Корисні поради дачникам та городникам

Чим обприскати рослини від хрестоцвітної блішки?

У деяких районах хрестоцвітні блішки не просто шкодять капусті, редису або ріпі, вони знищують все листя дочиста. У такій ситуації ми готові обробити рослини чим завгодно, лише б врятувати врожай. Чим обприскати від хрестоцвітної блішки? Які препарати ефективні в боротьбі з цим ненажерливим шкідником? Сьогодні поговоримо про промислові хімічні препарати від хрестоцвітної блішки, без яких, на жаль, іноді не обійтися.

Чим обприскати від хрестоцвітної блішки

Величезна кількість пестицидів широкого спектру дії прекрасно працює проти блішки. Вони розрізняються за діючою речовиною (і, відповідно, по небезпеці для навколишнього середовища). Вибір великий, як кажуть, на будь-який смак і гаманець.

Препарати від хрестоцвітної блішки: альфа-циперметрин

До цієї групи відносяться препарати: Айвенго, Акорд, Альтерр, Альфас, Альфашанс, Альфацин, Фагот, Фаскорд, Фастак, Фатрин, Цезар, Цунамі.

Ці препарати вважаються найменш небезпечними для бджіл та інших запилювачів. Застосовуються в малих дозах, але діють швидко, не змиваються дощем і не менш ефективні у спеку. Знищують як дорослих шкідників, так і їх личинки.

Альфа-циперметрин високоактивний не тільки проти хрестоцвітної блішки, але і проти абсолютної більшості комах-шкідників.

Препарати від хрестоцвітної блішки: циперметрин

Чим обприскати рослини від хрестоцвітної блішки?

Сюди відносяться препарати Арріво, Залп, Інта-Вір, Фітозан, Циперон, Циперус, Ципі, Шарпей.

Ця група препаратів відносно безпечна для ссавців, але надзвичайно токсична для водних мешканців. Тому їх не рекомендують використовувати поблизу водойм. Діє практично миттєво (через 30 хвилин після обробки, а через 1,5-2 години настає повна загибель шкідника), захисний період триває 14 днів. Стійкий до високих температур і сонця, знищує личинки і дорослі особини паразитів. Ще один плюс — у шкідників не виробляється імунітету до циперметрину. До переваг даних препаратів можна віднести і доступність за ціною. Препарати від хрестоцвітної блішки: диметоат Для захисту від хрестоцвітної блішки дозволені до використання наступні препарати цієї групи: БІ-58, Данадім Експерт, Ді-68, Почин, Рогор-С, Тод.

Препарати деметоата дуже небезпечні для бджіл. Ефективний у боротьбі з широким спектром шкідників. Особливо радує, що після обробки результат настає досить швидко (48 годин) і захисний період триває 2-3 тижні. Працює при будь-якій погоді.

Препарати від хрестоцвітної блішки: імідаклоприд

Чим обприскати рослини від хрестоцвітної блішки?

Сюди відносяться: Акіб, Нуприд 600, Пікус, Табу.

Імідаклоприд, як правило, використовується в якості досить ефективного протруйника насіння, досить обробити насіння і забути про проблему хрестоцвітної блішки, тому що речовина володіє тривалим періодом захисної дії (від сходів до 2-3 пар справжніх листків). А блішки нападає саме на молоді листочки! Дія препаратів цієї групи не залежить від кліматичних умов.

Імідаклоприд міститься в багатокомпонентних препаратах Чинук, Борей, Імідаліт, які можна назвати ще більш «просунутими», за рахунок комбінації кількох діючих речовин. Комбінація компонентів забезпечує цим інсектицидам і швидкість дії, та тривалий захисний ефект (до 21 дня), і стійкість до високих температур.

Препарати від хрестоцвітної блішки: лямбда-цігалотрін

Чим обприскати рослини від хрестоцвітної блішки?

У цю групу входять такі засоби як: Алтин, Брейк, Гладіатор, Карате Зеон, Карачар, Кунгфу, Лямбда-З, Лямдекс, Блискавка, Самум, Сенсей.

Високоефективні препарати з низькою нормою витрати. Дія починається відразу ж після обприскування, захисний період триває 14 днів. Не змивається дощем через годину після обробки. Токсичні для бджіл і риб.

Препарати від хрестоцвітної блішки: карбофуран

Для захисту від хрестоцвітної блішки застосовують Хинуфур і Фурадан.

Речовина небезпечна для бджіл і теплокровних тварин, тому її зазвичай використовують як протруйник насіння. У цьому разі препарати діють лише на шкідників, які харчуються корінням і листям обробленої рослини і не знищують інших комах. В повітря, грунт і грунтові води препарати не переносяться і до моменту збору врожаю розкладаються на безпечні компоненти.

Достатньо однієї обробки насіння для захисту рослини в період активного росту.

Препарати від хрестоцвітної блішки: тіаметоксам (Актара)

Чим обприскати рослини від хрестоцвітної блішки?

Сюди відносяться Актара, Кайзер, Круйзер.

Застосовуються в якості протруйників насіння і для обприскувань. Швидко проникають в листя рослин, активні при високій температурі, яскравому сонці, посусі. Не змиваються дощем. Не проникають і не накопичуються в плодах. Починають діяти протягом 30 хвилин після обробки і зберігають захисну дію 3-5 тижнів. Витрачаються економно і не викликають звикання у шкідників. Для бджіл та інших запилювачів токсичні.

Препарати від хрестоцвітної блішки: хлорпірифос

До цієї групи пестицидів входять препарати від хрестоцвітної блішки Пиринекс супер і Шаман.

Сама спірна група пестицидів. Незважаючи на те, що препарати на основі хлорпірифосу діють дуже довго (протягом 40-70 доби) і зберігають свої властивості ще 2-4 місяці, застосовувати їх слід дуже обережно. Хлорпірифос токсичний і для рослин, і для людини. У США цей пестицид заборонений.

Крім перерахованих вище проти хрестоцвітної блішки можна застосовувати препарати: Авант, Актеллік, Алатар, Банкол, Децис, Золон, Модесто, Сумі-альфа, Шерпа.

Як обробляти рослини від хрестоцвітної блішки

В кінці нагадуємо про необхідність дотримувати техніку безпеки при роботі з отрутохімікатами. Завжди читайте інструкцію перед застосуванням і дотримуйтесь її рекомендацій. Не забувайте вдягати рукавички, окуляри і респіратор.

Перед першою обробкою новим засобом завжди можна попередньо перевірити препарат на одній рослині. Якщо через добу після обприскування рослина в порядку, то можна сміливо застосовувати препарат для всієї грядки.

Для більшої ефективності рекомендується чергувати пестициди.

Збирати врожай і вживати в їжу оброблені рослини краще всього через 20 днів (а ще краще — через місяць) після останнього контакту з хімічними препаратами.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована