Корисні поради дачникам та городникам

Вибираємо штори для спальні: що радять дизайнери?

В інтер’єрі спальні важлива кожна деталь оформлення, адже саме декорування допомагає створити необхідний образ приміщення. І штори тут – один з ключових моментів. З їх допомогою можна перетворити саму непривабливу спальню або виправити деякі її недоліки.

Призначення штор

Підбираючи штори в спальню, перш за все, потрібно пам’ятати про їх призначення. Якщо вам дорогий свій особистий простір, і ви не збираєтеся виставляти напоказ все, що відбувається в спальні, варто подбати про щільні штори для захисту від сторонніх очей і денного світла, а також про легкої напівпрозорої тюлі, закриває вікно вдень.

Хорошим вибором стануть штори в спальню від інтернет-магазину ТМ Прованс https://provenceshop.com.ua/, де можна замовити і придбати будь-який варіант легких фіранок і класичних портьєр, вибрати відповідні моделі для нестандартних та мансардних вікон.

Щоб захистити себе від яскравих променів сонця, які доставляють безліч незручностей, можна додатково встановити римські штори або жалюзі з бамбука. Якщо немає необхідності в щільному завішуванні вікна, коли воно, наприклад, виходить на північну сторону, функції гардин можуть бути тільки декоративними, їх красиво драпірують і прихоплюють пензлями або іншим оригінальним декором.

Штори можуть бути як функціональними, так і виконувати чисто декоративну функцію.Вибір штор щодо розмірів кімнати

Завдяки правильно підібраним шторам можна візуально змінювати сприйняття кімнати. У спальні невеликих розмірів, краще обмежитися легкими і повітряними тюлевими фіранками і щільними шторами без пишних драпіровок і багатого декору. З ними кімната буде здаватися набагато менше, ніж є насправді.

Вибір штор щодо розмірів кімнати

У просторій спальні можна і потрібно навішувати розкішні штори, і доповнювати їх, при бажанні, кистями, тонким ламбрекеном, густим тюлем. І навпаки, в просторій спальні підійдуть і розкішні тканини, і ламбрекени, і ефектно закладені складки. Високі стелі дають ще більше можливостей: з ними добре виглядатимуть штори з великим малюнком і широким карнизом. Висоту кімнати підкреслять тканини з стружковою фактурою.

Гармонійний інтер’єр

Для спальні характерна особлива атмосфера: спокійна і розслаблююча; це місце для самоти і відпочинку, тому тут в пріоритеті спокійна гама кольорів і натуральні матеріали. У світлій спальні штори повинні логічно продовжувати цю концепцію. А якщо інтер’єр побудований на контрасті кольорів, то цей прийом переноситься і на штори.

Важливо домогтися поєднання штор зі стилістикою інтер’єру, саме обраний стиль визначає його наповнення. Якщо для класичної спальні ідеальним варіантом стануть нейтральні світлі штори з підхватами і ламбрекеном у формі черепашок, якими обрамляють карниз, то в більш сучасному інтер’єрі всі ці «надмірності» будуть виглядати безглуздо. Вибір слід зробити на користь стриманого дизайну і вишуканих тканин. Так буде підкреслена красива фактура тканини або її малюнок.

Романтичну спальню в стилі шеббі-шик оформляють фіранками з такими принтами, як на подушках або покривалі – дрібні ніжні квіточки створять характерну милу і зворушливу атмосферу. Одне з модних напрямків-наявність у портьєр контрастної підкладки. Її завдання – захищати основну тканину від вигорання, але якщо відігнути частину штори так, щоб прокладку було видно, вийде оригінальний декоративний елемент.

Дуже простий, але ефектний спосіб оформлення штор – горизонтальні смужки на портьєрах. У вузькій спальні цей прийом візуально розширить простір. Розмір смужок, як і їх кількість, може бути різним.

Колірні рішення

В принципі, при виборі кольору досить дотримуватися одного простого правила: якщо стіни однотонні, їх поєднують з яскравими шторами. Коли шпалери з малюнком, перевага віддається однотонним тканинам. Не варто підбирати штори під колір стін і стелі – така спальня буде здаватися одноманітною і нудною.

Колірні рішення

Безпрограшний варіант – бежеві, пастельні, зелені і сині відтінки. Можна оформити спальню і в білому кольорі, використовуючи різні його відтінки, але це складне завдання. Рожевий колір використовувати можна, але в невеликих кількостях; все-таки це спальня дорослої жінки, а не малої.

Відмінно поєднуються між собою жовтий і зелений кольори. Перший знімає тривожний стан, другий дарує комфортні відчуття. У такій спальні забезпечений повноцінний відпочинок вночі і бадьорий стан вранці. Синьо-блакитні відтінки знижують тиск і уповільнюють биття серця, що корисно для самопочуття. Так що можна вибирати штори відповідно до рекомендацій психологів.

Перевага віддається натуральним тканинам, особливо, якщо це спальня алергіка; але невелика добавка синтетичних волокон забезпечить меншу зминальність, характерну для текстилю з натуральних волокон.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована