень пожежної безпеки при коротких замиканнях, підвищену пропускну здатність, великий срок служби і можливість експлуатації в агресивному середовищі (під дією вологи, кислот, солей, технічних масел та ін.).

Силові кабелі можуть використовуватись для:

  • з’єднання приладів передачі інформації, систем теплового контролю, радіочастотної апаратури, розподільних щитів та інших електроконструкцій;
  • живлення різноманітних пристроїв у приміщеннях та на вулиці;
  • побудови та функціонування телекомунікаційних систем;
  • роботи у мережах зі змінною та постійною напругою;
  • підключення торгової, медичної, побутової техніки;
  • передачі електроенергії на великі відстані.

Окрему групу становлять контрольні кабелі. Вони застосовуються при створенні систем сигналізації, дистанційного керування, блокування, управління, контролю та релейного захисту. Здебільшого цей тип використовують для з’єднання зі стаціонарними апаратами та електроприладами. Для мобільного монтажу доцільніше придбати гнучкі силові кабелі. Вони незамінні у будівельній галузі, коли треба під’єднати пересувні механізми чи нестаціонарні джерела електроенергії. Також з їх допомогою підключають торгові автомати, холодильники та вітрини, медичні апарати, світлосигнальне обладнання в аеропортах, станки та інші промислові машини.

Для чого потрібні спеціалізовані силові кабелі?

Системи і прилади, що працюють у пожежонебезпечному середовищі, в умовах підвищеної вологості, під впливом УФ-випромінювання, кислот, масел, солей чи інших агресивних чинників, потребують використання спеціалізованих дротів. Сюди відносяться транспортні (залізничні, шахтні, авіаційні, судові), вогнестійкі, термостійкі, телефонні, радіочастотні та інші різновиди кабелів.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована