Корисні поради дачникам та городникам

Вивчаємо вирощування будри плющевидной для прикраси дачного саду

Вивчаємо вирощування будри плющевидной для прикраси дачного саду

Будра плющевидная – це вічнозелена рослина, яке часто використовується в якості декоративної почвопокровной трави на дачній ділянці. Вирощування будри плющевидной допомагає не тільки прикрасити сад, але і захистити клумби від надмірного пересихання і росту бур’янів.

Ботанічний опис будри плющевидной

Вивчаємо вирощування будри плющевидной для прикраси дачного саду

Будра плющевидная відноситься до вічнозеленим, трав’янистих багаторічників сімейства Ясноткові. Дикоросла рослина широко поширене на території Кавказу, Північної Америки, Східної та Центральної Європи, а також Азії.

Основні особливості будри плющевидной:

 1. Висота рослини становить 40-70 см. Гілки прямостоячі.
 2. Стебла тонкі, чотиригранні, сланкі по землі зеленого, зеленувато-білого або багряного забарвлення.
 3. Листя маленького розміру, мають сердцеобразную форму, з хвилястими краєчками. Листя розташована на черешках, розміщених на стеблі попарно.
 4. Багаторічна рослина зацвітає в травні, цвітіння триває приблизно до серпня. У будри плющевидной невеликі квіти пурпурно-бузкового або синього відтінку.
 5. Після завершення цвітіння на рослині дозрівають плоди – невеликі насіннєві «коробочки» коричневого кольору.

Вивчаємо вирощування будри плющевидной для прикраси дачного саду

При вирощуванні будра плющевидная найчастіше використовується в якості декоративного почвоукривного рослини, невибагливого в догляді і стійкого до різних хвороб. Також будра може стати чудовим елементом при створенні рокария.

види рослини

Вивчаємо вирощування будри плющевидной для прикраси дачного саду

У природі існує близько 10 сортів Будра, кожен з яких має свої ботанічні особливості:

 1. Будра плющелистная – рослина висотою до 40 см з приємним м’ятним ароматом. Стебла трохи піднімають над землею, з численними гілками і округлими або ниркоподібним листям на коротких черешках. Квіти лілово-синього забарвлення.
 2. Будра звичайна – багаторічна рослина, що досягає 30-40 см у висоту. Має сланкі стебла і піднімають, квітучі пагони. Листя ниркоподібної або сердцеобразной форми, суцвіття можуть бути білими, червоними, бузково-блакитними або фіолетовими.
 3. Будра пестролистная – декоративна рослина, яке формує невисокі «килими» висотою до 10-20 см. Стебла стеляться, з численними гілками.

Будра пестролистная широко застосовується в сфері ландшафтного дизайну. Ця рослина використовується для декорування палісадників, оформлення кам’янистих і дерев’яних композицій.

Вирощування будри плющевидной

Вивчаємо вирощування будри плющевидной для прикраси дачного саду

При вирощуванні будри плющевидной на присадибній ділянці потрібно дотримуватися кількох правил, які забезпечують активне зростання рослини:

 1. Багаторічник не пред’являє ніяких вимог до складу грунту, тому його можна вирощувати практично на будь-якій ділянці. При вирощуванні в домашніх умовах для будри готується субстрат з листової і дернової землі, перегною і піску.
 2. Будра плющевидная дуже любить сонячне світло. Рослина має не менше 15-17 годин на добу висвітлюватися – але світло повинне бути розсіяним, прямі сонячні промені можуть викликати опіки рослини.
 3. До посадці будри плющевидной можна приступати тільки після того, як на вулиці встановиться температура повітря не менше + 10 ° С, а грунт рівномірно прогріється.

При вирощуванні будри у відкритому грунті краще всього вибирати рівномірно освітлені ділянки, що знаходяться під розсіяними сонячними променями більшу частину дня.

Будру плющевідную можна вирощувати в домашніх умовах, розмістивши горщик з рослиною на підвіконні з південної, південно-західної або південно-східного боку. У літні дні квітка обов’язково потрібно виносити на свіже повітря, не забуваючи затінювати його від прямих сонячних променів.

Посадка будри плющевидной

Вивчаємо вирощування будри плющевидной для прикраси дачного саду

Посадка будри плющевидной у відкритому грунті проводиться як насінням, так і живцями. Ця рослина відноситься до дикоростучих культур, тому добре вкорінюється при будь-якому способі посадки.

Посів насіння будри плющевидной можна проводити як ранньою весною, так і восени – це рослина відрізняється хорошою зимостійкість, тому з легкістю переносить заморозки.

Посадка багаторічників насінням:

 • спушите ділянку;
 • видаліть бур’яни;
 • зволожите грунт;
 • посійте насіння в довільному порядку;
 • присипте невеликою кількістю землі, злегка її ущільнюючи;
 • до появи сходів поливайте грядки двічі в тиждень.

Посадку будри плющевидной можна проводити живцями. Для їх отримання необхідно відокремити від дорослої рослини кілька пагонів довжиною до 10-15 см, не мають суцвіть.

Посадковий матеріал потрібно помістити у вологий пісок, торф’яно-піщану суміш або чисту воду. Як тільки на держаках відросте корінці їх можна пересаджувати у відкритий грунт.

Догляд за будри плющевидной після посадки

Будра плющевидная відноситься до невибагливим рослинам, які потребують особливого догляду. Йому потрібні стандартні агротехнічні процедури – помірний полив, підживлення і своєчасна обрізка.

полив

Вивчаємо вирощування будри плющевидной для прикраси дачного саду

Будра плющевидная погано переносить тривалу посуху, тому не можна допускати пересихання грунту на клумбі. У літню пору року рослину слід поливати як мінімум 2 рази на тиждень. Рясний полив потрібно з квітня-травня по вересень. Після цього кількість поливів скорочується, а взимку тимчасово припиняється.

Хороший ріст і повноцінний розвиток будри плющевидной можливі тільки при достатній вологості грунту.

Для підтримки оптимального рівня вологи листя багатолітника потрібен час від часу обприскувати з пульверизатора.

підживлення

Вивчаємо вирощування будри плющевидной для прикраси дачного саду

У березні-квітні рослина «пробуджується» після зимового спокою і настає фаза активного росту. З цього часу і до кінця серпня або початок вересня будра плющевидная потребує додаткових підгодівлі. Найкраще використовувати комплексні мінеральні добрива, вносячи їх 1 раз в 4 тижні.

Пересадка і обрізка

Вивчаємо вирощування будри плющевидной для прикраси дачного саду

Будра плющевидная не потребує частих пересадках, тому проводити цю процедуру потрібно тільки в міру необхідності. Пересаджувати багаторічна рослина найкраще в квітні або травні, коли встановиться стійка тепла температура повітря.

Для формування красивого і акуратного кущика проводиться обрізка будри плющевидной. Оптимальний час для обрізки – березень або квітень, до початку стадії активного росту рослини. Під час обрізки видаляються всі хворі, підсохлі пагони. Також можна обрізати кілька здорових гілок і використовувати їх в якості живців для посадки.

Хвороби і шкідники

Вивчаємо вирощування будри плющевидной для прикраси дачного саду

Будра плющевидная відрізняється хорошою стійкістю до хвороб і шкідників. Ця рослина може страждати від гнилі кореневої системи, спровокованої тривалим перебуванням під прямими сонячними променями або надлишком вологи в грунті. Визначити гниль можна по пожовтіння і обпадання листя.

Також багаторічна рослина може дивуватися павутинним кліщами – основною причиною появи шкідника вважається недостатнє зволоження будри плющевидной. Також квітка може атакувати белокрилка і тля. У таких випадках застосовуються спеціальні інсектицидні препарати для боротьби зі шкідниками.

Будра плющевидная – це декоративне вічнозелена рослина, невибаглива у догляді і вирощуванні. Воно не тільки надає присадибній ділянці привабливий, доглянутий вигляд, але і запобігає появі бур’янів на клумбі.

Вирощування будри плющевидной – відео

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована