Корисні поради дачникам та городникам

Як вибрати берці: 5 порад

Перед тим, як вирішити для себе чи варто купити берці для звичайного використання, необхідно розуміти, що спочатку їх створювали для військових цілей, що вже говорить багато про що. Для армії завжди виробляють виключно хороші вироби. Основна відмінність від простих чобіт – голеностоп одночасно фіксується, але залишається деяка свобода руху, що виключає ймовірність дискомфорту. Крім того, ця конструкція не допускає розтягувань м’язів. Саме від гомілкової кістки даний тип взуття і отримав свою назву.

Такий тип черевика можливо використовувати в повсякденності – походи, туризм, полювання, рибалка і багато іншого. Вони високо цінуються серед любителів екстриму, яким важлива хороша ступінь захисту і зручність.

На що звернути увагу при виборі

У США є градація на тактичні та бойові черевики, але в іншій частині світу все, що володіє високою халявою і схоже на армійські черевики, може називатись берцями. У стандартах відсутнє чітке поняття про те, що повинно бути, які матеріали, в якому вигляді, з яким кріпленням тощо. Тому споживачеві необхідно самостійно вибрати берці на сайті компанії “Прикордонник” prikordonnik.com.ua, виходячи з власних потреб. Розглянемо кілька важливих моментів, які необхідно враховувати.

Берци демісезонні Evolution Ліс
Берці демісезонні Evolution Ліс

1. Верхній матеріал

Виробники, які дорожать своєю репутацією, ніколи не виготовляють військові берці зі штучної шкіри. Найчастіше застосовується натуральна шкіра, яка дозволяє ногам отримувати достатній об’єм повітря зовні, і не викликає зайвого потовиділення. Також використовується замша, нубук, нейлонова кордура і матеріали на основі бавовни.

2. Внутрішня підкладка

У більшості літніх берців, підкладка і зовсім відсутня. Може використовуватися сітковий або мембранний матеріал на основі чистого поліестеру або з добавками. Поліестер сприяє активному видаленню надлишків вологості, викликаної потовиділенням. При наявності вкраплень срібла також додається антибактеріальна властивість. Досвідчені «носії» берців рекомендують використовувати термошкарпетки, особливо в зимову пору року, незалежно від якості підкладки.

3. Шнуровка і язичок

Тільки якісна, бажано двозонна шнурівка, здатна забезпечити щільне прилягання взуття до ноги, на всій площі. Решта видів застібок, на зразок блискавки, кнопок не дуже підходять для такого типу взуття, особливо для зимових берців. Язичок завжди повинен бути або спаяний з верхнім матеріалом, або максимально щільно прилягати. Це необхідно для того, щоб бризки води не проникали під нього і не мочили ноги.

4. Утеплювач

Добре виглядає і натуральне хутро, і його штучні аналоги. Крім того, присутні і синтетичні, наприклад, холлофайбер, які володіють ще кращими показниками. При виборі теплих берців потрібно звертати увагу на те, що незважаючи на відповідний під ногу розмір, обсяг утеплювача забирає кілька міліметрів, через що можливий дискомфорт.

5. Підошва

Велика частина сучасних підошов виготовляється зі штучного каучуку або поліуретану. Обидва ці матеріалу добре справляються з нерівними поверхнями і не дають дрібним камінцях, гілкам і таке інше, заподіяти будь-який дискомфорт при ходьбі. Вони можуть відрізнятися за твердістю, а орієнтуватися при виборі потрібно на грунт місцевості, де планується ходити. Чим твердіший грунт, наприклад, камені, тим жорсткішою повинна бути сама підошва. Варто звернути увагу і на протектор – чим більше на ньому великого рифлення, тим краще він буде чіплятися за різні типи поверхонь.

Підошва

Які фактори потрібно визначити перед покупкою

Спочатку необхідно задуматися про деякі нюанси, які безпосередньо впливають на зручність носіння, матеріал і, відповідно, вартість.

  1. Водонепроникність – куди планується в них ходити, яка там вологість, чи будуть водні перешкоди?
  2. Висота – зустрінуться валуни, гілки і щось інше, на чому можна посковзнутися або неправильно поставити ногу, що ймовірно призведе до вивиху?
  3. Протектор – чи буде слизьке каміння або поверхні, де потрібна підвищене зчеплення?
  4. Утеплювач – коли відбуваються походи в теплий або зимовий час?

Як видно, в залежності від того, в якій місцевості вони будуть експлуатуватися і які там умови, і потрібно купувати берці.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована