Корисні поради дачникам та городникам

Агронавігатор: використання та переваги у сільському господарстві

Використання агронавігаторів допомагає легко вирішувати такі проблеми, як недобір врожайності та низька якість продукції рослинництва. Особливим попитом в Україні користуються системи точного землеробства Ag Leader. Постачанням таких систем є компанія АІКО, яка є офіційним дилером цього бренду. Вона має багаторічний досвід, надає техніку у лізинг, допоможе провести переобладнання сівалки та вибрати оптимальну конфігурацію обладнання з урахуванням ваших завдань і потреб.

Що таке агронавігатор

Агронавігатор – система паралельного водіння, є приладом, що використовує систему супутникової навігації, за допомогою якої сільгосптехніка обробляє поля по заданих траєкторіях. Маршрут при цьому визначається координатами, а набір функцій пристрою дозволяє контролювати управління машинами. Завдяки цьому значно збільшується продуктивність робіт і досягається висока точність водіння, навіть за умов поганої видимості.

Де використовуються

За рахунок рівномірного внесення мінеральних добрив, поливу та посіву вдається найбільш ефективно використовувати площі сільськогосподарських угідь.

Навігатори для сільського господарства успішно застосовуються для обробки ґрунтів, посіву зернових та просапних культур, міжрядної культивації, обприскування та розкидання добрив, при цьому машина точно орієнтується під час робочого ходу.

Основним завданням їх застосування є можливість проходу техніки з навісним або причіпним агрегатом по полю так, щоб кожна наступна смуга була рівно по краю попередньої, за винятком перекритів та пропусків.

Для будь-якого тракториста, навіть найдосвідченішого, огріхи в роботі є звичною справою. А кожна помилка механізатора це або необроблена земля або земля, оброблена двічі. Перший випадок закінчується зростанням бур’янів, що впливають на рослини в сусідніх рядках і знижують якість урожаю. Другий випадок – це необґрунтована витрата добрив та насіннєвого матеріалу.

Агронавігатор: використання та переваги у сільському господарстві
Агронавігатор Ag Leader

Переваги застосування агронавігатора у сільському господарстві

  1. Забезпечується точний хід та обробка посівів. Курс руху розраховується та відображається в реальному часі;
  2. Задається необхідна ширина захоплення сільськогосподарським знаряддям (навіси, сівалки, жниварки тощо);
  3. Наочно видно оброблену площу, зафарбовану на кольоровому дисплеї навігатора, видно пропуски та перекриття, завдяки чому забезпечується суттєва економія гербіцидів та палива;
  4. Техніка переміщається ідеально прямими або похилими лініями. Точність руху є одним із вирішальних параметрів – машина не повинна пропускати посіви та врожай, і тим більше, м’яти їх колесами;
  5. Проведення робіт стає ефективнішим за рахунок отримання візуальних та голосових підказок. При відхиленні від заданого курсу включається звукове оповіщення;
  6. Контролюється швидкість руху по полю, підраховується пройдений шлях, навігатор попереджає про перешкоди, що виникають на шляху;
  7. У програмі передбачено можливість повернення до точки, звідки необхідно продовжити після попередньої обробки. Це дозволяє різній техніці обробляти одне поле в різний час.

На що слід звернути увагу під час вибору агронавігатора

Дисплей. Важливо, щоб він був великим, кольоровим, з високою роздільною здатністю. На ньому відображатимуться оброблені площі, траєкторії руху техніки та підказки щодо відхилення від курсу. Дисплей має бути комфортним для візуального сприйняття, підтримувати як денний, так і нічний режими.

Корпус. Польові роботи часто супроводжуються підвищеною запиленістю, вологістю та вібрацією. Для того, щоб прилад був стійкий до цих факторів, він повинен мати достатньо захищений корпус. У дешевих системах паралельного водіння зазвичай вбудовані дисплеї з недорогим пластиковим корпусом, який не здатний забезпечити навіть мінімальний захист. В першу чергу, варто вибирати пило- та вологозахищені дисплеї, виготовлені зі стійкого до ударів міцного промислового пластику.

Ресурси. У процесі функціонування система обробляє великий потік інформації, яка щомиті отримується від супутників, для більш точного позиціонування. Такі завдання вимагають високого ступеня залучення системних ресурсів, тому завжди варто звертати увагу на потужність процесора і наскільки він справляється з навантаженням.

Найпоширеніша причина поломки – перепади напруги або його перегрів. Щоб прилад прослужив довгі роки, він має бути оснащений системою тепловідведення та мати захист від перепадів напруги.

Точність. Точне позиціонування – це основне завдання будь-якого агронавігатора, і головним чином воно залежить від використовуваного приймача. Тому перед покупкою обов’язково варто уточнити, який GPS приймач входить у комплект і які характеристики він має.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована