Корисні поради дачникам та городникам

Чим обробити капусту від гусениць: ефективні народні засоби

Капуста не є самим простим овочем у догляді. Особливо шкодять їй комахи, які можуть з’явитися на початку літа і звести нанівець всі ваші старання. Найбільш часто капуста страждає від гусениць. При їх виявленні потрібно негайно почати боротися з шкідниками, інакше врожай буде безповоротно втрачено. Як позбутися від гусениць на капусті розповість ця стаття.

Способи боротьби

Капуста з шкідників найчастіше піддається навалі білої капустянки, яку ще називають білянка капустяна. Цей шкідник відкладає яйця на листках капусти. Через кілька днів з них вилуплюються гусениці. Вони відразу ж приступають до псування капустяних листів. Спочатку паразити тільки скоблять листову пластину. На даному етапі їх розвитку вони мають невеликі розміри, тому збиток від їх життєдіяльності не сильно помітний. А ось коли їх розміри збільшуються до 4 см, комахи починають знищувати качани з великою швидкістю.

Гусениці живуть 15 – 30 днів. Після закінчення цього періоду вони заляльковуються. Далі, з лялечок виходять метелики і цикл знову повторюється. В результаті, якщо не були прийняті ніякі методи боротьби з шкідниками, що за літо на ваших капустяних посадках може утворитися п’ять поколінь шкідників. Якщо ця ситуація все ж станеться, то урожай, швидше за все, буде повністю з’їдений.

Однак, капусту вражає не тільки білянка. На рослинах часто можна зустріти репниць. Її гусениці хоч і відрізняються меншими розмірами, але мають прекрасний апетит.

Врожаю цієї овочевої культури також загрожують капустяна совка і капустяна міль. Обидві комах являють собою невеликих нічних метеликів. Їх гусениці їдять капустяні листи, що шкодить рослині і знижує якість врожаю.

Чим обробити капусту від гусениць: ефективні народні засоби

Як бачимо, питання, як боротися з навалою гусениць, є досить актуальним для городників, які займаються вирощуванням цієї культури. Позбутися від метеликів і їх потомства можна найрізноманітнішими способами. Однак, найбільш ефективним і дієвим методом є профілактика, яка дозволяє тримати шкідників на пристойній відстані від посадок.

Варто відзначити, що урожай, який був інфікований гусеницями, вже не можна вживати в їжу. Це пов’язано з тим, що він стає токсичним для людини. Тому навіть якщо вам вдалося позбутися від напасті, капусту в будь-якому випадку доведеться викинути.

Чим обробити капусту від гусениць: ефективні народні засоби

Ці комахи не люблять досить пряних і сильних запахів. Цю їх слабкість цілком можна використовувати в цілях боротьби. Приміром, біля посадок можна посадити петрушку, селеру, шавлію, кінзу і базилік. Ряди між капустою є відмінним місцем для висадки кропу. Запах цих рослин неприємний для паразитів. В той же час — це відмінний засіб для залучення до посадок природних ворогів гусениць, наприклад сонечок. Тому такий простий спосіб боротьби з шкідниками, як висадка пряних культур, вважається дуже дієвим профілактичним рішенням.

Також відлякати паразитів від посадок цієї овочевої культури можна за допомогою висадки піретруму, чорнобривців, календули, і настурція.

Чим обробити капусту від гусениць: ефективні народні засоби

Якщо превентивні методи боротьби виявилися неефективними і комахи змогли відкласти яйця, тоді залишається тільки механічний спосіб боротьби з ними. Він передбачає проведення таких маніпуляцій:

 • прополка бур’янів між рядами;
 • прибирання всіх рослинних відходів з грядок;
 • ретельний огляд рослин на предмет виявлення гусениць або яєць;
 • збір шкідників своїми руками.

Механічним способом можна зібрати і знищити гусениць білянки і капустянки. При цьому з потомством капустяної молі, через їх рухливість, такий метод боротьби виявиться неефективним. Вдень цього шкідника взагалі не знайти. Для їх знищення можна використовувати додаткових помічників. З гусеницями на капусті відмінно справляються мурашки і оси. Тому їх слід залучити до посадок. Для цього можна використовувати солодкий сироп. Мурах можна взагалі перенести в потрібне місце, використовуючи для цього землю з мурашника. Вони з’їдять паразитів і повернуться у свій мурашник, якщо він, звичайно, знаходиться поблизу.

Є ще один досить дієвий метод боротьби з комахами. Над посадками слід натягнути тонку прозору сітку. Вона повинна пропускати світло, необхідне для росту та розвитку рослин. Така сітка буде перешкоджати висадці метеликів на листя капусти з метою відкладання на них яєць.

З паростків капусти сітку потрібно буде піднімати.

При використанні прозорої сітки необхідно розуміти, що вона не захистить посадки від таких шкідників, як жуки, слимаки і тля. Тому деякі городники віддають перевагу більш радикальним способам боротьби, які ґрунтуються на використанні спеціальних препаратів. Адже в цьому випадку оброблений овоч має захист від значно більшої кількості паразитів.

Засоби від гусениць

Багато городників задаються питанням «чим можна обробити капусту» для більш ефективної боротьби з комахами-шкідниками. У спеціалізованих магазинах для цього продаються найрізноманітніші засоби:

 • таблетки;
 • порошки;
 • ампули.

Будь-який куплений препарат необхідно просто розвести в необхідній кількості води (зазвичай рекомендується розводити в 10 л води). Після цього можна обробляти рослини. Приготовленого розчину найчастіше вистачає для того, щоб обробити 50 м2 посадок.

Головне, при використанні таких засобів, уважно читати інструкцію, а також стежити за термінами. Пам’ятайте, що остання обробка повинна проводитися за місяць до початку збирання врожаю. В іншому випадку капуста стане небезпечною для здоров’я людини. З цієї причини багато городників вважають за краще використовувати для боротьби з гусеницями народні засоби.

Народні засоби

Чим обробити капусту від гусениць народними розчинами? Тут можна використовувати найрізноманітніші засоби. Але найбільш часто в цій ситуації застосовують такі види розчинів:

 • оцтові;
 • сольові;
 • з нашатирного спирту.

Народний розчин для боротьби з комахами-паразитами готують наступним чином:

 • беруть 1 склянку оцту (можна замінити на 1 столову ложку оцтової есенції), 2 столові ложки солі або 50 г нашатирю;
 • головний компонент необхідно розвести в 10 л води.

Потрібно обприскати кожну рослину. Ні в якому разі не потрібно приготованим розчином поливати посадки. Полити капусту можна тільки водою. Протягом сезону дану процедуру слід проводити кілька разів через певний часовий проміжок.

Цікаво відзначити, що на питання «чим обробити капусту народними засобами від гусениць» часто можна почути відповідь – золою. Цей продукт горіння відмінно зарекомендував себе як ефективний відлякувач паразитів. Для цього золу додають у ґрунт, розсипаючи її навколо кореня.

Чим обробити капусту від гусениць: ефективні народні засоби

Крім вищеописаних методів, капусту для захисту від паразитів можна окропити відваром гіркого перцю. Для його приготування потрібно закип’ятити 10 л води і додати до них 1 кг подрібненого перцю. Потім отриманий розчин повинен настоятися два дні. Після цього його проціджують і розводять (150 мл розчину 10 л води). А також можна додати 40 г мила. Тільки після завершення цих процедур посадки обприскують ним.

Як бачимо, існує багато способом боротьби з гусеницями, які з’явилися на капусті. Однак, найбільш ефективним методом є правильно проведена профілактична обробка. Тільки вона дозволяє зберегти ваш урожай в цілісності.

Залишити коментар

Ваша адреса електронної пошти не буде опублікована