Корисні поради дачникам та городникам

Форзиція середня: вирощування і грамотний догляд

Форзиція середня — садовий гібрид, який представляє собою ранньоквітучий чагарник. Рослина цвіте красивими жовтими квітами, які рясно покривають голі гілки. Уже в квітні на форзиції починають з’являтися перші квіточки в формі дзвіночків.

Характеристика чагарнику форзиція

Форзиція зацвітає однією з перших на садовій ділянці. Цвітіння починається в березні або квітні. Це залежить від сорту і регіону. Чагарник має розлогі гілки. У висоту він може досягати три – чотири метри. дуже ефектно виглядають кущі форзиції в якості живої огорожі.

Існує шість різновидів форзиції, найбільш популярними сортами є:

 • Європейська форзиція цвіте яскраво-жовтими дзвіночками
 • Жиральдо має світло-жовті квітки перекрученої форми
 • Звисаюча форзиція володіє розлогими пишними гілками, які звисають майже до самої землі
 • Яйцеподібна має яскраві квітки і листя
 • Зелена має квіти зеленуватого відтінку
 • Снігова форзиція відрізняється білими квітками, серединка – жовта

Чагарник форзиція середня

Форзиція середня: вирощування і грамотний догляд

Форзиція середня являє собою гібрид, який об’єднав в собі зелений і звисачий сорти. Квітки у неї яскраво-жовті трьохразподільної форми. Всі види чагарнику здатні витримувати морози не нижче 10 градусів. Суворі холодні зими можуть погубити рослина. Найчутливішою до зимових морозів є форзиція, що звисає.

Тому її вирощують тільки в південних регіонах. А ось Європейська, навпаки, є більш стійкою до холодів. Форзиція середня відноситься до зимостійких сортів і підходить для вирощування в усіх регіонах. Щоб щовесни форзиція радувала своїм цвітінням, необхідно грамотно підійти до вибору сорту.

Висаджують чагарники навесні або восени. Осінню пересадку краще здійснювати задовго до настання заморозків. Рослина має встигнути прижитися на новій території до того, як настане зима. Крім того, осіння посадка вимагає обов’язкового мульчування. На зиму молоде деревце утеплюють покривним матеріалом. Форзиція середня не вимоглива до грунту.

І все ж, для її нормального росту більш підійде лужний грунт. Кислий грунт не піде для цієї рослини, в нього доведеться додати деревну золу. Для посадки рослини вибирають злегка затінене, захищене від вітрів, місце.
Посадочні ями риють розмірами 50х50х60. На дно засипають дренаж, який можна виготовити з битої цегли або скористатися щебенем. Шар дренажу становить 15 см, потім насипають шар піску. Рослину заглиблюють на 40 см від поверхні землі. Якщо планується посадити кілька кущів, між ними витримують відстань в 1,5 метри.

Після того, як саджанці будуть опущені в лунки, їх засипають землею, а територію навколо щільно утрамбовують. Тепер рослину потрібно рясно полити.

Догляд за форзицією середньою

Рослина потребує добрив. Перший раз її підживлюють перед цвітінням. Для цього можна скористатися комплексними мінеральними добривами. На один квадратний метр потрібно 60 грамів. Після закінчення цвітіння роблять ще одну підгодівлю. Цього разу вводять Кемиру універсальну. Розраховують на квадратний метр 100 грамів добрива.

Відео про секрети вирощування форзиції:

Форзицію не буде потрібно рясно поливати за умови, що опади випадають в межах норми. Але і посуху рослина виносить дуже добре. Зайва волога принесе чагарнику більше шкоди, ніж пересушений грунт.

Підрізка гілок

Підрізати кущі перші два – три роки не буде потрібно. Видаленню підлягають тільки ті гілки, які підмерзли. Дорослі рослини підрізають в літній період. Процедура підрізування виглядає наступним чином:

 • спочатку видаленню піддаються кінчики гілок, що вимерзли за зиму
 • після періоду цвітіння вкорочують вдвічі відцвілі гілки
 • старі і відмерлі гілки обрізають під корінь на висоті 6 см від землі, на їх місці утворюються нові пагони

За допомогою обрізання можна надавати кущам різну форму:

 • чашоподібну
 • кулясту

Один раз в чотири роки рослину омолоджують. Для цього гілки обрізають на 2/3. Така процедура сприяє активізації росту нових пагонів. Це роблять для того, щоб отримати чагарники більш пишною форми.

Боротьба з хворобами

Форзиція середня: вирощування і грамотний догляд

Форзиція середня стійка до шкідників і хвороб. Але від деяких захворювань її доведеться оберігати. Рослину можуть вразити такі недуги:

 • моноліоз, він характеризується появою коричневих плям на листках, хворі листя і пагони видаляють і спалюють, в профілактичних цілях використовують 1% -ний розчин бордоської рідини
 • бактеріоз є інфекційне захворювання, від якого позбутися не вдасться, єдине, що залишається, це викопати рослину і спалити її, щоб не постраждали інші рослини в саду
 • в’янення призводить до псування гілок і листя, як лікування проводять обприскування фундазолом, профілактику здійснюють препаратом вектора (2 мл на 10 літрів води)

Шкідником, який вражає чагарник, є нематода. Паразит вражає коріння рослини, що з часом призводить до загибелі рослини. Щоб позбутися від паразитів, землю навколо кущів обробляють за допомогою карбатиона. Якщо посадити поруч з форзицією календулу або чорнобривці, можна забути про шкідників, оскільки ці рослини паразити не переносять.

Форзиція середня – унікальна за своєю красою рослина, яка надає присадибній ділянці квітучий шикарний вид. Щоб рослина радувала своїми квітками не один рік, потрібно правильно за нею доглядати.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована