Корисні поради дачникам та городникам

Види добрив для полуниці: які бувають і як підгодовувати?

Полуниця для багатьох людей є однією з найбільш улюблених ягід. Тому городники та садівники часто вирощують її на своїх земельних ділянках. Щоб отримати щедрий і смачний урожай полуниці, її необхідно підгодовувати. Про те, які добрива для полуниці варто використовувати, розповість наша стаття.

Види добрив

Вирощування і догляд за полуницею передбачає внесення в грунт декількох видів підгодівлі, мета яких є створення оптимальних умов живлення кущів для формування якісного врожаю. Тому багато садівників часто задаються питанням, чим удобрювати полуницю, щоб домогтися від неї гарного врожаю. Для того щоб дати відповідь на це питання, необхідно вивчити керівництво по мінеральному живленню для вашої суниці і полуниці, а також посібник з використання інших видів добрив.

На сьогоднішній день існують наступні види добрив:

 • органічні;
 • мінеральні. Вони бувають високомобільними (швидко вбираються в грунт) і низкомобільними (мають більш загальмовану дію);
 • комплексне добриво для будь-якої полуниці.

Багато городників впевнені в тому, що найкраще добриво для полуниці – комплексні підживлення. Це не зовсім вірно, адже в певні періоди росту і розвитку полуниця або суниця потребує конкретних поживних речовинах. Тому для кожної стадії росту кущів вимагають або органічні або мінеральні підгодівлі. Хоча і внесення комплексних добрив несе в собі масу позитивних моментів:

 • сприяє підвищенню врожайності;
 • стимулює накопичення в ягодах корисних речовин;
 • збільшує розміри ягід.

Варто зазначити, що органічні і мінеральні добрива мають різноманітний склад. При цьому кожен городник має право самостійно вирішувати, які добрива для полуниці слід використовувати.

Види добрив для полуниці: які бувають і як підгодовувати?

Але для того щоб полуниця плодоносила на бажаному рівні, необхідно знати і розуміти схему підживлення.

Підгодівля

Щоб домогтися від полуничних кущів гарного врожаю, підживлення цієї культури проводяться в три етапи:

 • навесні. У цей час здійснюється перша підгодівля;
 • коли був зібраний врожай. У цьому випадку внесення добрив припадає на літній період. Зазвичай це відбувається в кінці липня. У цей період збирається основний врожай. Одночасно у рослин починають утворюватися нові корені, а також відбувається закладка на майбутній сезон нових квіткових бруньок. Тому цим часом в грунт вносять різні мікроелементи і калій;
 • перед настанням холодів. Служить частиною підготовки рослин до зимівлі. Проводиться в середині вересня і тільки в суху погоду. Саме в цей період кущі починають готуватися до зими. Третя підгодівля особливо важлива для молодих рослин, чий вік становить менше року. В іншому випадку вони можуть не пережити зиму.

Види добрив для полуниці: які бувають і як підгодовувати?

При цьому варто розуміти, що найбільш важливо буде підживлення полуниці під час цвітіння і плодоношення. Адже саме в цей час рослини дуже сильно потребують в поживних речовинах, які повинні знаходитися в ґрунті. Якщо не проводити внесення підгодівлі в цей час, то врожай буде незначним і дрібним.

Органічними добривами

Задаючись питанням, чим підживити полуницю, багато городників зупиняють свій вибір на органічних добривах. Полуниця і суниця можуть бути підживлені наступними видами органічних добрив:

 • бовтанка, основою для якої служить компост. Її роблять з компосту (залишки фруктів, овочів, листя, їжі) і перегній трави. Все це змішується з водою. Виходить своєрідний трав’яний настій. Він використовується для поливу землі. Залишки розчину можна використовувати для мульчування грунту;

Види добрив для полуниці: які бувають і як підгодовувати?

 • гнойовий перегній. Розчин готують шляхом змішування з водою підстилки домашніх тварин і розкладання екскрементів. Його використовують восени, коли врожай з грядок вже був зібраний. Гній слід вносити навесні перед висадкою нових кущів;
 • гнойова рідина. Готується з розрахунку, що в 8 л води розчиняється 1 л гною. Після приготування розчин повинен настоятися кілька днів. При поливі слід уникати попадання рідини на листя кущів. Інакше це може призвести до їх виснаження;
 • пташиний (курячий) послід. Розводиться з водою у співвідношенні 10х1. При внесенні у грунт потрібно уникати потрапляння крапель на рослини.
 • гуматна речовина (містить калій і натрій). Її готують з гною, витяжки торфу, рослинних залишків та мулу. Речовина розміщують між рядами на сіні або прілій траві. Підвищує смакові характеристики плодів, знижуючи при цьому в них концентрацію нітратів.

Види добрив для полуниці: які бувають і як підгодовувати?

Полуницю підгодовують деревною золою. Вона вважається відмінним органічним добривом і служить хорошою заміною мінеральним підживленням, що містять у своєму складі калійну сіль і суперфосфат. Деревну золу використовують з розрахунку, що на 1 кв. м. посадкової площі має піти 150 грамів речовини. Її можна розвести у воді (50 г на 0,5 л води) і полити кожен кущ.

Мінеральними добривами

Крім органічних добрив, можуть бути використані і мінеральні. Полуниця також потребує внесення мінеральних підживлень, як і органіки.

Мінеральна підгодівля, проведена за всіма правилами, сприяє прискоренню росту рослин, а також сприяє збільшенню врожайності. В якості добрив слід використовувати такі препарати, як сечовина, аміак, сірчанокислий амоній, натрієва/аміачна селітра.

Для приготування розчину ці речовини розчиняють у воді в певній концентрації, яка вказано в інструкції. Вносити їх у період формування врожаю. Завдяки цим речовинами плоди стануть червоними, великими і наливними.

Коли починати підгодівлю

Після того, як ми розібралися з тим, які добрива потрібні для полуниці, слід зрозуміти, коли їх слід вносити. Полуниця добре переносить ті підгодівлі, які були внесені в потрібний час. Починати удобрювати посадки слід навесні. Робити це потрібно після того, як було проведено весняне розпушування грунту.

Перша підгодівля повинна здійснюватися на початку дачного сезону. При цьому необхідно, щоб погода була теплою. Зазвичай її проводять у квітні або травні, коли у рослин з’явились перші листочки. У цей час слід вносити мінеральні добрива, а також органіку. Вони стимулюватимуть кущі до активного росту.

Як бачимо, щоб досягти гарного і якісного плодоношення у полуниці, необхідно вчасно вносити потрібні види підгодівлі. Головна умова проведення цієї процедури – чітке дотримання концентрацій. Особливо це стосується мінеральних добрив.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована