Корисні поради дачникам та городникам

Як здійснити монтаж водостічної системи своїми руками

Дах будови призначений для захисту його від атмосферних опадів. Але і він сам потребує захисту. На ньому може в надмірній кількості накопичуватися волога, стікати з неї на стіни і фундамент, поступово руйнуючи їх. Як кажуть, вода камінь точить. Щоб цього не сталося, проводитися монтаж водостічної системи своїми руками.

Для того, щоб грамотно виконати конструкцію, необхідно знати, що вона собою являє і яких видів буває. Одним словом, необхідно володіти певним обсягом теоретичних знань для того, щоб з успіхом встановити водостік своїми руками.

Якими бувають водостоки

Как осуществить монтаж водосточной системы своими руками

В основу класифікації видів водостоків для даху покладено дві ознаки, що визначають характер технології при монтажі системи. До першого ознакою відносять спосіб виготовлення. У відповідності з цим розрізняють саморобну водостічну систему і виготовлену у промислових умовах.

Саморобна водостічна система

Перевагою водостоку, виготовленого своїми руками, є можливість виконання його за власним смаком. Характер виконання залежить від творчої фантазії власника будинку. Саморобна система не пов’язана зі значними витратами. Більш того, допускається монтаж водостічної системи за схемою, яка найбільш зручна для власника заміської нерухомості і враховує всі особливості даної будівлі. До недоліків такої конструкції відносять посилений контроль за ефективністю роботи.

Найчастіше виконуються з оцинкованого заліза, а такий матеріал здатний прогнивати. Під час монтажу металевого водостоку для даху своїми руками виникає проблема з’єднання елементів конструкції, так як залізо погано гнеться. До того ж, зовнішній вигляд таких систем носить не респектабельний характер.

Заводська водостічна система

Как осуществить монтаж водосточной системы своими руками

У заводської системи витримані всі стандарти і параметри. Навіть при використанні елементів різних виробників, проблем зі стикуванням не виникає. Залежно від застосовуваного матеріалу система може виготовлятися з пластику та металу.

Пластикові ливневки

Как осуществить монтаж водосточной системы своими руками

Пластикові водостоки для даху зручні при монтажі своїми руками. Вони встановлюються з допомогою клею або із застосуванням ущільнювальних гумок.

Ливневки з пластику володіють певними перевагами:

 1. Для них не страшний ультрафіолетове світло. Водостік з пластику справно прослужить весь термін експлуатації, при цьому збереже свої якості і зовнішній вигляд.
 2. Пластик не піддається корозійних процесів.
 3. Якщо монтаж водостічної системи своїми руками здійснюється з допомогою клею, то така конструкція не потребує постійного догляду. При установці використовується «холодна зварка», яка відбувається на молекулярному рівні.
 4. Пластмасові стічні системи володіють високою міцністю.
 5. Вони легкі, оскільки мають незначну масу.
 6. Експлуатація здійснюється в широкому діапазоні температурного режиму. Це дозволяє використовувати їх в різних кліматичних зонах.
 7. Монтаж водостічної системи на даху своїми руками не пов’язане з особливими труднощами.
 8. Готові вироби володіють багатою палітрою кольорів.
 9. Пластикові конструкції комплектуються великою різноманітністю елементів. Їх без проблем можна змонтувати на ламаній даху. Сама готова система при цьому може мати складну конфігурацію.

Как осуществить монтаж водосточной системы своими руками

Як і будь-який виріб, вона не позбавлена недоліків:

 1. Пластик не володіє достатньою стійкістю до механічних впливів. Такі системи не монтуються на будинках підвищеної поверховості. Вони застосовні лише для малоповерхового будівництва.
 2. Якщо водозливні системи для покрівлі, виготовлені з пластмаси, виходять з ладу, то відремонтувати їх не можна. Зруйнований пластик не відновлюється.
 3. При установці конструкції з пластика на гумових ущільнювачах, потрібно їхня постійна заміна. Це вкрай незручно, оскільки всю систему доводиться розбирати і збирати.
 4. Матеріал має високий коефіцієнт лінійного розширення.

Металеві ливневки

Как осуществить монтаж водосточной системы своими руками

Зливостоки для даху також виконуються з металевого профілю. Матеріалом для виготовлення такої системи служать мідь і цинк. Існує варіант, що має полімерне покриття. Розрізняються вони вартістю і терміном експлуатації.

Позитивні моменти водостоку з металу зводяться до наступних позицій:

 1. Достатня міцність системи.
 2. Такий водостік надійний в експлуатації.
 3. Водостік з металу здатний витримати значне снігове навантаження.
 4. Такий водостік не згорить, якщо трапиться пожежа.
 5. Широкий розкид показників температурного режиму.
 6. Подібні конструкції мають стабільними розмірами.

До недоліків відносяться наступні моменти:

 • водостічна система відрізняється високою вартістю;
 • такий водостік володіє значною масою;
 • монтажні роботи відрізняються певною складністю;
 • незначний вибір колірної гами;
 • якщо пошкодити захисний шар, труба проржавіє.

Важко визначити, яка система краща. Все залежить від конкретних умов. Також вплив на вибір надає регіон, де вона буде експлуатуватися.

Проводимо монтаж водостічної системи своїми руками

Как осуществить монтаж водосточной системы своими руками

Перед початком робіт рекомендується детально ознайомитися з інструкцією по установці.

Как осуществить монтаж водосточной системы своими руками

Схема проведення монтажу водостічної системи включає в себе кілька етапів:

 1. Необхідно з’єднання основних кріплень з дахом. Для фіксації жолоба до даху існує велика кількість кріпильних деталей. Завжди необхідно створювати невеликий нахил. Це допоможе воді безперешкодно стікати. Частіше використовується кронштейн ринви. Його розташовують через кожні 50 див.
 2. На цьому етапі до труби водостоку приєднується воронка. Це проміжна ланка, що з’єднує жолоб і трубу. У випадку з металевою гільзою використовують спеціальні фіксуючі пристосування. Воронку з пластику кріплять за допомогою будівельного клею.
 3. Далі кріплення ринви своїми руками проводять до даху. Він укладається на кронштейни і фіксується спеціальними деталями.
 4. Для герметизації користуються спеціальними заглушками. Такий виріб по краях має гумові ущільнювачі. Якщо грамотно виконати стик, то вода протікати не буде.
 5. Здійснюється з’єднання окремих ділянок жолоба. Для цього використовується спеціальна технологія.
 6. Коліно з’єднується з лійкою.
 7. Кріпляться водостічні труби. Порожнистий циліндр з’єднують з коліном за допомогою хомута. При необхідності подовжити схід, вставляється труба меншого діаметру.
 8. Якою буде використовуватися хомут, залежить від матеріалу стіни будинку. Конструктивно він має вигляд кільця, на якому розташовано два болта. Хомутом труба фіксується на одному місці.
 9. Встановлюється найближче до землі коліно. Відстань до землі становить 30 див.

Как осуществить монтаж водосточной системы своими руками

Рекомендується влаштовувати водостік ще до того, як дах буде покрита основним матеріалом. Але його можна виконати і при вже готової даху. Але при цьому є певні нюанси. Якщо нижній ряд черепиці можна зняти, то проблем з установкою бути не повинно.

При монтажі рекомендується використовувати кроква. Вони служать місцем кріплення деталей виробу. Їх можна замінити лобовою дошкою, на якій закріплюється кронштейн.

Как осуществить монтаж водосточной системы своими руками

Коли водостік змонтований, відчувають його на міцність. Для цього заповнюють водою. Якщо недоліків не виявлено, це буде говорити про те, що така система прослужить господареві довго. Її працездатність не буде залежати від кількості опадів.

Як підібрати зливову систему

Щоб правильно підібрати водостічну конструкцію, слід брати до уваги:

 • кількість опадів у вашому регіоні;
 • площа найбільшого скату даху, саме по ньому визначається діаметр жолоба.

Вибір і установку жолоби бажано виконувати на стадії будівництва будинку.

Деякі види зливових систем вимагають облаштування решетування. Це залежить від конструкції даху. Тому заздалегідь продумайте схему установки системи.

На вибір матеріалу для дощової каналізації не впливає вид покрівлі. Пластикова або металева, будь добре підійде як для даху з натуральною черепицею, так і покритої листами з профнастилу.

Неважко бачити, що володіючи певними знаннями й умінням, водостічну систему можна цілком змонтувати самостійно, не вдаючись до допомоги сторонніх фахівців.

Монтаж водостічної системи від А до Я — відео

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована