Корисні поради дачникам та городникам

Чим можна підгодувати озимий часник для гарного врожаю

Однією з поширених культур в російських городах є часник. Дачники люблять цю культуру за відмінні смакові якості і невибагливість.

Більше зустрічається часник озимий, який садять восени, коли починаються перші заморозки. Посаджені в цей час в землю часникові часточки з настанням тепла перетворюються в розвинені повноцінні цибулини. Часник відноситься до числа культур, яким потрібно харчування.

перші підживлення

Чим можна підгодувати озимий часник для гарного врожаю

Перші підживлення проводяться ранньою весною. Вони необхідні для стимуляції росту і розвитку цибулини. Підгодовувати культуру можна як мінеральними, так і органічними добривами. При цьому кількість розраховується з урахуванням особливостей розвитку рослини.

йодом

Чим можна підгодувати озимий часник для гарного врожаю

З початком весни часник необхідно акуратно розпушити, потім землю, в якій він посаджений, слід полити розчином йоду: робиться з розрахунку 40 крапель йоду на 10 літрів трохи теплої води.

Підживлення йодом не тільки стимулює ріст рослини, а й збагачує грунт, в якій воно росте. Також йод використовується як профілактичний засіб проти таких захворювань, як борошниста роса, фітофтора або сіра гниль.

перегноєм

Чим можна підгодувати озимий часник для гарного врожаю

Корисно підгодовувати культуру перегноєм для хорошого розвитку і появи великих цибулин. Перша підгодівля проводиться ще восени, перед посадкою треба в кожну лунку покласти по жмені компосту або перегною.

Після посадки мульчують тирсою або опалим листям, щоб уберегти від промерзання. Навесні можна ще раз підгодувати рослина компостом або перегноєм.

азотними добривами

Чим можна підгодувати озимий часник для гарного врожаю

Підживлення для часнику повинна проводитися за схемою. Не можна перегодовувати рослину, так як цибулини будуть погано зберігатися і загинє. Перші підживлення обов’язково повинні містити азот. Він сприяє зростанню наземної частини часнику, розвитку його стебла і листя. Азотом підгодовують рослина відразу після появи сходів. Важливо, щоб грунт, в якій росте часник, завжди була пухкої, а також досить вологою.

Через деякий час у рослини з’являються по чотири або по шість листочків. Це сигнал до проведення другої підгодівлі. Для цього часник поливають настояної гноївкою або аміачною селітрою.

Головне – не перестаратися з аміачною селітрою, адже вона може при надлишку зробити згубний вплив на рослину. Тому розводять добриво з розрахунку 20 грамів на 10 літрів води. Готовим розчином поливають часник, який після такої підгодівлі стає міцним і сильним. Крім цього, гине шкідлива мікрофлора.

позакореневе підживлення

Чим можна підгодувати озимий часник для гарного врожаю

Крім основних кореневих підгодівель важливо проводити між ними і позакореневе. Для цього використовують стимулятори росту, такі як Епін, Циркон, бурштинова кислота.

Виконуючи всі правила посадки та підживлення озимого часнику, городники можуть виростити досить великі і міцні головки, які добре збережуться в зимовий період. Дотримуючись правильна сівозміна, регулярно змінюючи посівний матеріал, кожен городник отримає гідний урожай.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована